Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Whitesnake:

Nie jestem zbyt częstym bywalcem, chodzę do opery ledwie kilka razy w roku (ostatnio w grudniu) i może dlatego odnoszę mylne wrażenie, ale mimo wszystko wydaje mi się że porzadnie ubranych osób jest w operze całkiem sporo. O ile w filharmonii często widać osoby w t shirtach, czy dżinsach, to w operze ciemny garnitur, biała koszula, krawat i czarne buty, to jednak wciąż chyba jest standard (pomijam jakość butów i krawata i dopasowanie garnituru).

 

Zresztą chyba nie chodzi o to, żeby równać w dół ;) Pawlik moim zdaniem czarne oxfordy byłyby dużo bardziej odpowiednie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą chyba nie chodzi o to, żeby równać w dół ;) Pawlik moim zdaniem czarne oxfordy byłyby dużo bardziej odpowiednie!

 

Zgoda, równać trzeba w górę. Jednak, w kategorii "OPERAcja student" chciałbym żeby był wzorem ;)

Zresztą, mam wrażenie, że to młodsze pokolenie ma jednak wyższe standardy niż oczyszczone PRLem pokolenie dzisiejszych 40-50 latków.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się co do butów - trochę tego nie przemyślałem, a trochę potrzebowałem jak najwygodniejszych butów, z uwagi na stopy "po przejściach" z innymi butami.

A co do reszty - siedziałem akurat przy wejściu na balkon opery, więc miałem dobry widok na wszystkich wchodzących ludzi. Jak juz był krawat, to do pępka albo i wyżej, za długie nogawki, tshirt + marynarka - tego było dużo. Sam też bez winy nie byłem, ale moje przewinienie było chyba niestety najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstało zniekształcenie proporcji przez pochylenia tułowia do przodu - stąd wygląda trochę groteskowo. Jednak sama stylizacja na "5". 

 

Inna sprawa, że balans bieli nie został prawidłowo wyregulowany, a prawdziwe kolory są na zbliżeniu krawata (chyba).

Rzeczywiście pozycja nienaturalna dla mnie, od niedawna takie ujęcie robię. Kolor gołębi prawdziwy jest w zbliżeniu.

Tak na marginesie, niestety zapomniany, bardzo rzadko wybierany przez Klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że poniższy zestaw nadaje się do tego wątku. Generalnie bardzo podoba mi się to połączenie kolorystyczne ciemnego fioletu z butelkową zielenią.

 

Koszula - Lambert

Krawat - Wólczanka

Marynarka - Vistula

Spodnie - Recman

Poszetka - Bytom

Buty - Berwick

post-7954-0-80108600-1458775585_thumb.jp

post-7954-0-18284400-1458775586_thumb.jp

post-7954-0-51156100-1458775586_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że poniższy zestaw nadaje się do tego wątku. Generalnie bardzo podoba mi się to połączenie kolorystyczne ciemnego fioletu z butelkową zielenią.

 

Koszula - Lambert

Krawat - Wólczanka

Marynarka - Vistula

Spodnie - Recman

Poszetka - Bytom

Buty - Berwick

Daję plusa za kolory, choć różnice w kolorze spodni na różnych zdjęciach są spore. Ewentualnie można spróbować inny krawat np. grenadyna, wełna, szantung. Osobiście do takiego zestawu wybrałbym buty zamszowe lub monki (mogą być licowe) lub licowe, ale z ażurowaniem. Jednak buty mnie nie rażą, ważniejszy krawat :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra mi się podoba. Jednak wydaje mi się, że te spodnie nie pasują do marynarki, wybrałbym chyba jakieś gładkie np. ciemnobrązowe, albo ciemnozielone (ostatniego koloru nie jestem pewien). Najlepiej by było gdyby spodnie były takie same jak marynarka - byłby fajny garnitur.

 

EDIT: Daję plusa za górę. :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że poniższy zestaw nadaje się do tego wątku. Generalnie bardzo podoba mi się to połączenie kolorystyczne ciemnego fioletu z butelkową zielenią.

 

Koszula - Lambert

Krawat - Wólczanka

Marynarka - Vistula

Spodnie - Recman

Poszetka - Bytom

Buty - Berwick

Tylko balans bieli w aparacie Bóg wie skąd :)

Kurczę, długo zastanawiałem się nad tą marynarką. Trochę żałuję, że jej nie kupiłem. Ostatecznie wędruje do mnie (od tygodnia) szara Vistula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.