Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 13.02.2021 o 23:46, Tanatos70 napisał:

Meermin z koniny w kolorze "rudej wódy na myszach":

 

Teraz widzę co miałeś na myśli, gdy w wątku o butach z cordowanu z Allegro pisałeś o tym od Aldena. Zupełnie inaczej wyglądają załamania. Rozumiem, że kolor robi swoje, ale te przypominają skórę typu polished. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JDCU Meermina jestem wyjątkowo niezadowolony z jakości kordowanu  i ogólnie twardej konstrukcji buta. To Linea Maestro, czyli chyba ich top. Podobnie mam w monkach z wiśniowego kordowanu. Tą partię skóry Meermin pozyskał z Japonii (Shinki Hikaku Shell Cordovan). Jako nowe wyglądają świetnie, bardzo ładny kolor i głębia też niczego sobie.  Niestety urok pryska w trakcie użytkowania. Nie porównałbym do skóry lakierowanej, ale łamią się nieciekawie. Inaczej (gorzej) niż konina z Horween.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tanatos70 napisał:

@JDCU Meermina jestem wyjątkowo niezadowolony z jakości kordowanu  i ogólnie twardej konstrukcji buta. To Linea Maestro, czyli chyba ich top. Podobnie mam w monkach z wiśniowego kordowanu. Tą partię skóry Meermin pozyskał z Japonii (Shinki Hikaku Shell Cordovan). Jako nowe wyglądają świetnie, bardzo ładny kolor i głębia też niczego sobie.  Niestety urok pryska w trakcie użytkowania. Nie porównałbym do skóry lakierowanej, ale łamią się nieciekawie. Inaczej (gorzej) niż konina z Horween.

 

Może porównanie do skóry lakierowanej nie było trafione, ale nie miałem jeszcze okazji widzieć kordowanu na żywo, tym bardziej użytkować. To wniosek jedynie ze zdjęcia. Ale faktycznie te załamania wyglądają mało atrakcyjnie, szczególnie w kontraście z ładnym, gładkim noskiem, obłożynami czy cholewką. Czyli podsumowując, jak kordowan to tylko Horween, a najlepiej w Aldenach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tanatos70 napisał:

Lepiej bym tego nie ujął 🙂

Edit: jeżeli myślimy o pierwszych butach z kordowanu to zdecydowanie najlepiej odpuścić wszelkie półśrodki i dociułać do Aldenów. Jeżeli nam nie odpowiada taki "konkretny" fason tych butów to..... odpuszczamy wszelkie hiszpańskie itp. kordowanowe wynalazki. Szkoda pieniędzy i możemy się zrazić do tej skóry. Można rozważyć renomowanych producentów typu Vass, C&J, Trickers, ale ze świadomością, że może być różnie z jakością materiału. Alden jest doświadczony i można powiedzieć, że na kordowanie "zęby zjadł". Dla innych kordowan to raczej folklor. Jak na razie mogę też zdecydowanie polecić Dinkelackera. No, ale w tej cenie (regularnej) to też raczej nie na pierwsze kordowanowe doświadczenie. Alden nas nie rozczaruje. Dostajemy dokładnie to, za co płacimy- najlepszą jakościowo końską skórę 🙂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dinkelacker używa tylko kordowanu od Horween. To czasami jednak nie Buday ? Dinkelacker chyba nie ma w trzewikowej ofercie tego koloru. No i fason odrobinę inny. Swoją drogą piękne 🙂

edit: @kormoxmyślę, że laikowi (i nie tylko jemu) trudno będzie zidentyfikować wytwórcę skóry. Pozostają deklaracje manufaktury/producenta butów i, jak masz szczęście, obecność wewnątrz fragmentu charakterystycznego stempla garbarni Horween. W przypadku Aldenów masz niepodszyty język, w przypadku innych producentów jest różnie. Ja mam 4 pary butów z kordowanu Horween i niestety w żadnym stempla nie dostrzegłem 🙂.

horween.jpg.630c781ec69760f996a302dbd1104ce9.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.