Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

dsc, naprawdę świetny casual. Nie ubieram się w takim stylu ale jestem pełen uznania. Pokazuj częściej swoje "kreacje".

Łukasz, twój brązowy garnitur tak jak napisał Caporegime wygląda na zielony, w dodatku za bardzo obniżyłeś jakość zdjęcia, może to przez to? Podoba mi się Atlantic, to nowy model? Na plus torba i ciekawe spinki od Damiance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Im dłużej oglądam tę fotkę, tym bardziej przychylam się do zdania, że garnitur jest faktycznie zielonkawy :) Niestety nie potrafiłem zrobić lepszej fotki.

Atlantica kupiłem na Allegro (300zł), nakręcany, model bodajże z lat 70-tych.

PS. Co do poszetki, to mam jedną, ale jeszcze do niej nie dorosłem i do tego na co dzień jakoś nie pasuje :)

PS2. Zmieniłbym węzeł krawata na węższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Co do poszetki, to mam jedną, ale jeszcze do niej nie dorosłem i do tego na co dzień jakoś nie pasuje :)

Czyżby to była jedwabna poszetka w granatowo-fioletową szachownicę z grafitowym obszyciem? ;)

W marcu zamierzam uszyć kilka nowych chustek to wyślę Ci coś, co będzie pasować do wyżej pokazanego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była jedwabna poszetka w granatowo-fioletową szachownicę z grafitowym obszyciem? ;)

W marcu zamierzam uszyć kilka nowych chustek to wyślę Ci coś, co będzie pasować do wyżej pokazanego zestawu.

Nie inaczej:) Czekam na okazję, żeby ją założyć, a nowej nie odmówię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te zdjęcia nie są dokładnie tym czego oczekuje się w tym wątku i jeśli nie spełniają jego wymogów, przepraszam.

Wydaje mi się, że pokazałem na nich to co chciałem.

Moje loafersy niedawno przyjechały i kocham je całym sercem :P Idę do pracy!

Miłego dnia!

post-403-13658919536835_thumb.jpg

post-403-13658919537236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wydaje mi sie, ze zdjecia jak najbardziej wpasowuja sie w tematyke forum.

Czy dobrze widze na zdjeciach, ze spodnie sa w kolorze szarym, buty w brazie, a skarpetki ciemny fiolet? Krawat podchodzi pod czerwien, czy to raczej cos bardziej wisniowego?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Roland: rozszyfrowany. Tak.

@ dsc: spodnie sa biało/czarne więc w sumie wyglądają jak popielate. Buty są wiśniowe (burgundy/oxblood). Skarpetki filoet a krawat bordo.

Faktycznie nie przyłożyłem się za bardzo do zdjęć i zdjęcie z butami jest niedoświetlone (chociaż na żywo są tak bardzo wiśniowe, że az ciężko dobrać mi do nich brąz), a zdjęcie z krawatem jest prześwietlone i wydaje się być czerwono choć nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdjęcia nie są złe, ale często trudno trafić z balansem bieli i całość wychodzi zupełnie inaczej niż na żywo, więc wolałem spytać. Można spytać jaka jest grubość skarpetek i z czego są wykonane? Sam poluje ostatnio na coś fioletowego (do brązowych butów), ale interesujące mnie odcienie są nieco zbyt grube na wiosne/lato.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuje ponownie za komentarze, odpowiedzi poniżej:

@m.z. - ponownie Hudson:

http://www.hudsonshoes.com/h-mens/brogu ... brown.html

Robione na starocie, co będę próbował zwalczyć produktami marki Saphir, podobało mi się szycie, kolor oraz kształt, poza tym wyrwałem na przecenie 30%. Muszę jednak dodać, że jakościowo jest średnio (flek gumowy tragicznej jakości, a para skórzanych chukka shoes tej samej firmy padła po kilku miesiącach), podczas kolejnych zakupów (zamszowe chukka boots na wiosne) chyba będę celował w poziom wyżej np. Grenson. Szkoda, bo część modeli Hudson ma dość ciekawą, ale nie jest to dobre 'value for money'.

@Fingor - postaram się kolejnym razem wrzucić całość, szczerze mówiąc kompozycja była bardzo prosta, raczej klasycznie nieformalnie, bez krawata i innych dodatków.

@Dr Kilroy/Jastrzębiec - powiem szczerze, że polskiej nazwy tego typu butów nie znam, w angielskim to klasyczne brogues. Przyszwa jest zamknięta, ale są nieco przyciasne (bez uwierania) w podbiciu (albo ja mam wysokie podbicie) i stąd otwarcie przyszwy.

@youngkoellner - ciekawe określenie, musiałem się zapoznać z definicją tego słowa. Zgadzam się jednak, że pewne elementy 'preppy' można w tych zestawieniach znaleźć, chociaż z drugiej strony może to poprostu czerpanie z klasyki?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie jestem pewien, ale chyba mylicie Panowie pojęcia (proszę mnie poprawić jeśli się mylę).

Buty z otwartą przyszwą to takie, w których jego "boki" z dziurkami na sznurowadła są naszyte niejako na przyszwę i przykrywają język wyłaniający się z przyszwy/będący jej częścią.

