Skocz do zawartości

Trench


hrabja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Jeśli samym składem się przejmujesz, to warto. Oryginalne Burberry z najlepszego okresu tej marki mają czasem jeszcze mniej bawełny. Jest to praktycznie uzasadnione (wśród fanów marki mówi się, że zarówno gabardyna 100% cotton jak i mieszanki mają swoje, że tak to ujmę, zady i walety).

 

Ten trench ma wszystkie elementy charakterystyczne dla klasycznego trencha (poza D-ringami przy pasku, ale z nimi to i tak same problemy). Nie jest natomiast pewne, czy:

- sprzączki są skórzane czy plastikowe. Przy tej cenie można chyba założyć, że skórzane. Plastikowe to straszna tandeta;

- kieszenie mają podwójny dostęp (tzw. pass-through pockets), to bardzo praktyczne.

 

Z minusów: moi zdaniem guziki są brzydkie (jakieś małe) no i trencz jest krótki (co jak co, ale trencz zdecydowanie powinien być przynajmniej do kolan, inaczej nie chroni wystarczająco przed deszczem).

 

Reasumując: cena jest wysoka i ja bym szukał gdzie indziej. Np. vintage Burberry :D.

 

EDIT: London Fog jest często cytowany jako rozsądna alternatywa dla Burberry (http://www.londonfog.com/men/outerwear/trench-coats/plymouth-double-breasted-trench-coat-with-double-gun-flap.html) Tylko ten double gun flap, jakby się nie dało zrobić normalnie...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając że model na zdjęciu ma za mały rozmiar na sobie oraz ogólną tendencję marek do skracania trenchy... warte przyjrzenia im sie z bliska?

Fakt że jednorzędowe, ale chyba nie są brzydkie, tym bardziej że cena nie jest wygórowana po dość sporej obniżce.

 

 

http://sklep.prochnik.pl/outlet-do-70/2711-płaszcz-oksywie-1.html       100% bawełna

http://sklep.prochnik.pl/plaszcze-i-kurtki/2295-płaszcz-oksywie-2.html 100% poliamid (typowy deszczowiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie obawiaj się dwurzędowego trencza, to jedyny słuszny trencz.

 

Moja rada (jako wielbiciela trenczy i "kolekcjonera" starych Burberry): wbrew temu, co poczucie estetyki może ci początkowo dyktować, kup obszerny trencz. W klatce powinien mieć tak z 10 cm luzu, krój prosty, długość choćby i za kolano, tylko rękawy żeby nie za długie (przy współczesnych fasonach polecam wręcz kupienie za dużego rozmiaru i skrócenie rękawów), a potem przy noszeniu ściśnij maksymalnie pasek w talii, niech się marszczy. To jest look, który lubię. Mój pierwszy trencz Burberry też jest dość dopasowany (potem się okazało, że według ówczesnej rozmiarówki jest ze trzy rozmiary za mały) i teraz, gdy mam porównanie i tochę doświadczenia, uważam, że wygląda to groteskowo. Zresztą spójrz:

 

55ea2fd2bf32efd5e6bf357825af0276.jpg vs. ebdbd6da24ac0201e4317dc66f8a93c5.jpeg

 

Nie obawiaj się też sztucznych domieszek, według wielu fanów Burberry najlepsze są ich płaszcze zawierające do 50% poliestru; 100% bawełny, choć rzadkie i droższe, noszą się gorzej, bo bardzo się gniotą.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishtrombone, to teraz namieszałeś wszystkim adeptom KME, którzy powoli zaczynali się przyzwyczajać, że rękaw marynarki nie dotyka kciuka, a w talii nie ma tyle zapasu, żeby można było zapiąć się razem ze szczupłą, przytuloną koleżanką. Ci bardziej zaawansowani, którzy już wiedzą, że zostaną zgilotynowani kiedy tylko zapytają, czy warto kupić na Zalando koszulę z 20% plastiku, też pewnie zwątpili, czy istnieją w ogóle jakiekolwiek zasady czegokolwiek.

Ten pierwszy trench jest oczywiście za krótki, ale IMO lepiej leży i ma ładniejszy kolor (khaki, ten drugi pewnie stone); drugi jest workowaty (IMO rodowód wojskowy nie oznacza, że ubranie ma mieścić pod sobą suicide vest), ocieka źle pojętą sprezzaturą i nieuchronnie przywołuje ten obraz:

post-247-0-70136700-1455351646_thumb.jpe

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy wygląda jak legginsy, tylko do noszenia na górze. Ten drugi ma lepiej dobrany rozmiar, może przez to, że jest rozpięty, wygląda trochę niechlujnie (chociaż nie ma w nim nic ze sprezzatury, to najklasyczniejszy trencz na świecie), ale trudno o zdjęcia dobrze leżących trenczy w Internecie, poza klasycznym zdjęciem Bogarta, które każdy widział sto razy.

