Jump to content

zw1920

Użytkownik
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64

About zw1920

 • Rank
  Aktywista

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Guziki nieczynne ;), faktycznie można byłoby pomyśleć na skróceniem rękawów, ale nie jest to dla mnie aż tak paląca sprawa. Jak napisałem w poście o Lancerto, to co mi odpowiada to krój, dopasowanie, szerokość klap i wysokość kozerki. Tak w ogólnym skrócie to są, dla mnie, fajne marynarki odpowiadające rozmiarowo mojej posturze i potwierdzające pogląd mojego krawca, który jak przyszedłem do niego z materiałem na garnitur, stwierdził że szkoda moich pieniędzy skoro, przy mojej posturze, gajer z wieszaka leży na mnie jak trzeba :)
 2. W ostatnim czasie przyglądałem się kolekcjom tworzonym wspólnie przez Michała i firmę Lancerto z wielkim zainteresowaniem. Oferta, szczególnie marynarek, pasowała mi po wieloma względami. Jako pierwszą kupiłem dwurzędówkę, chyba nazywała się Chic. Parę dni temu kupiłem marynarkę guncheck model Finland. Obie marynarki w rozmiarze 48 i muszę przyznać, że były to przysłowiowe strzały w 10-tkę. Bardzo mi odpowiada ich konstrukcja w całości: są lekkie, dopasowane, mają w sobie trochę tego włoskiego sznytu. To co mi najbardziej przypadło do gustu to szerokość klap i wysokość kozerki. Tkaniny naprawdę, dla mnie, pierwszorzędne. Preferuję zestawy koordynowane od garniturów i to co Michał proponuje, mnie osobiście, przekonuje. Marynarki są na tyle uniwersalne, że mogę je śmiało wykorzystywać przy wielu okazjach.
 3. Ubiegłotygodniowa konferencja, w roli głównej marynarka z najnowszej kolekcji Michała Kędziory i Lancerto
 4. zw1920

  sartoria mariana

  Gratulacje 👍 Podtrzymuję propozycję: jakbyś zdecydował się wypróbować swoje doświadczenie na kimś innym, to służę swoją osobą😉
 5. Całkowicie popieram. I do tego składam prośbę o monki. I czy moglibyście rozważyć wprowadzenie podeszwy gumowej takiej jaką ma w ofercie Carmina (Tomir)? Wydaje mi się, że buty na takiej podeszwie byłyby ciekawym rozwiązaniem na sezon letni (ja na pewno bym na takie buty się skusił). Gratuluję przedsięwzięcia i trzyma kciuki za powodzenie i dalszy rozwój👍
 6. @Zajac Poziomka, tak jak napisałeś - widocznie trafiła się kiepska para, ale nie chcę już zastanawiać się, czy kolejne buty też tak szybką "padną". Poza tym po takim numerze (buty i odpowiedź firmy), małżonka nie chce słyszeć słowa Crownhill. I ją rozumiem. Mam model Rio też praktycznie już prawie rok i niestety nie mogę w nich chodzić dłuższy czas. Myślałem, że się rozejdą ale niestety tak nie jest. Dlatego już oferta tej firmy mnie nie interesuje. Jako woły robocze noszę Bexley-e, na okazje - Carminy. I to mi już wystarczy. Pozdrawiam
 7. Choroba, w zasadzie to powinienem napisać - to więcej niż marka
 8. Właśnie miałem to napisać - to nie marka, to Darek "Skalpel" Niestroj , notabene z Raciborza btw: gratuluję torby, jakbyś puścił fotki wnętrza, byłbym wdzięczny.
 9. Dziękuję za odpowiedzi. Kupić to już nie kupię, ale chciałbym je jeszcze spróbować uratować. Pisać do firmy to już nie będę, bo po takiej odpowiedzi to spodziewam się że zostałbym spławiony. I szkoda czasu na nich. W każdym razie niech ten przykład będzie przestrogą na szukających okazji, takich jak ja. Małżonka ma dwie pary Carmin, od 2012 roku i do tej pory są w bardzo dobrym stanie. Stare przysłowie mówi, że biednego nie stać na kupowanie tanich rzeczy.
 10. Po roku użytkowania przez małżonkę, sztyblety Jakarta wyglądają jak na zdjęciach. Napisałem do firmy reklamację z pytaniem co oni mogą mi zaproponować. Dziś otrzymałem odpowiedź następującą, co mnie wprawiło w osłupienie: After checking your case the artisan told us tha he cannot do that much; due the construction method used is called Blake construction, and this does not allow the recrafting of the outsole neither the restitching of the same outsole. However the best way and the quickest to sort this out is using Shoe glue Boot-Fix just like super glue (cyanoacrylate). We are sure any locar repair shop could do it fro not more than 10EUR / 40PLN Czy ktoś może mi doradzić, co mogę zrobić w zaistniałej sytuacji? Będę wdzięczny za wskazówki.
 11. zw1920

  Buty, trochę taniej

  Przy stopie dłuższej 26,8 cm kupuję 42/8 i czuję luz (z wkładką przeciwpotową). Kopyto dość szerokie. Nie wiem czy zbladły, ale to ten sam kolor. Możliwe, że lekko wypłowiały Ale po czyszczeniu przywraca się ich pierwotny kolor.
 12. zw1920

  Buty, trochę taniej

  Szwy są widoczne mniej więcej od śródstopia do palców. Pięta zakryta jest wkładką, ale po dłuższym noszeniu ze względu na nacisk pięty szwy zaczynają być widoczne (odciśnięte)
 13. zw1920

  Buty, trochę taniej

  Od kilku dni trwa wyprzedaż w Bexley-u. Mam już dwie pary (to najwygodniejsze woły robocze, jakie posiadam) https://www.bexley.com/Bexley/en/p/dress_shoes/greenwichgommecity?tarification=SOLDE i dlatego kupiłem trzecią parę, a przekonała mnie do tego jeszcze, oprócz wygody, cena: 99 euro. To najniższa cena za jaką udało mi się kupić ten model. Na zdjęciu, od lewej: ostatni zakup, jednoroczniak, dwulatek. Dwa ostatnie nie były dawno czyszczone, stąd taki być może niechlujny widok.
 14. zw1920

  Marka Crownhill Shoes

  Taki jaki nosi najczęściej. Na razie ciężko coś powiedzieć w kwestii dopasowania, bo buty są rozbijane prawidłami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.