Jump to content

Fingor

Użytkownik
 • Content Count

  366
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

About Fingor

 • Rank
  Aktywista
 1. Niestety już chyba mija termin ważności tej warki, ale Ciechan wypuścił w tym roku nieco ponad tysiąc butelek stouta leżakowanego przez 3 lata. Cena zabójcza jak na piwo rodzimej produkcji, ok. 12 zł za butelkę, ale warto porównać moim zdaniem co się dzieje z piwem po takim czasie
 2. Lwówek Belg to bardzo udane piwo, sam ostatnio chętnie sięgam Co do Fortuny - może trafiłeś na wadliwą warkę albo piwo było nieodpowiednio przechowywane w sklepie? Ciechan swego czasu wypuścił na rynek serię zepsutych warek Wybornego, było absolutnie niepijalne, kwaśne i paskudne. Parę miesięcy później jednak smakowało normalnie. O ile fanem Fortuny nie jestem, to warto dać drugą szansę piwu, które wydaje się być zepsute - nierzadko już następna warka będzie smakować normalnie. Poza tym piwa, zwłaszcza mocno chmielone, przechowywane w niewłaściwych warunkach (nasłonecznienie) nabierają paskudnego, skunksowego posmaku i zapachu.
 3. To taki sam fason, jak zamieszczony przez Petrikauera na poprzedniej stronie mackintosh, często występujący jako po prostu raincoat.
 4. Nie podnosi formalności w sensie teoretycznym - taka koszula wciąż moim zdaniem nie pasuje do smokingowego, a już na pewno nie frakowego standardu. Zgodzę się, że z muszką wygląda w oficjalnym zestawieniu lepiej, niż koszula z odkrytymi guzikami, ale przy krawacie różnicy nie będzie. Zakres formalności takiej koszuli jest więc taki sam, jak koszuli z odkrytymi guzikami, czyli poniżej smokingu. Co do casualu - nie widzę w tym celowości, ale w zasadzie czemu nie?
 5. Niestety polityk - Nowa Prawica z tego, co słyszałem
 6. Świetnie! Zestawienie koszuli i krawata jest fenomenalne, wszystkie szczególiki ładnie grają. Dwurzędówki wolę bardziej dramatyczne, z dłuższymi i szerszymi wyłogami, ale to poboczna kwestia. Moim zdaniem wzorcowy zestaw na studniówkę
 7. Przy wysoko zapinanej kamizelce czy marynarce moim zdaniem guziki nie stanowią żadnego problemu, wręcz przeciwnie - podoba mi się taki drobny akcent Koszula z krytą plisą przydaje się do marynarek na dwa guziki z bardzo długim otwarciem. W takich wypadkach coś zgrzyta przy odsłoniętym całym rzędzie guzików. 4inHand - you nailed it Bardzo dobrze to wygląda, jak zwykle Twój zestaw prezentuje bardzo wysoki poziom
 8. Sztuka nowoczesna rzadko sięga po ideały piękna i klasyczne wzorce. Wśród zeszłorocznych dyplomów większość prezentowała turpistyczny, dziwaczny surrealizm. Moda ulega podobnym trendom, od co najmniej połowy lat '90 moda jest zdominowana przez osoby i zjawiska niekoniecznie piękne. Co do orientacji seksualnej projektantów - ta przemiana również nastąpiła dawno temu. I o tym, kto dostanie się na szczyt nie decydowała głównie orientacja. Można się strzępić, tak samo jak konserwatyści rzucają się na sztukę współczesną (vide ostatni protest Krucjaty Młodych przeciwko wystawie Kozyry w MN Krakowie). High fashion to również sztuka, i raczej nie da się siłą wymóc na jej twórcach zmiany frontu.
 9. Dla mnie szerokość ronda jest kwestią nie do końca zależną od modelu kapelusza. Są oczywiście pewne granice, ale zarówno kapelusz z allegro, jak te ze zdjęć to są homburgi. Niewielka różnica w szerokości ronda, kształcie czy wysokości główki nie dyskwalifikuje tego kapelusza jako homburga.
 10. Z Zegna to marka z segmentu stricte fashion, której targetem są przede wszystkim ludzie młodzi. Nie bardzo rozumiem Wasze zdziwienie O ile flagowe linie Zegni można zakwalifikować jako współczesną interpretację klasycznej elegancji, to Z Zegna jest klasyką jedynie inspirowana
 11. Fingor

  Męska fryzura

  Zdecydowanie odradzam salon na Lubicz, przy Hotelu Europejskim. Sporą popularnością cieszy się niejaki pan Daniel w salonie w centrum handlowym M1, poleca go wiele osób. Możesz spróbować, mi nie do końca pasował. Polecam natomiast Avant Apres na ul. Kupa 5 (o ile mnie pamięć nie myli), szczególnie p. Basię i p. Tomka.
 12. Fingor

  Męska fryzura

  Problemem jest w dużej mierze to, że w Polsce brakuje dobrych fryzjerów. Większość ludzi strzyże się u pana w salonie na osiedlu, który i może potrafi porządnie wykonać zadaną fryzurę, ale niczego nie doradzi. Próbowałem w Krakowie różnych polecanych salonów, aż zatrzymałem się u pani w modnym atelier fryzjerskim. Niestety żaden z fryzjerów męskich nie był nawet zbliżony poziomem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.