Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Mr. Vintage,

akurat ta stylizacja mnie nie przekonuje. Jest tak z poniższych względów:

- nogawki są moim zdaniem przydługie i nieco zbyt szerokie u dołu. Z drugiej strony, uważam, że do twarzy byłoby Panu w spodniach w kant, które wydłużają optycznie dolną część ciała.

- z tych samych względów uważam, że lepiej wyglądałyby spodnie o podwyższonym nieco stanie. Te spodnie powodują wrażenie dominacji górnej części ciała nad dolną.

- kolor lodów jagodowych jak dla mnie jest za ostry, choć to kwestia gustu. Ja zdecydowanie wolę czerwony, pomarańcz, zieleń, granat. Ciekaw jestem, jak wyglądałby taki jagodowy total look (poza koszulą)? Stawiam, że lepiej, choć nie dam głowy.

- wyłogi i rękawy marynarki. Odpowiednio zbyt szerokie i zbyt krótkie (mimo, że ja lubię krótkie!)

- mankiety koszuli wystają w mojej opinii ponad wszelką miarę.

- nie wiem, skąd pomysł, że tak wysoki kołnierz wydłuża szyję. Moim zdaniem jest wprost przeciwnie.

- buty - ładne jako takie. Ale przychodzi mi do głowy angielskie określenie dull - nie wiem, jaki byłby polski odpowiednik.

Pozdrawiam i serdecznie gratuluję bloga, który uwielbiam.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dull czyli po prostu nudne, monotonne :) Chyba o to chodziło?

Ja już pisałem na blogu, że mnie się stylizacja ogólnie podoba. Jednak trzeba przyznać, że te wszystkie drobne (moim zdaniem) niedociągnięcia, które wymienił youngkoellner się pojawiają.

Zdecydowanie wysoki kołnierz skraca szyję, tak samo jak golf. Nie mogą sobie na takie zabiegi pozwolić osoby, które posiadają krótką szyję, bo robi się tak zwany ABS - czyli absolutny brak szyi ;) Patrząc na zdjęcia jednak, tylko na pierwszym kołnierz daje niekorzystne wrażenie. Na drugim według mnie jest ok.

Choć na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem, zdecydowanie youngkoellner ma rację jeśli chodzi o spodnie.

Wyłogi marynarki - są ciekawym elementem.

I jak pisałem na blogu, sam raczej tego koloru spodni bym nie założył, ale uważam, że na Michale wyglądają fajnie :) I ta poszetka :) Ale im dłużej parzę na zdjęcia, tym bardziej wydaje mi się, że przydałby się jeszcze krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wszystkie tak skrupulatnie opisywane niedociągnięcia kolegi MRV są świadomym i jego własnym wyborem. Większość rzeczy, które są na blogu krytykowane to przecież kwintesencja tego oryginalnie casualowego stylu, który MRV sobą reprezentuje. Myślę, że spodnie i tak byłyby skrócone więc nie martwmy się na zapas. Ja ze swojej strony mogę się przyczepić tylko do jednego elementu, który uważam za najważniejszy w stroju mężczyzny - butów. Te, które przedstawiłeś są okropne - chociaż czyste i zadbane. Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych stylizacji, bo wiosna to zdecydowanie Twój sezon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jeszcze doprecyzuję - kiedy mówiłem o spodniach nie chodziło mi o długość (bo to widziałem, że Michał chce skrócić jeszcze), ale o to, że faktycznie mógłby pomyśleć o takich, które nieco wydłużą mu linię nóg. Choć i tutaj być może po skróceniu, kiedy materiał nie będzie się już tak opierał na bucie, nie będzie takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Vintage,

- nogawki są moim zdaniem przydługie i nieco zbyt szerokie u dołu. Z drugiej strony, uważam, że do twarzy byłoby Panu w spodniach w kant, które wydłużają optycznie dolną część ciała.

Zgadzam się, wspominałem o tym, że jeszcze je skrócę. Co do szerokości na dole, to mają 19 cm, więc są dość wąskie. Sądzę, że po skróceniu optycznie się również "zwężą" na dole.

- z tych samych względów uważam, że lepiej wyglądałyby spodnie o podwyższonym nieco stanie. Te spodnie powodują wrażenie dominacji górnej części ciała nad dolną.

Stan jest raczej wysoki w stosunku do innych moich spodni. Wydaje mi się, że krótka marynarka powoduje takie wrażenie.

