Skocz do zawartości

Trench


hrabja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe. A nawet bardzo ciekawe, bo wygląda jak stary (sprzączki, D-ringi bez loga, guziki, inne detale), a przy tym ma nowe logo. Musi być z okresu przejściowego.

Ten kołnierz nie jest odpinany? Mieszanka wielbłądziej wełny i kaszmiru to, domyślam się, podpinka? Łatwo ją usunąć?

 

Wygląda na bardzo ciekawy zakup, gratuluję. Osobiście nie mam trencza z podpinką, ale gdybym znalazł w takim stanie, brałbym.

 

Powiedz nam coś więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja!

a wszystko przez Kolegę Swordfishtrimbone  ;-) , który namawiał do klasyki i stanowczego odrzucenia współczesnych potworków.

Zdobyty gral (mimo, że bez "S", gral ze względu na stan - jak nowy), niestety okazał sie sporo za duży :/  

 

Jest piękny. Pozostaje: albo do krawca, albo zachować jako rekwizyt, albo upchnąć dalej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zadużości:

1. Spróbuj się przekonać, trencz może być obszerny.

2. Jeśli nie możesz się przekonać, albo przekonawszy się nadal uważasz ten konkretny trencz za zbyt duży, to:

a. zachowaj jako rekwizyt (serio, ja mam 4, chodzę w 1, choć wszystkie są w moim rozmiarze);

b. odezwij się do mnie na PW :D

 

Nie krawcuj go, Burberry stosowało jakieś bajeranckie wodoszczelne szwy i jeśli te główne z korpusu trzeba będzie rozpruć, to już nie będzie ten sam trencz. Możesz go ewentualnie skrócić, rękawy też, ale już np. paska nie przesuwaj, zostaną ślady.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny płaszcz, gratuluję :)

Sam przeglądałem ostatnio ebay w poszukiwaniu dobrze zachowanego egzemplarza, ale niestety większość jest w długości regular i odpadają przy moim wzroście (194cm). Twój z tego co widzę po metce jest w wersji long (42L). Czy byłbyś tak uprzejmy zmierzyć długość rękawów i sprawdzić czy jest jakiś zapas na ich wydłużenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy płaszczu nikt nic nie kombinował, to zapas jest spory. Natomiast przy płaszczu vintage wydłużanie się nie uda, bo:

 

1) będzie widać różnicę zużycia i przetarcie krawędzi rękawa (wystarczy, że był noszony przez sezon);

2) jeśli przesuniesz pasek rękawa w dół (a on już jest dosyć wysoko, żeby można było ewentualnie skrócić o parę cm), to po szlufkach zostaną ślady. Burberry to gęste, mocne szwy grubymi nićmi, nie da rady, żeby na bawełnie nie został ślad.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny płaszcz, gratuluję :)

Sam przeglądałem ostatnio ebay w poszukiwaniu dobrze zachowanego egzemplarza, ale niestety większość jest w długości regular i odpadają przy moim wzroście (194cm). Twój z tego co widzę po metce jest w wersji long (42L). Czy byłbyś tak uprzejmy zmierzyć długość rękawów i sprawdzić czy jest jakiś zapas na ich wydłużenie?

ja mam 195cm, jak wstawię zdjęcia będziesz mógł porównać/ocenić.