Buty z zamkniętą przyszwą natomiast mają te "boki" wszyte w pewnym sensie pod przyszwę, tak że nie możemy ich - mówiąc kolokwialnie - całkowicie rozchylić na obie strony buta, bo dół jest wszyty na stałe.

To czy ktoś ma wysokie podbicie i sznurowanie się rozchodzi czy nie, nie ma wpływu wpływu na kwalifikację buta. Chodzi o sposób jego wykonania a nie noszenia ?!

Proszę kogoś "trzeciego" o potwierdzenie takiej czy innej interpretacji, aby mieć jasność w temacie ;-)

Pozdrawiam,

Francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dsc, bardzo dobre zgranie kolorów i poprawne łączenie materiałów. Buty z tak dużą ilością medalionów i ażurów są jednak w mojej ocenie zbyt "ciężkie" optycznie w połączeniu z bawełnianymi spodniami - dużo lepiej sprawdziły by się buty gładkie, mokasyny/loafers lub jedynie z lekkim akcentem zdobienia na nosku.

Co do klasyfikacji tychże butów to są to klasyczne buty z zamkniętą przyszwą, a więc wiedenki. Stopień rozwarcia przyszwy nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia. Przyszwa może być sznurowana na 2,3,4,5, a nawet 6 dziurek i rozwarta nawet pod kątem 60 stopni.

Wydaje mi się, że sporo osób posługuje się zasłyszaną nomenklaturą nie rozumiejąc do końca jak but jest zbudowany od strony teoretyczno-technicznej. O klasyfikacji butów do jednej z kategorii wiedenki/angielki świadczy sposób wszycia przyszwy, a więc części cholewki buta przyszytej do podeszwy. Sposób wszycia tej części decyduje zatem również o sposobie mocowanie języka. W przypadku zamkniętej przyszwy dwa płaty skóry z dziurkami na sznurowadła są wszyte pod czubek buta. Idealnie zakrywają więc język, który wykonywany jest z osobnego kawałka skóry. Pamiętajmy jednak, że sformułowanie "idealne zakrycie języka" nie oznacza jednak że nie może go być widać spod przyszwy - chodzi jedynie o wysokość mocowania płatów skóry na równi z tzw. ogonem języka. Natomiast w przypadku otwartej przyszwy płaty są natomiast naszywane na wierzch przedniej części cholewki. W ten sposób płat skóry ciągnący się od czubka przechodzi w język. Różnica w budowie jest natury czysto estetycznej i nie ma wpływu na komfort noszenia buta.

Nazewnictwo:

1) Otwarta przyszwa

- Angielki

- Bluchers

- Derby

2) Zamknięta przyszwa

- Wiedenki

- Oxfords

- Balmorals

- Richelieus

Teraz jeszcze moja uwaga odnośnie używania nazwy "brogue shoe". Broguesy to po prostu buty z przedziurkowanymi zdobieniami, a więc definicja odnosi się zarówno do butów z otwartą, jak i zamkniętą przyszwą. Polskim odpowiednikiem tego zwrotu jest "but typu golf" lub potocznie "golfy". Jest to sformułowanie często mylone i niesłusznie używane zamiennie z "derby shoe", które jednak odnosi się do konstrukcji przyszwy, a nie sposobu zdobienia cholewki.

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuację w temacie powyższej kategoryzacji i nomenklatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica angielki / wiedenki nie jest czysto estetyczna, ale i częściowo praktyczna: angielki dają większe możliwości regulacji poprzez lżejsze / mocniejsze zawiązanie sznurowadeł, wiedenki są minimalnie bardziej dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica angielki / wiedenki nie jest czysto estetyczna, ale i częściowo praktyczna: angielki dają większe możliwości regulacji poprzez lżejsze / mocniejsze zawiązanie sznurowadeł, wiedenki są minimalnie bardziej dopasowane.

Właśnie w tym celu, w wiedenkach stosuje się różne stopnie kąta rozwarcia przyszwy. Osoby, które cenią sobie większą możliwość regulacji wiązania wybiorą zapewne większy kąt nadający obuwiu mniej formalny ton i bardziej sportowy wygląd. Warto zauważyć, że but typu derby wyewoluował właśnie z oxfordów o zamkniętej przyszwie z rozchylonymi bocznymi skrzydłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Immune dziękuje za komentarz, z ciekawości spytam jakie spodnie byłyby Twoim zdaniem odpowiednie do tego typu butów? grubsza wełna?

Świetnie, że rozwinęła się ta dyskusja o przyszwach, w końcu wiemy jak to jest faktycznie:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że te brogues wyglądają dobrze. Jak już zauważono, klasyka amerykańskiego preppy style, ażurowania w połączeniu z tymi spodniami nadają bardziej nieformalny wygląd. Quarter-brougsy byłyby zbyt oficjalne, zestaw straci swój charakter. Loafers oczywiście jak najbardziej, uwielbiam w każdym zestawieniu.

Opcjonalnie zamiast bawełnianych proponuję flanele, twill, garbadyna, wełna. Możesz eksperymentować do woli, taki urok broguesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.