Skocz do zawartości

Trench


hrabja

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Przedmówcą. Miałem kiedyś dwa trencze vintage od Burberry - w obydwóch rękawy były dosyć krótkie i odsłaniały marynarkę co nie wyglądało zbyt dobrze. Obecnie noszę "nowy" trencz, w którym rękawy faktycznie zachodzą na dłoń - sądząc po rozmiarówce jest to celowy zabieg. Są dłuższe niż w moich zimowych płaszczach - może nie jakoś drastycznie, ale jednak. W końcu jest to - przynajmniej z definicji - rodzaj odzieży przeciwdeszczowej czy ochronnej, a taki krój pozwala np. chronić od deszczu mankiety koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mój vintage od Burberry ma dość krótkie rękawy. Nie chcę go z tego powodu kaleczyć. Już się do tego przyzwyczaiłem. Zakładam go raczej przy wietrznej ale słonecznej pogodzie i bez marynarki. Bardzo widoczna jest ta krótkość jedynie podczas jazdy samochodem, bo dosłownie wszystko spod tych rękawów wychodzi. Do pracy nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale na wiosenno-jesienne spacery jako taki Mr. Vintage jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ostatnio udało mi się po długich poszukiwaniach kupić fajny trencz, o dziwo z Top secret. Wygląda całkiem klasycznie, długość też dość klasyczna (kończy się 10 cm nad kolanem) i robi zdecydowanie lepsze wrażenie od budżetowych produktów z Zalando, które przewinęły się przez moje ręce (Esprit, Kiomi, Pier One). Za 120 zł jak najbardziej polecam :-).

http://www.topsecret.pl/plaszcz-meski--plaszcz--do-pracy-na-co-dzien-spz0391-top-secret,118246,187,pl-PL.html?color=KOLOR_123&size=XXL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Być może któryś z Panów orientujących się w temacie wintydżowych trenczy Burberrys będzie w stanie mi pomóc. W jednym z second-handów w Seulu znalazłem dziś płaszcz w moim rozmiarze, posiadający wszystkie znamiona klasycznego trencza, w tym skórzane sprzączki, D-ringi itp., w kolorze zgniłozielonym. Jest tez metka Burberrys i zastanawiam sie nad jego autentycznością. Zamiast klasycznej granatowej metki ze składem po lewej stronie wnętrza jest jednak zwykła biała metka mówiąca o japońskiej produkcji i skład: 100% bawełna materiał wierzchni, podszewka korpusu 100% bawełna, podszewka rękawów 100% poliester. Co ciekawe, po lewej stronie wewnątrz jest naszyta druga metka Burberrys i z haftem, jak się domyślam, byłego posiadacza (imie i nazwisko zapisane znakami chińskimi/japońskimi). Czy ten płaszcz może być autentyczny? Załączam kilka zdjęć.

 5ac3a64ba6835_2018-04-0400_11_39.thumb.jpg.b364863fa6f72b2567bc835aeb3fe5bd.jpg20180403_214201.thumb.jpg.70235b522139a718b2f43f15176a6bcf.jpg20180403_214217.thumb.jpg.77bbf2201776fe681e83da0fed7cef56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czy da się kupić w miarę klasyczny trencz (nie musi być długi za kolano, ale chciałbym dwurzędówkę z paskiem) ze 100% bawełny do 250-300 zł? Czy w ogóle warto szukać takiego składu, czy też domieszka sztucznych włókien nie jest niczym złym? Mój ostatni trencz był z czystej bawełny, ale po dwóch sezonach się powycierał do stanu żałosnego.

Oprócz zalandowego KIOMI (ichnie Pier One właśnie zajeździłem więc nie chcę kolejnej sztuki) znalazłem takie dwa płaszcze:

https://www.topsecret.pl/plaszcz-meski--plaszcz-rozpinany-do-pracy-na-co-dzien-spz0428-top-secret%2C122473%2C187%2Cpl-PL.html?color=KOLOR_123&size=L

https://www.bytom.com.pl/plaszcz-forli-4

Coś jeszcze wartego uwagi jest na rynku w tym budżecie? Wolałbym ciemny płaszcz (bo beżowy średnio pasuje do czarnego kapelusza który noszę zimą) i jestem dość szczupły (przy 180 cm wzrostu ważę koło 65 kg). Przy tych dwóch z linków może się nie obyć bez zwężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
On 3/4/2010 at 8:51 PM, hrabja said:

z okazji zbliżającej się wiosny noszę się z zamieram sprawienia sobie odzienia wierzchniego typu trench. Zakładam że służyłby mi w okresach wiosennych oraz jesiennych (nawet do późnej jesie/wczesnej zimy).

A ja z tego samego powodu chciałbym wskrzesić ten wątek. Gdzie i który trencz kupić w tym roku?

Mam też ogólniejsze pytanie dotyczące tego typu płaszcza. Najbardziej podobają mi się wersje dwurzędowa, jednorzędowe wyglądają bardzo skromnie, ale dwurzędowe wydają mi się flejowate, kiedy są rozpięte. Jak sobie z tym radzicie? Zawsze nosicie zapięte, niezależnie od temperatury, czy jest tutaj jakiś trik? A może to tylko moje wrażenie i powinienem raczej zmienić paradygmat?

On 9/4/2018 at 11:45 PM, slababateria said:

Czy da się kupić w miarę klasyczny trencz (nie musi być długi za kolano, ale chciałbym dwurzędówkę z paskiem) ze 100% bawełny do 250-300 zł? Czy w ogóle warto szukać takiego składu, czy też domieszka sztucznych włókien nie jest niczym złym? Mój ostatni trencz był z czystej bawełny, ale po dwóch sezonach się powycierał do stanu żałosnego.

Ceną jestem nieco mniej ograniczony, ale interesuje mnie Wasza opinia o domieszce poliamidu czy innego sztucznego włókna. Unikać jak ognia, czy nie ma takiego znaczenia?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Dyjamentowski napisał:

A ja z tego samego powodu chciałbym wskrzesić ten wątek. Gdzie i który trencz kupić w tym roku?

Wg mnie najbardziej klasyczna wersja jest w Bytomiu https://www.bytom.com.pl/p-bh1-50-20a-plaszcz-modena. Co roku pojawia się w ofercie (co roku chyba nieco jest modyfikowany) i sam się do niego przymierzam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2019 at 9:34 PM, FONos said:

Wg mnie najbardziej klasyczna wersja jest w Bytomiu https://www.bytom.com.pl/p-bh1-50-20a-plaszcz-modena. Co roku pojawia się w ofercie (co roku chyba nieco jest modyfikowany) i sam się do niego przymierzam.

Mierzyłem rozmiar 50 i w ramionach ok, ale luźny w talii. Jeśli dobrze rozumiem, Prato jest identyczny tylko beżowy. No i, oczywiście, już obniżyli ceny o 40% na nową kolekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Tak w ramach ciekawostki i budżetowej alternatywy dla używanych płaszczy Burberrys' i Aquascutum mogę polecić trencze holenderskiej armii z demobilu zalegające tu i ówdzie w magazynach. Jakościowo jest to pewnie półka lub dwie niżej, w mieszance jest więcej poliestru (a w podszewce wręcz sam), kolor jest typowo wojskowy - zielonoszary, ale jest to klasyczny trencz o sensownej długości i obszerności, z odpinanym ociepleniem pozwalającym go użytkować przy nieco niższych temperaturach i większością "ficzerów", których byśmy się od tego typu płaszcza spodziewali (w rodzaju klapy na karku i pagonów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.