Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko balans bieli w aparacie Bóg wie skąd :)

Kurczę, długo zastanawiałem się nad tą marynarką. Trochę żałuję, że jej nie kupiłem. Ostatecznie wędruje do mnie (od tygodnia) szara Vistula.

@

Udało mi się ją wyrwać za 220 PLN

A aparat mam w planach kupić przed urlopem więc mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej. Tutaj wysokiej klasy s4 mini ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pozycja nienaturalna dla mnie, od niedawna takie ujęcie robię. Kolor gołębi prawdziwy jest w zbliżeniu.

Tak na marginesie, niestety zapomniany, bardzo rzadko wybierany przez Klientów.

 

No tak, prawdopodobnie na żywo klapy nie wydają się tak przytłaczające (który to efekt pogłębia krótko wyglądająca szyja), jednak jeszcze nie pasuje na siłę upchnięta poszetka.

 

A ten krawat gołębi niedawno u Was zamówiłem, jeszcze przed obejrzenie tej stylizacji ;)

Jeszcze nie dotarł, ale już się cieszę, na zdjęciach wygląda pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, prawdopodobnie na żywo klapy nie wydają się tak przytłaczające (który to efekt pogłębia krótko wyglądająca szyja), jednak jeszcze nie pasuje na siłę upchnięta poszetka.

 

 

Ehh... a czy nie lepiej używać mniej kategorycznych, ale za to prawdziwych stwierdzeń na zasadzie: "mi się nie podoba", "uważam, że brak byłby korzystniejszy" etc.

 

Ja uważam, że poszetka pasuje do madisona - i pewnie każdy będzie miał własne zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja prawie zawsze piszę "moim zdaniem", "wg mnie" itd. Tym razem nie dodałem tego stwierdzenia - ale to oczywiście tylko moje opinie :)

I zauważ, że mimo wszystko napisałem - "nie wydają się", a nie kategorycznie "nie są".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wachu, świetne spodnie, osobiście uwielbiam takie kraty. Te spodnie to 100% wełny?

 

Pozdrawiam.

Wełna 100%

@Wachu: czy miejsce wszycia rękawa nie kończy się ~2cm poza obrysem ramienia?

Też jestem zdziwiony że tak to wygląda na zdjęciach, ale tak nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mój pierwszy zestaw ever, który na FB nie otrzymał żadnych negatywnych komentarzy :D Z trwogą zabieram go zatem na drugi poziom żeby sprawdzić czy członkowie BWB będą równie łaskawi ;) BTW Nowy krawat i poszetka <3 <3 <3

To może chociaż, że spodni i butów nie widać? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mój pierwszy zestaw ever, który na FB nie otrzymał żadnych negatywnych komentarzy :D Z trwogą zabieram go zatem na drugi poziom żeby sprawdzić czy członkowie BWB będą równie łaskawi ;) BTW Nowy krawat i poszetka <3 <3 <3

 

No to ratując sytuację, powiem, że w marynarce nie schodzi się krata przy łączeniu kozerki i kołnierza oraz pierwszy pas kratki pod buronierką chyba też nie schodzi się z tym nad brustaszą :) (tak wiem, krawiec się ciągle dziwi moim fanaberiom) 

 

*Oczywiście zestaw super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w stosunku do zestawu Tomka to trochę beka, żeby na nas się nie zwiódł, ale akurat w swoich na serio zwracam na to uwagę. Ale wiem, że to bardzo indywidualna lista priorytetów - ale, że ostatnio mało wyzwań było krawieckich na forum, no to rzucam takowe do przemyśleń :)

Czerwonymi zaznaczyłem o co chodzi. 

 

post-70-0-58063800-1458901271_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w stosunku do zestawu Tomka to trochę beka, żeby na nas się nie zwiódł, ale akurat w swoich na serio zwracam na to uwagę. Ale wiem, że to bardzo indywidualna lista priorytetów - ale, że ostatnio mało wyzwań było krawieckich na forum, no to rzucam takowe do przemyśleń :)

Czerwonymi zaznaczyłem o co chodzi. 

 

attachicon.gifkrata.jpg

Te dopasowania są raczej proste. Jeśli masz dość tkaniny to żaden krawiec nie powinien mieć problemu z kołnierzem i obsadzeniem. W mojej marynarce brak dopasowania wynika z faktu, że miałem krótki kupon i ciśnienie na kamizelkę więc po prostu poświęciłem dopasowanie kratek. Dopasowanie może mieć bardzo wiele poziomów i zależy także od rodzaju kraty, liczby krat na tkaninie, raportu kraty, kształtu korpusu (duża talia = mocne zaszewki z przodu i wcięcie na plecach, które gubią kratę). Według mnie najbardziej krytyczne znaczenie dopasowanie kratek ma w takich tkaninach jak zaprezentował Capo - mocno kontrastujące windopane. W kratkach, których nie widać z daleka to oczywiście ważne, ale mniej krytyczne. Jeśli jednak chodzi o krytykę - wiedziałem, że na Was mogę liczyć :)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążąc temat, kiedyś się zastanawiałem jak bardzo można dopasować jak największą ilość krat na łączeniach (bo zawsze z czegoś trzeba rezygnować, by gdzie indziej osiągnąć dopasowanie), ale zawsze się nie udawało geometrii oszukać.

 

Ale.. no właśnie, jakby tak wyprodukować tkaninę na zamówienie, która miałaby kraty nie proste, tylko lekko oszukane, można by zdziałać cuda. To by dopiero był projekt marynarki klasy AAA i pewnie bez skanera i modelu w 3D by się nie udało  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mój pierwszy zestaw ever, który na FB nie otrzymał żadnych negatywnych komentarzy :D Z trwogą zabieram go zatem na drugi poziom żeby sprawdzić czy członkowie BWB będą równie łaskawi ;) BTW Nowy krawat i poszetka <3 <3 <3

 

Jest to temat dyskusyjny, ale butonierka w kształcie dziurki od klucza jest raczej cechą ubrań konfekcyjnych, a nie miarowych i wydaje mi się też obszyta maszynowo, co nie pomaga w rozpoznawaniu tego ubrania, jako wysokiej jakości bespoke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.