Pomiary: długość płaszcza przez środek pleców od wszycia kołnierzyka 129cm (pewnie cięty na równo, wiec 130cm), długość rękawa od pagonów ok 66cm, długość rękawa od wszycia kołnierzyka ok 80cm, rękaw od pachy 50cm, zapas materiału w rękawach ok 4cm. wszystko -+2cm.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 195 cm i Burberry 42 Long jest na Ciebie za duży? To ja już nic nie rozumiem. Prawda, że Burberry na jakimś etapie zmieniło rozmiarówkę na standardową UK, ale kiedy - nie wiem. Tak czy inaczej, to nie jest bardzo duży rozmiar. Natomiast 130 cm długości to bardzo dużo, fakt, ale przy takim wzroście powinno być OK. Czekamy na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To natomiast zeszłoroczna kolekcja H&M. Nie licząc koloru (na zdjęciach sklepowych wyglądał na brązowy), jestem bardzo zadowolony. Materiał 100% bawełna, podszewka 100% bawełna. Jeszcze nigdy mi nie przemókł (chociaż przy kompletnym oberwaniu chmury nie testowałem) a przy moim wzroście sięga mi do kolan lub nawet trochę za. Potwierdzam też, że płaszcze H&M są dość ciężkie.

 

W kwestii dopasowania trencha stanę chyba po stronie kolegi swordfishtrombone. Co prawda w moim nie obraziłbym się, gdyby rękawy były węższe, ale zupełnie nie przeszkadza mi, że nie jest idealnie dopasowany.

post-8378-0-21645800-1460115036_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 195cm, jak wstawię zdjęcia będziesz mógł porównać/ocenić.

Pomiary: długość płaszcza przez środek pleców od wszycia kołnierzyka 129cm (pewnie cięty na równo, wiec 130cm), długość rękawa od pagonów ok 66cm, długość rękawa od wszycia kołnierzyka ok 80cm, rękaw od pachy 50cm, zapas materiału w rękawach ok 4cm. wszystko -+2cm.

Dziękuje za odpowiedź :) Tak jak się obawiałem - rękawy przykrótkie, ideałem byłoby zbliżenie się do 70cm:D

W każdym razie czekam na zapowiadane zdjęcia płaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kiedyś znalazłem w ten sposób przedziwny trencz - ma wszystkie cechy prawdziwego Burberry (metki się zgadzały i wszystko inne) poza... podszewką, która była w kratę kolorową (tj. ten sam wzór, ale dużo więcej kolorów).

Byłbyś w stanie podać jakąś stronę podające te cechy charakterystyczne oryginalnego Burberry vintage?

Mam w domu staaare damskie Burberry i jestem ciekaw czy to oryginał, bo wzór kratki na podszewce jest zupełnie inny niż standardowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie co do długości trenczu, kupiłem ostatnio na allegro piękny płaszcz w klasycznym beżu, jednak został on źle wymierzony i zamiast być do kolan, jest do połowy łydki, przez co wyglądam w nim okropnie. Niedługo zabieram go do krawca, i tu moja zagwostka. Skrócić go odrobinę przed kolano, żeby pasował długością do wełnianego płaszcza, czy jeszcze bardziej, by wyglądał jak obecne trencze? Na codzień nie chodzę w garniturze, tylko w białych/szarych/niebieskich koszulach, by zasłonić "dekolt" w trenczu stosuję długi szalik, więc mój strój nie jest bardzo formalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co nazywasz "obecnymi trenczami" rzadko kiedy ma wiele wspólnego z trenczem. Wg. mnie długość lekko ponad kolano jest najbardziej optymalna, chociaż wiele zależy od sylwetki, wieku itd. Jeśli np. jesteś szczupły i młody, dosyć krótki płaszcz pewnie będzie do Ciebie pasował, ale inaczej będzie z osobami o wyglądzie bardziej dojrzałym czy postawnym.

 

Weź też pod uwagę, że jeżeli Twój trencz jest obecnie do połowy łydki, to skrócenie go "do pośladków" może zupełnie zaburzyć jego proporcje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Weź też pod uwagę, że jeżeli Twój trencz jest obecnie do połowy łydki, to skrócenie go "do pośladków" może zupełnie zaburzyć jego proporcje.

Wziąłem to pod uwagę, zrobiłem szkic w odpowiedniej skali, trzeba będzie spruć guziki i przyszyć w innych miejscach, poza tym będzie ok. Dobrze więc, skracam tak jak mówiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.