Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.04.2018 o 08:39, adamW napisał:

@Tanatos70, moge zapytac jakiej marki sa te spodnie? Czy sa nadal dostepne?

Hackett z yooxa kupione rok temu, więc tam już raczej nie będzie. Bardzo fajna egipska bawełna, która gniecie się dość umiarkowanie i jest przyjemna w kontakcie ze skórą, więc mogę polecić... jakbyś gdzieś trafił :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz T napisał:

Przydałyby się opisy, inaczej za każdym razem będę pytał "co widzimy?" ;)  Każdy jeden zestaw wygląda świetnie jak na moje laickie oko :D 

Dodaję zdjęcia z telefonu, a niespecjalnie lubię pisać na dotykowej klawiaturze. Postaram się uzupełniać opisy kiedy będę miał chwilę przy komputerze. Zaraz dodam je do poprzednich postów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Servetch napisał:

@wimon - co to za materiał? Wygląda jak cavalry twill z Luxire.

Nie macałem nigdy cavalry twill z Luxire, ale patrząc na fakturę na zdjęciach i parametry myślę, że to coś zbliżonego, tyle że jest to bawełna. Kupiłem jako RTW w jakimś nieznanym mi wcześniej sklepie w Neapolu, metka podaje tylko 100% cotton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Na moim monitorze wyglądają bardziej jak zielone bawełniane chinosy :) Tak czy inaczej, buty są z innej bajki i moim zdaniem kompletnie nie pasują do reszty. 

A dlaczego niby zamszowe loafersy miałyby nie pasować do stroju jesienno-zimowego? Akurat zamsz i np. flanela świetnie do siebie pasują, nie widzę też przeszkód żeby nosić loafersy chociażby i w styczniu (tak długo jak nie ma śniegu, noszę również do płaszcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tordal napisał:

A dlaczego niby zamszowe loafersy miałyby nie pasować do stroju jesienno-zimowego? Akurat zamsz i np. flanela świetnie do siebie pasują, nie widzę też przeszkód żeby nosić loafersy chociażby i w styczniu (tak długo jak nie ma śniegu, noszę również do płaszcza).

Ponieważ są to buty, które nawet nie zakrywają kostek- czyli nie są przeznaczone na niskie temperatury.  Noszenie płaszcza, który w zamyśle ma chronić przed zimnem i równocześnie butów odkrywających kostkę jest dla mnie równie logiczne, co zakładanie rękawiczek do koszulki polo. Taki strój jest po prostu niespójny.

edycja: w sumie i półbuty nie zakrywają kostki, ale jednak wydaje mi się że zasłaniają większą cześć stopy niż loafersy i że są po prostu cieplejsze... i tu już takiego dysonansu w połączeniu z płaszczem nie widzę. Oczywiście to moja opinia i jeżeli ktoś chce nosić zamszowe loafersy do jesiennych strojów, to proszę bardzo ale według mnie kiepsko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki to słabo ukrwiona część ciała, nie jest to miejsce które trzeba jakoś wyjątkowo chronić przed wychłodzeniem, w przeciwieństwie do samej stopy. Oczywiście nie mowa tutaj o 40 stopniowym syberyjskim mrozie, a temperaturach w okolicach zera. Mi loafersy zasadniczo kojarzą się ze słoneczną pogodą, a czy to zima czy lato to wielkiego znaczenia nie ma, choć na pewno gryzą się trochę z grubym okryciem wierzchnim, ale do flanelowego garnituru IMO pasują doskonale, szczególnie zamszowe.

Główna przewaga butów za kostkę nad półbutami to fakt, że śnieg nie dostaje się do buta i to głównie z tego powodu je czasami ubieram. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.