Ten z Twojego zdjęcia jest arcybrzydki, bo to nie jest trencz - jest jednorzędowy i nie ma paska.

 

Może zamiast tego np. grafika:

 

4538412a40572e18995be6ed71f0630d.jpg

 

Trencz nie ma być formalnym płaszczem, ma być praktycznym okryciem chroniącym przed deszczem i wiatrem. Te prawdziwe mają ogromne kieszenie z podwójnym dostępem, w które przy dopasowanym fasonie nie da się nic włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten "mój" jest brzydki, chciałem przez to pokazać, że ten "Twój" też:-) I wiem, że to nie trench, chciałem przypomnieć porucznika Colombo - przez ~30 lat utkwiły mi z tego serialu tylko dwie rzeczy: tytuł i mocno nieelegancki płaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się zgadzam, że ten Colombo jest brzydki i rozumiem intencję (polemizuję tylko z tym, czy to trencz - moim zdaniem wyglada brzydko przede wszystkim dlatego, że jest jednorzędowy i nie ma paska; dwurzędowy z paskiem, zapięty, w tym samym rozmiarze wyglądałby lepiej).

 

Nie zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że ten "mój" drugi jest brzydki. Zapięty i ściśnięty paskiem wyglądałby tak, jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jak zwykle prawda leży pośrodku. Kuse kurtko-płaszczyki slim fit to tylko imitacje dla sieciówek, ale z drugiej strony gdyby ktoś nikłej postury założył ten płaszcz z drugiego zdjęcia, zapiął i zacisnął paskiem, wyglądałby żałośnie. No, ale coś noszone w okopach nie może być obcisłe jak mundur. A ciepły kolor typu camel częściej sprawia dobre wrażenie, niż brudny zimny stone (chociaż oczywiście historycznie i praktycznie, biorąc też pod uwagę legendę pochodzenia koloru khaki, ten drugi ma więcej sensu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to prawdopodobnie masz rację, kolory nie są moją mocną stroną.

 

@WhiskeyPapa: dla mnie klasyczny trencz musi być dwurzędowy, mieć raglanowe rękawy, pagony, pasek, skośne kieszenie z podwójnym dostępem, paski na rękawach, gun flap (jeden!) i długość przynajmniej do kolan. To, jak zamykane są kieszenie (jeden, dwa guziki bądź wcale), jak zamyka się kołnierz (czy są haczyki i ten dziabąg do przełożenia z tyłu) i czy dziurki w pasku są obszyte, czy z przelotkami, oraz czy są D-ringi, jest drugorzędne.

 

Faktycznie, ten drugi z mojego zdjęcia nie ma pagonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety większość dostępnych trenczy (do 400zł, bądź w sieciówkach) ma długość do kolan, a w większości przypadków do połowy ud.. i tak jest w moim przypadku biorąc pod uwagę wzrost :/ Stąd, mając świadomość, że powinien być dłuższy, pozostajemy bez dobrej alternatywy.....

 

pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na wskazany płaszcz na zalando, gdyż ma sporo cech tego "prawdziwego" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Szymon Jeziorko przedstawił swego czasu trencz o dobrym dopasowaniu (ani ekstra-slim, ani workowaty; swoją drogą, inne jego zdjęcie znajduje się już w tym temacie). Jest wystarczająco dopasowany, żeby nie mieć skojarzeń z Colombo i ma na tyle zapasu, że nie można powiedzieć, że Szymon wygląda w nim niemęsko. Dyskutować można jedynie o jego długości, choć i tak jest nieźle, patrząc na "sieciówkowe" potworki:

 

zestaw2.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się dwurzędowego trencza, to jedyny słuszny trencz.

...

Nie obawiaj się też sztucznych domieszek, według wielu fanów Burberry najlepsze są ich płaszcze zawierające do 50% poliestru; 100% bawełny, choć rzadkie i droższe, noszą się gorzej, bo bardzo się gniotą.

@swordfishtrombone, są też klasycznego kroju trencze burberry ze 100% bawełny tańsze niż te z gabardyny 50/50 bawełna/poliester. Z resztą się zgadzam, przy czym zawsze należy wziąć pod uwagę sylwetkę. 

 

Zdjęciami burberry nie można się sugerować, bo modele to tylko taki trend. Same trencze z kolekcji Herritage są niepowtarzalne i dają się rozpoznać ze sporej odległości. Jeżeli chcesz klasyki to tak:

post-7350-0-34613800-1455387165_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.