- kolor lodów jagodowych jak dla mnie jest za ostry, choć to kwestia gustu. Ja zdecydowanie wolę czerwony, pomarańcz, zieleń, granat. Ciekaw jestem, jak wyglądałby taki jagodowy total look (poza koszulą)? Stawiam, że lepiej, choć nie dam głowy.

Nie odważyłbym się na taki zestaw :)

Pozdrawiam i serdecznie gratuluję bloga, który uwielbiam.

Tomasz

Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko apropos mankietow koszul i dlugosci rekawow ogolnie.

Ilosc wystajacego mankietu jest dla mnie wartoscia stala. Jezeli rekaw marynarki mam dluzszy to pozwalam koszuli opasc az do kostki kciuka, natomiast jezeli rekaw jest krotszy to koszula zatrzymuje sie na nadgarstku (moja ulubiensza wersja).

Zle jest, jezeli mamy krotki rekaw i pozwolimy koszuli opasc az do kostki kciuka - za duzo mankietu wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba krawaty bardzo mi się podobają i jeżeli uda Ci się wkomponować je w ciekawe zestawy na pewno będą świetne!

W tej chwili Twoje pytanie jest niezbyt zasadne ponieważ większość krawatów tej planety dobrze wygląda z białą koszula. Poza tym, to o to chodzi...koszula nie zawsze musi być pod spinki, no i są różne spinki, rożne marynarki, rożne węzły i rożne kołnierzyki, rożne zegarki, buty itd....IMHO styl to znalezienie równowagi miedzy wszystkimi elementami i dobranie ich tak, aby odzwierciedlali osobowość noszącego. Czekamy na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie style, niech Pan popatrzy jeszcze raz na te zdjęcia i zastanowi się dobrze co pan wstawił. Co my tu mamy oceniać? Pan zaśmieca temat i się ośmiesza, przynajmniej mi się chce z Pana śmiać. Tu jest dobry przykład jak powinny wyglądać zdjęcia jeśli użytkownik nie ma czasu wkładać wszystkiego na siebie:

http://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=9

Zdjęcie użytkownika Parmigiano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie style, niech Pan popatrzy jeszcze raz na te zdjęcia i zastanowi się dobrze co pan wstawił. Co my tu mamy oceniać? Pan zaśmieca temat i się ośmiesza, przynajmniej mi się chce z Pana śmiać. Tu jest dobry przykład jak powinny wyglądać zdjęcia jeśli użytkownik nie ma czasu wkładać wszystkiego na siebie:

http://forum.bespoke.pl/download/file.php?id=9

Zdjęcie użytkownika Parmigiano.

Czy ta marynarka jest bez podszewki? Jezeli tak to z czego jest ona wykonana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba krawaty bardzo mi się podobają i jeżeli uda Ci się wkomponować je w ciekawe zestawy na pewno będą świetne!

W tej chwili Twoje pytanie jest niezbyt zasadne ponieważ większość krawatów tej planety dobrze wygląda z białą koszula. Poza tym, to o to chodzi...koszula nie zawsze musi być pod spinki, no i są różne spinki, rożne marynarki, rożne węzły i rożne kołnierzyki, rożne zegarki, buty itd....IMHO styl to znalezienie równowagi miedzy wszystkimi elementami i dobranie ich tak, aby odzwierciedlali osobowość noszącego. Czekamy na więcej!

Dzięki bardzo za ocenę. Dzisiaj postaram się wstawić więcej!

Panie brzydallo, proszę o trochę wiecej wyrozumiałości. Nie wiem co jest dla Pana takiego smiesznego w tym że staram się zadomowić na nowym forum ale widać że ma Pan specyficzne poczucie humoru. Równie dobrze ja mogę powiedzieć że Pana post zaśmieca ten temat ale w przeciwieństwie do Pana nie będę taki zgorzkniały

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosisz krawaty bez marynarek?

Niby czemu nie powinno się nosić: koszula + krawat, bez marynarki?

oczywiście można - o ile koszula ma krótki rękaw ... a może coś pomyliłem, ale nie pomyliłem - koszula z krótkim rękawem nie pasuje do marynarki - czyli się zgadza

a chyba jednak pomyliłem, ponieważ koszula z krótkim rękawem pasuje jednak do marynarki ale tylko w dwóch przypadkach - jest to marynarka wojenna lub handlowa

a teraz na poważnie - wygląda to mało estetycznie i ma niezwykle luźny związek z elegancją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.