Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Velahrn

Na popularnym ostatnio portalu z rzeczami vintage. Czysty strzał, sprzedający nie miał chyba do końca świadomości co posiada.

Rozmiarówka nie jest prosta do omówienia. Buty posiadają kombinowaną tęgość B/D, czyli w pięcie wąskie, a w przedniej części normalne (zazwyczaj chodzę w F, ale i tak mam nieprzyjemne luzy w pięcie, czyli strzał w dziesiątkę) Oczywiście możliwe są również inne konfiguracje.

Różnica między US a UK waha się między jednym a półową rozmiaru. W tym konkretnym przypadku (z braku wyboru) mam tylko pół rozmiaru ponad normalny UK i  polecam brać o rozmiar większy. Zawsze się zmieści trochę grubsza skarpeta, a przecież to trochę but do zadań specjalnych. Mi udało się zrobić wiecej miejsca przy pomocy prawideł i dobrego nawilżenia skóry.

Porównam do chyba najpopularniejszej marki - Loake , linia 1880, tęgość F - 8.5 UK (OK w cienkiej skarpecie) - Alden - 9 US - na styk i była potrzeba drobnego rozciągnięcia cholewki, ale leżą teraz idealnie. 

W sprawie rozmiarów w Alden chyba jest w stanie więcej powiedzieć  

@Tanatos70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ell napisał:

@Midlife-Crisis

Wymieniałeś całe podeszwy czy tylko doklejałeś nowe, przy okazji można więcej zdjęć?

Nie, podeszew nie wymieniłem. Dałem to zrobić tylko raz, ale skórzaną na Rendenbacha i polecam ten zabieg, jeżeli komuś na konkretnych butach bardzo zależy. 

Tutaj całkowita wymiana podeszwy byłaby zbyt kosztowna. Byłaby konieczna, gdyby się buty rozlazły. Dainite się przez prawie 5 lat zdarła i szew puścił, ale że buty te buty chociaż GY to też klejone i nie rozlazły się. Z tego, co wiem, to szewc spiłował Dainite do płaskostanu, przeszył ponownie i nakleił na to gruby plaster Vibram. Materiał widziałem jako duży płat. Cena za to wszystko 50 Euro w Niemczech, więc w Polsce powinno być jeszcze lepiej. 

Zdjęć na razie nie ma sensu robić, bo dzisiaj zabrudziłem te buty lekko glinianą glebą na spacerze. Pandemia daje mi dużo czasu na to. Mogę opisać to w odpowiednim wątku, jak będą czyste. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chylonczyk napisał:

(Jan Sebastian) CJ Bach

Ciekawe skąd się wziął ten Jan, bo tak Bach na imię nie miał. Nie ma przecież Jana Wolfganga Goethego, a nasz Kochanowski za granicą też nie jest Johannem ani Johnem. No ale we Francji Bach to też Jean (Żą😩)

I żeby nie tak całkiem offtopować, muszę przyznać, że buty mają charakter. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.