Jump to content

Nowoanglik

Użytkownik
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

204

1 Follower

About Nowoanglik

 • Rank
  Aktywista
 • Birthday 01/21/1957

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1,113 profile views
 1. Nowoanglik

  TK Maxx

  Koszule z seersuckera na lato to jest to!
 2. Złamałem podstawową zasadę o niekarmieniu, ale w moim wieku człowiek ma pewne ambicje wychowawcze. Zazwyczaj płonne!
 3. Dość trudno, mając pod uwagę, że jestem Amerykaninem i w marcu 1968 r. miałem raptem 11 lat. Proponuję może trochę mniej agresywnie, my się chyba nie znamy.
 4. 99Zdzls Wszystko co mówisz nt. brytyjskich snobów to święta prawda, ale dowiedz się więcej o Rogerze Stonie i powiedz mi, czy warto go naśladować. P.S. Jestem (kilkadziesiąt lat) po studiach doktorskich historii, więc posłuchałem Twoją radę, nawet zanim do mnie dotarła.
 5. Miałem bardziej na myśli jego zachowanie, które nie licuje się z męską elegancją. Warto o nim poczytać, to dość notoryczna figura w amerykańskiej polityce i bohater kilku dobrych filmów dokumentalnych (np. Potrzebny mi Roger Stone, obecnie na polskim Netfliksie). Był jeden z wynalazców i czołowych praktyków brudnej polityki (dirty tricks) w nowoczesnym wydaniu, poczynając od pracy dla Richarda Nixona w epoce Watergate. Nie mówiąc o tym, że jest prawomocnie skazanym przestępcą. Z tego samego powodu, nie podałbym jako przykład elegancji nawet kunsztownie ubranych gangsterów jak np. "Gentleman" John Gotti. Tu naprawdę nie chodzi o polityce, ale o moralnym aspekcie bycia eleganckim. Staromodni Anglicy by powiedzieli, że Roger Stone jest "unclubbable." Koniec wykładu.
 6. Ale postać dość ohydna. Właściwie przytoczenie takiego przykładu może dać mocny argument przeciwko męskiej elegancji. W każdym razie Roger Stone jest zaprzeczeniem dobrego smaku.
 7. Machiavelli, jeśli nadal aktualny, jestem zainteresowany jednym krawatem (skarpetki już wysprzedane): NAVY MACCLESFIELD PRINT 36OZ SILK TIES N110 (9CM) Exquisite Trimmings £35.00 GBP
 8. Bardzo się cieszę! Gdybyś miał dostęp do bridle leather, chciałbym złożyć jakieś zamówienie na Gwiazdkę....
 9. 1. bratdominik 4 sztuki2. chylonczyk - 2 pary (41-46)3. michau - 1 para (41-46)4. Nowoanglik - 3 pary (41-46)5. Kanapa - 1 para (41-46) 6. Aras - 1 sztuka rozmiaru XL (41-46) oraz 3 sztuki rozmiaru M (do 41) 7. Kosiareks - a ja poproszę 2 pary (41-46) 8. Xune - 1 para rozmiar do 41, 1 para rozmiar 41-46 9. kormox - 2 pary (41/46) 10. Jaann6 2 pary (41/46)
 10. 1. bratdominik 4 sztuki2. chylonczyk - 2 pary3. michau - 1 para 4. Nowoanglik - 3 pary
 11. Chyba to wina stylistów. Prezenterkę można było bardzo stylowo i odpowiednio do sytuacji i wieku ubierać. Wybrali koszmarnie niedopasowanych elementów do stroju. Uroda tutaj nie ma nic do rzeczy.
 12. @Bartek 00 Swansea (kopyto 341) są dłuższe i trochę węższe niż Pembroke (kopyto 325 – obszerniejszy, typowo wiejski styl). O dziwo, w przypadku Swansea, wydłużone kopyto oznacza, że lepiej mi pasuje rozmiar 10 UK, mimo że zazwyczaj biorę 10,5. Po prostu mam długą, wąską stopę.
 13. Mogę szczerze polecać C&J Pembroke i Swansea (ciemnobrązowe) w kategorii brogsów. Swansea mają tę dodatkową zaletę, że pasują i do strojów business casual, jak i do normalnych sytuacji biznesowych (tzn. do ciemnoszarych lub granatowych garniturów).
 14. Nowoanglik

  Alfred Sargent

  @kapsel Chyba 11,5 będzie bezpieczniej. Zawsze można włożyć wkładkę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.