Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście, że strój ludowy, czy dworski dzisiaj nie manifestuje przynależności do klasy społecznej, tylko co najwyżej do grupy tanecznej. Jeżeli pochodzenie byłoby wyznacznikiem dla reprezentatywnego stroju, to niektórzy musieliby się zdecydować, czy paradować przykładowo w kontuszu, czy też w mundurze górniczym. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czemu traktujesz to miasto tak protekcjonalnie? Rozumiem, że żyjesz na "kresach" i w "innych" czasach, ale warto czasem wylądować

Nie protekcjonalnie... z dystansem i lekko ironicznie ;) Przeprowadziłem się do Gdańska jakieś 3 lata temu i naprawdę to była dobra decyzja. Miasto jest całkiem ładne i klimat bardzo mi odpowiada... każdemu polecam. ;) Niestety Kresy i inne czasy muszą pozostać jedynie w sercu. Poza kresami robię też reko średniowiecza (także konno). Ostatnio założyliśmy nawet małą grupę więc jak ktoś byłby chętny do uczestnictwa to zapraszam na priv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin,

 

tak w ramach porannych, poniedziałkowych złośliwości ;) to czemu guzik w kamizelce masz rozpięty? Zawsze myślałem że chodzi o dolny ni eo górny  :mrgreen:  

A tak trochę bardziej konkretnie to jaki jest kolor tego krawata? Trochę mi się gryzie na monitorze z kolorem garnituru i kamizelki (może to wina kamizelki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin,

 

tak w ramach porannych, poniedziałkowych złośliwości ;) to czemu guzik w kamizelce masz rozpięty? Zawsze myślałem że chodzi o dolny ni eo górny  :mrgreen:

A tak trochę bardziej konkretnie to jaki jest kolor tego krawata? Trochę mi się gryzie na monitorze z kolorem garnituru i kamizelki (może to wina kamizelki?)

 

A tam "poniedziałkowych" :D nie bądźmy tacy skromni :)

 

Odpięty guzik to sprezzatura :)

 

Kolor jest stalowo-gołębi - odcień koresponduje do kompozycji kraty w kamizelce. Niestety oświetlenie przy zdjęciu robi swoje - aczkolwiek może Ci się nie podobać :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywam ten kolor mahoniowy. Na pewno nie są to ciemne buty.

 

Inne zdjęcia:

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=28678

https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=22293

 

Drugie, choć słabe jakościowo, dobrze oddaje kolor, szczególnie prawy but (sztuczne światło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.