Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

w kwestii butów wszyscy macie po trochu rację. na zdjęciu dsc widać, że przyszwa jest zamknięta jak w wiedenkach. na stronie hudsona pokazano but w całości i lepiej widać elastyczną wstawkę co czyni z niego hybrydę. same buty są dosć urokliwe ze względu na swoje fabryczne 'postarzenie'. nie próbowałbym tego "zwalczać", gdyż kłóci się to z ich charakterem. są po prostu z natury bardzo casualowe. cały zestaw moim zdaniem dobrze zgrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi! Buty kupiłem w Royal Collection. Wyprodukowała je firma diVinch, ale Google milczy na jej temat. Na początku były kasztanowe, ale po zastosowaniu jakiegoś badziewnego impregnatu w sprayu (chyba Deichmanna) pokryły się paskudnym "nalotem" (który pojawił się, co najdziwniejsze, dopiero po kilkunastu minutach). Uratowałem je kremem koloryzującym Tarrago, a że użyłem bordowego, to wyszedł piękny brązowo-wiśniowy kolor :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj bardzo proste zestawienie, w koncu udało mi się kupić dobrze dopasowany cardigan w kolorze navy oraz dwa dziane krawaty. Dotarła także próbna koszula z moderntailor, więc złożyłem te elementy razem w następujący sposób:

Dołączona grafika

Koszula ma nieco za wąskie ramiona oraz (przez to) zbyt krótkie rękawy, plecy też muszą być nieco szersze, żeby umożliwić swobodniejsze ruchy. Kołnierzyk rozpięty umyślnie, wydaje mi się, że w przypadku krawatów dzianych jest to dość dobre podkreślenie stylu nieformalnego. Zestawienie zamkną (bo jeszcze nie dotarły) proste fioletowe skarpetki.

Pozdrawiam,

dsc.

EDIT: wszystko prasowane, tylko większość gniecie się niemiłosiernie w przeciągu 5min:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Świetny krawat :D Odnośnie niezapiętego kołnierzyka, to moim zdaniem na pierwszym zdjęciu wygląda to jeszcze w porządku, ale już na drugim już rzeczywiście trochę niechlujnie, gdyż burzy ten schludny wizerunek, który stworzył bardzo fajny cardigan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kołnierzyk jednak zapiął. :)

Na drugim zdjęciu uzyskałeś fajny efekt - krawat kończy się w tym rozpiętym "trójkącie" przy ostatnim guziku cardigana, przez co widoczny jest kolorystyczny akcent na końcówce krawata. Ciekawy jest też deseń na cardiganie.

Ogólnie mówiąc, choć nie jestem zwolennikiem casualu, jest dobrze! ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne zestawienie. Ja nie przejmowałbym się tym, że po 5min ubranie nie wygląda tak, jakby chwilę temu było prasowane - nie przesadzajmy z tym perfekcjonizmem (przyganiał kocioł garnkowi, bo samemu mnie też to irytuje ;) ).

Co do rozpiętego kołnierzyka, na zdjęciu z lewej ujdzie, na prawym wygląda to bardzo niechlujnie. Ja ogólnie, jak chyba sporo osób tutaj, uważam, że jednak rozpięty kołnierzyk + krawat to złe połączenie. Bardzo za to fajnie wyszedł (dosłownie) krawat spod cardigana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć zazwyczaj nie podoba mi się rozpięty kołnierzyk wraz z krawatem to tu wygląda dobrze. (choć z kardiganem rzeczywiście korzystniejsze było by lekkie ściągnięcie go). Niesymetryczny węzeł koresponduje z kołnierzykiem i całość tworzy zgrany zestaw. Oczywiście krawat nie ma tu nic wspólnego z formalnością. To po prostu ciekawy dodatek w bardzo casualowym zestawie. Krawat nie będzie razić na piwie z kumplami itp...

Pasek ma świetny kolor a kolorystyka (spodnie, kardigan, koszula) zgodna z trendami wiosna-lato wg. MrVintage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, dla mnie rozpięcie koszuli i luźno zawiązany krawat jest niedopuszczalny, nawet przy casualu. Fatalnie to wygląda. Świetny cardigan, z chęcią widziałbym taki w mojej szafie. Masz coś zamiar zrobić z tą koszulą? Jakieś poprawki krawieckie? Po założeniu swetra nie widać efektu przykrótkich rękawów, przynajmniej tak to wychodzi na zdjęciu. Podsumowując, kompozycja ciesząca oko jedynie ten nieszczęsny rozpięty kołnierzyk, fuuu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuje wszystkim za komentarze, wiedziałem, że za krawat i kołnierzyk mi się oberwie;) rzeczywiście mogłem go bardziej ściągnąć, albo zapiąć, chociaż koszula jest o 1cm za szeroka w okolicach szyi i efekt byłby pewnie jeszcze gorszy, stąd też decyzja o opcji 'rozchełstany'.

Temat cardigana - zawsze staram się rozpinać dolny guzik lub guziki, dzięki temu wydaje mi się, że redukuje się efekt 'dziadkowego' wyglądu (raczej mało porządany), poza tym według mnie cardigan musi byc dość opinający i niezbyt długi, max długość do paska. Ten na zdjęciu udało się kupić w Uniqlo za jakieś śmieszne pieniądze, a jakościowo jest naprawdę nienajgorzej. Kolor to ciemny granat, zdjęcie raczej oddaje faktyczny stan.

Temat koszuli - wydaje mi się, że poszerze ramiona, ok 1-2cm, dodatkowo będę musiał wykalkulować na ile wydłużyć rękawy z tymi nieco szerszymi ramionami. Plecy jak pisałem są lekko przyciasne, nie jest źle, ale obawiam się, że szwy będą dostawać mocno i w końcu coś może puszczać, tu to samo, co przy ramionach, czyli pewnie 1-2cm więcej. Kołnierzyk do zwężenia, mankiety lekko poszerzyć, reszta jest chyba dobrze. Na kolejne zamówienie planuje coś w niebieskim + białe mankiety/kołnierz + kołnierzyk klubowy, powinno nieźle pasować pod collar pin i szelki:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiniennem doprecyzowac, poprawki dotycza wymiarow, ta koszule zostawiam jako, ze byla probka, kosztowala grosze i zamierzeniem bylo sprawdzenie czy wymiary sciagniete z jednej z moich lepiej dopasowanych koszul (i lekko zmienione) sa dobre. Wychodzi na to, ze przesadzilem nieco ze zmniejszeniem, wiec w oparciu o to, co teraz wiem, niektore wymiary zmodyfikuje i kolejne zamowienie powinno byc lepsze.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.