Jump to content

blondaas

Sympatycy
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

61

About blondaas

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo chętnie inwestowałbym poza Polską. Problem jest taki, że żaden polski broker nie daje możliwości wypełnienia formularza W-8BEN i przez to trzeba płacić 30% podatek od zysków kapitałowych. Podobno Alior Bank w porozumieniu z Interactive Broker pozwoli to rozwiązać: https://www.pb.pl/alior-otworzy-okno-na-zagraniczne-gieldy-992315
 2. @lubo69 Mógłbyś napisać czy podtrzymujesz swoją opinię o tej maszynce? Coś się zmieniło od momentu zakupu?
 3. Panowie czy zegarki Hamilton mają w Polsce jakieś przedstawicielstwo albo oficjalną dystrybucję? Ewentualnie czy ktoś mógłby podpowiedzieć, skąd w dobrej cenie można kupić Hamiltona H38455751?
 4. Franceschetti ma ciekawy model: https://franceschetti.it/negozio/francesina-vicenza-marrone/ J. Lobb dla Aston Martin:
 5. blondaas

  Dżinsy

  @Zajac Poziomka Gdzie kupiłeś w takiej cenie?
 6. Panowie jakoś przed Chrystusem na blogu u Macaroniego był zakup grupowy loafersów SW1: http://macaronitomato.blogspot.com/2011/03/wspolny-zakup-butow-sw1.html Czy ta firma nadal istnieje i robi obuwie? Można gdzieś je nabyć? Może zamówienie grupowe?
 7. Miały być jeszcze: "- uzupełnienie jedwabiu o splocie oxford - tkaniny gładkie i w kropki." Nie będzie ich?
 8. blondaas

  Zapachy

  Cieżko na necie znaleźć sklep oferujący zakup dekantu. Jak te perfumy pachną? Masz porównanie z Tuscan Leather/Rasasi La Yuqawam? Podobne klimaty tylko bez maliny? Skóra jest brudna?
 9. blondaas

  Zapachy

  prostezakupy.pl to to samo co iperfumy, a ceny mają niższe.
 10. W Lazio 19,5 cm dla rozmiaru 48.
 11. blondaas

  Zapachy

  Szczególnie ten fiołek w otwarciu jest wyjątkowo drażniący. Jeśli to był zakup w ciemno to możesz się mocno rozczarować.
 12. @Whitesnake Czy to spodnie od Benevento?
 13. blondaas

  Inwestowanie

  @Velahrn Podpierasz się opinią Kolanego, który lubi teorie spiskowe. Niemcy postanowili, że do 2020 roku połowa ich rezerw złota będzie się znajdowała u nich w kraju. To Kolany sobie dodał, że ten zwrot powinien nastąpić w rok, bo on ma takiego "widzimisia". Zresztą wcześniej masz: " Bundesbank zapewnia, że do tej pory nie stwierdzono żadnych uchybień: czystość i waga sztabek była bez zarzutu. Zgadzały się także numery seryjne. Bank centralny RFN zapewnia, że w tym roku można oczekiwać większych transportów i z Nowego Jorku ma zostać sprowadzone 30-50 ton złota, a cała operacja zakończy się zgodnie z planem przed rokiem 2020. Po tej dacie nadal będzie trzymał w skarbcu Rezerwy Federlanej ok. 1200 ton złota. " Sam Bundesbank potwierdził, że numery sztab się zgadzają. Więc skąd wniosek, że złota nie było? To nadinterpretacja. Co do drugiego linku. To zwykłe doniesienia prasowe, a nie oficjalne stanowisko rządu Niemiec, bądź ich banku centralnego. " Za powrotem do kraju niemieckiego złota wciąż są autorzy kampanii “Sprowadźcie nasze złoto”. W komentarzu umieszczonym pod artykułem Bloomberga, jeden z liderów ruchu Peter Boehringer krytycznie ocenia publikację - jego zdaniem nie ma w niej żadnych nowych informacji, a postawiona teza jest fałszywa - stwierdza, że kampania wciąż trwa, a niezależny od polityków Bundesbank, choć złoto sprowadza bardzo powoli, nie wycofał się z ubiegłorocznej deklaracji. " Rezultat jest taki, że połowa niemieckich rezerw złota miała się znaleźć na terenie ich kraju do 2020 roku. Nie ma żadnych dowodów na to, że tego złota nie było. Przekazywane do Niemiec sztaby miały właściwą wagę i numery. Reszta to nadinterpretacja prezentowana przez goldbugów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.