Skocz do zawartości

Trench


hrabja

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze chciałbym się przywitać! Po drugie mam drobne pytanko, który trencz uważacie za lepszy z tych? Czy jest między nimi jakaś rażąca na korzyść któregoś?

1) http://vistula.pl/kurtki-i-plaszcze/plaszcz,id-69658

2) http://answear.com/421052-mango-man-plaszcz-nature4.html

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie są, ale jak szukasz kurtki nawiązującej klimatem do trenczy to generalnie oki. Z Mango mam trochę nieprzyjemne wspomnienia - wzornictwo ciekawe, ale wykonanie i materiały kiepskiej jakości. Zresztą nawet po tych zajęciach widać od razu, że Mango odpada w przedbiegach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze tej strony wątku i stronę wcześniej są jeszcze moje i nie tylko zdjęcia tego trenchu Pier One. Ja również jestem bardzo zadowolony - teraz mówię już to po 3 tygodniach niemal codziennego użytkowania, poprzednie moje wpisy były zaraz po zakupie i korektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od kilku tygodni użytkuję regularnie trench podlinkowany przez Waski'ego i podobnie jak Panowie powyżej również jestem zadowolony. Sprawdzałem w deszczu i wietrze, jak i przy słonecznej pogodzie (ok. 15st.C). W pierwszym przypadku stanowił świetną ochronę przed deszczem (czytaj: nie przemókł). Jak napisał Mateusz Papiernik, kilka postów wcześniej i na poprzedniej stronie znajdziesz zdjęcia tego konkretnego modelu. 

 

Co do trench'a podlinkowanego przez Mr.vintage: Jakiś trench w Peeku widziałem. Nie wiem, czy McNeal ma w ofercie jeszcze inne trenche ale jeśli nie, to pewnie był to ten. Sam krój był w porządku, ale materiał mi się nie podobał. Oprócz wspomnianej dużej ilości poliamidu, jakoś tak dziwnie się "świecił" i miał moim zdaniem zbyt intensywną barwę. Choć przyznam, że wykończenie w nim podobało mi się bardziej niż w tym Pier One. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

W tym momencie wydaje mi się, że najlepszym wyborem w średniej półce cenowej (1000-2000zł) byłoby kupno używanego płaszcza Burberry.

Na portalach aukcyjnych pojawiają się modele w bardzo dobrym stanie. Wprawdzie mają już te kilka(naście) lat, ale widać, że są dobrze utrzymane i odnowione przed zakupem (przykład: http://www.ebay.co.uk/itm/Mens-BURBERRY-Bespoke-Short-TRENCH-Coat-Mac-Beige-Size-38-40-/121721184333?roken=cUgayN).

Sądzicie, że to dobry wybór? Może lepiej rozejrzeć się za jakimiś innymi markami? Najlepiej, gdyby były dostępne w Londynie, żebym mógł przymierzyć na miejscu.

 

Aha, i to mój pierwszy post, więc witam wszystkich :)

 

EDIT: zacząłem się też zastanawiać nad uszyciem płaszcza u krawca. Orientujecie się, kto oferuje takie usługi/ile by to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Odnośnie trenczu Pier One, pierwsze wrażenia:

1. Materiał jest dobry - bardzo fajna bawełna, dość mięsista. Brak podszewki, też na plus.  

2. Wykończenie - oczywiście jest trochę nitek, reszta poprawnie, szału nie ma. 

3. Krój  - za długie rękawy, poza tym ok. Szkoda tylko że kołnierz nie jest bardziej sztywny, lepiej by się stawiał. 

 

Ogólnie wydaje mi się, że ta marka ma dość ciekawą strategie - inwestują w stosunkowo dobre materiały kosztem wykończenia. Mam ich kurtkę puchową i wtedy wrażenie miałem takie samo - materiał dobry (100% puch), natomiast zamek po pierwszym sezonie poszedł do wymiany. Adekwatna cena do jakości, a na przecenie nic tylko brać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa @wally'ego n.t. płaszcza Pier One. Przy czym oczywiście kwestie dot. wymiarów są raczej indywidualne. W moim przypadku L-ka rękawy ok,  ale na plecach coś za dużo wszystkiego i za szeroko, chociaż nie jestem chudzinką. Mógłby mieć guziki szerzej poprowadzone, albo przynajmniej rozszerzające się te na samej górze, lepiej by to optycznie wyglądało.

Teraz muszę rozważyć czy zostawić czarny (ta czerń to taka nie do końca czarna) czy ten beżowy/piaskowy. 

Ale póki co przyszła zima i przesyłka z trenczami leży na szafie ;)

   Przy okazji przestrzegam przed czarnym marki Kiomi. Ogólnie ładnie wygląda, piękna głęboka czerń, tyle że poległ przy pierwszej konfrontacji z jesiennym niewielkim zresztą deszczem i paskudne zacieki się porobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W swoim nie mam tego problemu. Gdzieniegdzie zagniecenia powstają, ale moim zdaniem nie są warte prasowania i dodają tylko uroku tego typu płaszczowi. Aktualnie moją bolączką w tym trenchu jest zbyt miękki kołnierz,  którego w wietrze nie ma nawet sensu stawiać, a i "złamany" nie trzyma zbyt ładnie kształtu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tematu poruszonego w dyskusji kilka postów wyżej: też polecam zakup starego trencza Burberry, takiego prawdziwego z "Burberrys'" na metce, jasnymi guzikami i bez kratki pod kołnierzem. Na ogół spotyka się wersje 67% cotton / 33% polyester lub 67% polyester / 33% cotton. 100% cotton istnieją, choć rzadziej można je kupić i są droższe. Ja używam 67% cotton i bardzo sobie chwalę (nie gniecie się). Na jakimś anglojęzycznym forum pojawiła się opinia, że nie ma znaczącej różnicy w komforcie użytkowania między poszczególnymi mieszankami.

 

Polowanie na oryginał w pasującym rozmiarze może zająć trochę czasu, jest ryzyko wpadek, ale warto. Za ułamek ceny można nabyć naprawdę wspaniały płaszcz. Ci, którzy porównali płaszcze nowe i vintage na ogół zgadzają się, że "dziś się już takich nie robi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.