Jump to content

Nowoanglik

Użytkownik
 • Content Count

  261
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Nowoanglik

 1. 1. bratdominik 4 sztuki2. chylonczyk - 2 pary (41-46)3. michau - 1 para (41-46)4. Nowoanglik - 3 pary (41-46)5. Kanapa - 1 para (41-46) 6. Aras - 1 sztuka rozmiaru XL (41-46) oraz 3 sztuki rozmiaru M (do 41) 7. Kosiareks - a ja poproszę 2 pary (41-46) 8. Xune - 1 para rozmiar do 41, 1 para rozmiar 41-46 9. kormox - 2 pary (41/46) 10. Jaann6 2 pary (41/46)
 2. 1. bratdominik 4 sztuki2. chylonczyk - 2 pary3. michau - 1 para 4. Nowoanglik - 3 pary
 3. Chyba to wina stylistów. Prezenterkę można było bardzo stylowo i odpowiednio do sytuacji i wieku ubierać. Wybrali koszmarnie niedopasowanych elementów do stroju. Uroda tutaj nie ma nic do rzeczy.
 4. @Bartek 00 Swansea (kopyto 341) są dłuższe i trochę węższe niż Pembroke (kopyto 325 – obszerniejszy, typowo wiejski styl). O dziwo, w przypadku Swansea, wydłużone kopyto oznacza, że lepiej mi pasuje rozmiar 10 UK, mimo że zazwyczaj biorę 10,5. Po prostu mam długą, wąską stopę.
 5. Mogę szczerze polecać C&J Pembroke i Swansea (ciemnobrązowe) w kategorii brogsów. Swansea mają tę dodatkową zaletę, że pasują i do strojów business casual, jak i do normalnych sytuacji biznesowych (tzn. do ciemnoszarych lub granatowych garniturów).
 6. Nowoanglik

  Alfred Sargent

  @kapsel Chyba 11,5 będzie bezpieczniej. Zawsze można włożyć wkładkę.
 7. @Najmniejszy Polecam. Mam parę czarnych, są piękne i bardzo wygodne.
 8. Nowoanglik

  Alfred Sargent

  @KirolRozmiar 9 US również (a może częściej) to UK 8. Zależy od kopyta.
 9. @nejfan Wzorowy przykład jak wybrać krawat (monochrom, matowy, ciekawa faktura) do mocnej kratki. Ciemny granat "uziemia" i spina cały zestaw. Brawo!
 10. SJC wyżej mają przecenione za 45 GBP.
 11. @Kamil1987 Moja rada – do zestawów nieformalnych faktura marynarki musi być wyraźna, widoczna, wręcz szorstka. Dlatego tweedy lub flannele są tak popularne zimą, a granatowe blazery hopsack lub leń (albo mieszkanka leń-jedwab) latem. Marynarki z gładkich tkanin zawsze bedą kojarzyły z sierotami po garniturach, i kiepsko pasują do chinosów lub dzinsów....
 12. Na stare "spade sole" oksfordy.....
 13. Mam dokładnie te buty i jestem bardzo zadowolony. Jednak uważaj, bo spektatory są piękne, ale bardzo specyficzne i mało praktyczne. Nie pasują do większości okazji, są mocno luzackie i trochę popisowe. Żeby dobrze je nosić, trzeba być bardzo pewny siebie.
 14. @lubo69 Nie zapomniałem o obietnicę. Krawcowa obiecuje, że dostanę tweedową marynarkę SJC po poprawkach w przyszłym tygodniu. Wtedy zrobimy zdjęcia.
 15. Wysprzedaż 40 proc plus darmowa przesyłka (co najmniej jak zrobisz zakupy za więcej niż 100 GBP). Szczególnie zwracam uwagę na spodnie flannelowe Fox Bros. W tej cenie nie kupisz gdzie indziej. Wysoki stan nie da się zmienić, ale nogawki można zwęzić. Polecam również zimowe polo za 45 GBP. Osobiście skorzystałem z okazji, żeby zamówić kremowe flannelowe spodnie (już mam szare) i oliwkowe polo (kremowe, burgundowe, granatowe już mam). https://simonjamescathcart.com/collections/trousers/products/grey-flannel-trousers
 16. Nowoanglik

  Mała renowacja

  @szewc24.pl Pies zaatakował nowe trzewiki. Reszta jest w nienaruszonym stanie. Czy szewc może coś z tym zrobić, np. wyrównać krawędzi, żeby chociaż lepiej wyglądało? Para jest wystawiona na sprzedaż po niskiej cenie i zastanawiam się, czy warto nabyć.....
 17. Nowoanglik

  Trench

  @Midlife-Crisis @gajdowskipTak, ale też można kupić używany trench Burberrys w dobrym stanie za 600-700 PLN.
 18. Po 30 latach w dziennikarstwie gazetowym i agencyjnym, przeszedłem na samozatrudnienie jako redaktor do trudnych tekstów anglojęzycznych. Bardzo szeroki zakres tematyczny, ale moja specjalność to ekonomia, finanse, tematy historyczne lub społeczno-polityczne. Chętnie tłumaczę dowolne teksty z polskiego na angielski (odwrotnie nie za bardzo, co łatwo zrozumieją czytelnicy moich forumowych wpisów).
 19. @Midlife-Crisis@Zajac Poziomka Zadziwiająco dużo tych ludzi z SJC są w średnim wieku i po przygodzie z subkulturą punkową lub motocyklową. Chyba nie przypadkowo. To mnie nie dotyczy, z wyjątkiem mocno średniego wieku!
 20. @Zajac PoziomkaMasz stuprocentową rację. I gdybyś nosił takie stroje, nie byłbyś dobrze ubrany. Ubiór musi być adekwatny do otoczenia i sytuacji. Ja też bym nie nosił do urzędu, sądu lub banku.
 21. @Zajac PoziomkaŻe można nosić w sytuacji business casual. Raczej w mniej obowiązujących sytuacjach (tzn. absolutnie nie w finansach, w kancelariach, w kościele lub w innych konserwatywnych środowiskach) – ale np. na akademii, w reklamie itd. Co prawda, pole manewru w Polsce (może poza Warszawą i kilkoma większych miast) jest dużo mniejsze niż w Londynie lub Berlinie. Ludzie nie lubią się wyróżniać. Ale ponieważ większość z nas lubi się ubierać trochę inaczej, zakładam, że już jesteśmy bardziej odporni na nacisk otoczenia. Ale nie namawiam nikogo oprócz już zainteresowanych. Mnie i kilku z nas ten styl retro podoba. Większości pewnie nie – i tu nie ma problemu. P.S. Zauważyłem, że ludzie, którzy uczestniczą w projektach SJC, często są w reklamie, na uczelniach, w consultingu, w modzie, w mediach lub na samozatrudnieniu (tak jak ja). Chcą się ładnie ubierać, po swojemu, ale nie muszą nosić mundur korpo – chyba, że spotkają się z klientami. A może to klucz do zrozumienia tej niszy rynkowej.
 22. Dla tych, którzy nie znają materiałów. Ten "vaughan" to cięzki, roboczy struks który przypomina denim, ale jest jeszcze bardziej wytrzymały. Używany często w francuskich roboczych strojach w zeszłym wieku. Współcześnie dość rzadko spotykany a – jak widać - szkoda, bo ładny.
 23. A tu sam Simon w prążkowatym garniturze. Widać, że prawie idealnie leży pośrodku między workwear (mocno casualowy) a officewear (czyli dający się pasować do otoczenia biznesowego lub business casual z odpowiednymi dodatkami). O wiele bardziej wszechstronny niż poprzedni roboczy garnitur.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.