Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, JDC napisał:

Czy jest jakiś sposób na pozbycia się tych charakterystycznych dla zamszu "przetarć" w miejscu zagięć? Myślałem, że na moich budżetowych chelsea boots to kwestia przeciętnej jakości skóry, ale u Vassa raczej nie o to chodzi.

 

4 godziny temu, blekit napisał:

@JDC moim zdaniem to jest urok zamszu, na każdych butach mam takie ślady (mniej lub bardziej widoczne i pojawiające się po innym "przebiegu", ale są).

Moim zdaniem nie jest to urok zamszu tylko niewłaściwa pielęgnacja., Mam sporo butów zamszowych od różnych producentów włoskich, ukejowskich ,muricańskich i w żadnych nie ma takich skaz ,.A buty były mocno chodzone. Tylko nigdy nie pryskałem zamszaków żadnymi silikonowymi świństwami typu nano .,Takie opryski niszczą zamsz sklejają i usztywniają włoski ,które się wykruszają właśnie w tych sektorach gdzie but się zgina i zostają smugi "łysej" skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

37 minut temu, mayor napisał:

 

Moim zdaniem nie jest to urok zamszu tylko niewłaściwa pielęgnacja., Mam sporo butów zamszowych od różnych producentów włoskich, ukejowskich ,muricańskich i w żadnych nie ma takich skaz ,.A buty były mocno chodzone. Tylko nigdy nie pryskałem zamszaków żadnymi silikonowymi świństwami typu nano .,Takie opryski niszczą zamsz sklejają i usztywniają włoski ,które się wykruszają właśnie w tych sektorach gdzie but się zgina i zostają smugi "łysej" skóry

Psikanie szprejami typu nano czy innymi silikonami działa raczej powierzchniowo na zamsz. Nanoprotektor pozostawia cienką hydrofobową powłokę na powierzchni, która schodzi dość szybko, nie mówiąc już, że pewnie po przejechaniu szczotką z krepy czy mniejszą szczoteczką do zamszu całkowicie ją zdejmuje. Wątpię, więc że w/w ślady to wytarta powierzchnia spowodowana posklejanymi włoskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayor napisał:

 

Moim zdaniem nie jest to urok zamszu tylko niewłaściwa pielęgnacja., Mam sporo butów zamszowych od różnych producentów włoskich, ukejowskich ,muricańskich i w żadnych nie ma takich skaz ,.A buty były mocno chodzone. Tylko nigdy nie pryskałem zamszaków żadnymi silikonowymi świństwami typu nano .,Takie opryski niszczą zamsz sklejają i usztywniają włoski ,które się wykruszają właśnie w tych sektorach gdzie but się zgina i zostają smugi "łysej" skóry

Nie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayor to nie jest kwestia nano (raz na jakiś czas stosuję, ale na niektórych butach ślady pojawiły się przed pierwszym użyciem). Poza tym to nie są permanentne ślady -  po szczotkowaniu (a nawet zwykłym przejechaniu palcem) stają się praktycznie niewidoczne. Ale wystarczy że trochę się przejdę, but popracuje i wracają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JDC napisał:

to KH? Jak oceniasz och linię GW? Są warte ceny?

Cześć, tak. Ostatnia linia GYW z KH jest naprawdę godna polecenia.  Właściciel firmy skontaktował się ze mna i zapytał czy nie chciałbym ich wypróbować. Dostałem je w obniżonej cenie, ale za 699 rowniez bym polecił. Jest to już poziom zbliżony do Berwicka, w 2 parach, które miałem (musiałem wymienić rozmiar), nie znalazłem żadnych skaz, co było dla mnie nowością, posiadając wcześniej m.in. Berwicki, Crownhille i Florsheimy z linii Imperial. Skóra jest dobrej jakości, buty przychodza w schludnym kartonie i osobnym woreczkami jak rowniez z woskowanymi sznurowadlami. Trzeba uwazac na rozmiarowke - buty są zaniżone o około 0,5 - 1 rozmiar. Generalnie polecam z czystym sumieniem.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, phantom napisał:

Cześć, tak. Ostatnia linia GYW z KH jest naprawdę godna polecenia.  Właściciel firmy skontaktował się ze mna i zapytał czy nie chciałbym ich wypróbować. Dostałem je w obniżonej cenie, ale za 699 rowniez bym polecił. Jest to już poziom zbliżony do Berwicka, w 2 parach, które miałem (musiałem wymienić rozmiar), nie znalazłem żadnych skaz, co było dla mnie nowością, posiadając wcześniej m.in. Berwicki, Crownhille i Florsheimy z linii Imperial. Skóra jest dobrej jakości, buty przychodza w schludnym kartonie i osobnym woreczkami jak rowniez z woskowanymi sznurowadlami. Trzeba uwazac na rozmiarowke - buty są zaniżone o około 0,5 - 1 rozmiar. Generalnie polecam z czystym sumieniem.

No i namówił :) szczególnie, że ostatnio wrzucili zamszowe brogsy. A jak oceniasz tęgość? Berwicki to głównie G, tam noszę 6, a tu chciałem brać 40, bo 39 to chyba jednak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JDC napisał:

No i namówił :) szczególnie, że ostatnio wrzucili zamszowe brogsy. A jak oceniasz tęgość? Berwicki to głównie G, tam noszę 6, a tu chciałem brać 40, bo 39 to chyba jednak mało.

40 to dobry typ. W Berwickach 3010 i 2509 (czyli tegosc G) noszę 39, te KH mam 39,5. Możesz zamówić, myśle, ze będziecie zadowolony, choć nie testowałem ich zamszowej skóry. Daj znac jak wrazenia po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.