Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni post na dziś.

Od bardzo dawna marzył mi się garnitur w kratę. W tegorocznej kolekcji Vistuli było ich kilka, lecz mnie najbardziej podobał się poniższy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Vistula, wełna 100's, brązowo-beżowa krata na szarym tle; zielone i fioletowe ściegi.

Krawat Michaelis (100% jedwab)

Poszetka - biel, bawełna

Zegarek - Longines Presence, 14k (lata 80'te)

Buty - Sisley

Niefortunna koszula button down

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo.

m.z. - buty zeszłoroczne, obecnie chyba nie do dostania.

Co do marynarek - rzeczywiście, to nie-bespoke. Ale w zasadzie przy każdej z nich interweniował krawiec. Loro Piana to w zasadzie na nowo odszyta marynarka. Jutro idzie do dalszych poprawek, choć jestem nią rozczarowany. Chodzi o zbyt nisko położony środek ciężkości. Rozwiązanie - doszyć trzeci guzik, ale tego wolę uniknąć. Zostanie więc jak jest, jedynie rękawy zostaną dodatkowo zwężone.

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo.

m.z. - buty zeszłoroczne, obecnie chyba nie do dostania.

Co do marynarek - rzeczywiście, to nie-bespoke. Ale w zasadzie przy każdej z nich interweniował krawiec. Loro Piana to w zasadzie na nowo odszyta marynarka. Jutro idzie do dalszych poprawek, choć jestem nią rozczarowany. Chodzi o zbyt nisko położony środek ciężkości. Rozwiązanie - doszyć trzeci guzik, ale tego wolę uniknąć. Zostanie więc jak jest, jedynie rękawy zostaną dodatkowo zwężone.

Tomasz

Bardzo nowoczesnie i z charakterystycznym stylem. Jestem "na tak".

Sugerowałbym jedną drobną zmianę: krawat nieco szerszy, dużo lepiej prezentuje się ten Michaelis niż ten tweedowy.

Marynarka Morris i garnitur Vistuli świetne!

PS. Zimą chyba nie wychodzisz w tym butach na zewnątrz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj miałem zaplanowany odbiór aksamitnego smokingu. W sklepie na jego widok zaśmiały mi się oczy - wyglądał bardzo dobrze - z daleka...

Niestety przymiarka pokazała, że trzeba będzie zrobić kilka poważnych poprawek:

- rękawy wszyte są za nisko i są za obszerne w ramionach, co po podniesieniu ręki daje efekt "nietoperza" i podciąga w górę marynarkę.

- klapy są za wąskie - zamawiałem klapy o szerokości 10cm, jak w angielskim wzorze, a w smokingu mają tylko 8cm...

- potrzebne są drobne poprawki przy szyi aby materiał się nie marszczył.

- dziwny jest podział przedniej i tylnej części marynarki na wysokości ramion - górny szew jest przesunięty do przodu i jest widoczny z przodu.

Pozostałe elementy bardzo ładnie uszyte. Ciekawym pomysłem krawca jest wszycie błyszczącej taśmy na krawędziach klap (takiej samej jak na obszyciach kieszeni). Guziki przy rękawach (lekko rozstawione, 4) są rozpinane. Bardzo ładny odcień bordowego wpadający lekko w śliwkowy (w sztucznym oświetleniu).

Mój niedoszły smoking pójdzie na wieszak skompletowany z wełnianymi smokingowymi spodniami licząc, że znajdzie się na niego inny kupiec a ja dostanę we środę nowy smoking uszyty z uwzględnieniem dzisiejszych poprawek.

Zdjęć niestety dzisiaj nie będzie ale mam nadzieję, że wszyscy kibicujący mojemu przedsięwzięciu będą we środę mogli zobaczyć ostateczne dzieło, uszyte zgodnie z moimi wskazówkami.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie Twoje "kreacje", chodź czasem mam czasem wrażenie, że są przestylizowane. Tak jest też tym razem, wyglądasz trochę jak z katalogu, gdzie na jedym zdjęciu chcą pokazać jak najwięcej produktów. Nie zrozum mnie źle, ale czasem warto byłoby odpuścić chociaż jeden element lub kolor - w tym wypadku poszetki(moje zdanie ofc).

Nie lubię też koszul jeansowych, są imo strasznie kowbojskie tym bardziej nie łączy się imo z bakłażanowymi spodniami.

Marynarka jednak całkiem fajnie tonuje resztę stroju.

Pozdrawiam Ę-żine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przestylizowane jeśli weźmiemy pod uwagę polskie realia i przyzwyczajenia ludzi. Trudno u nas spotkać na ulicy dandysów jak na zachodzie, a szkoda.

Osobiście wolę bardziej stonowany styl, ale blog Pana Vintage'a uważam za pożyteczny. Prezentuje casual'owe zestawy niczym 'modele' Sartorialista. Pokazuje, że można dobrze się ubrać nie wydając fortuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Przede wszystkim dziękuję za wszelkie wcześniejsze komentarze.

Chciałbym dorzucić jeszcze kilka zdjęć marynarki kamelowej w dobrym, moim zdaniem, doborze kolorystcznym.

Dobór butów oraz spodni dość przypadkowy. Chodzi raczej o górę.

Proszę łaskawie darować moją niewyspaną, wczorajszą twarz :-)

Ciekaw jestem wszelkich uwag, dotyczących zwłaszcza kroju marynarki. W szczególności proszę o opinie dotyczące szerokości rękawów. Czy jest w normie, biorąc pod uwagę styl marynarki? Sam nie mogę wyrobić sobie poglądu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Marynarka: Loro Piana, 25% kaszmir, 75% wełna (SH)

Koszula: Calvin Klein, bawełna

Krawat: Michaelis, 100% jedwab

Poszetka: No-name (SH)

Spodnie: Pierre Cardin

Buty: Ryłko (nigdy więcej!)

Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

co do luzu za kołnierzem, to rzeczywiście jest on widoczny na dwóch zdjęciach. Wynika to jednak z faktu, że robiłem zdjęcie z ręki, wysoko podnosząc ją do góry.

Co do punktu ciężkości - jak najbardziej się zgadzam. Zastanawiałem się nawet nad wyposażeniem marynarki w trzeci guzik, ale mam duże opory, bo za trzema zdecydowanie nie przepadam.

Wydaje mi się, że nisko położony punkt ciężkości nie współgra najgorzej z moją dość szczupłą sylwetką i nie ciągnie jej nadmiernie do ziemii.

Ale to tylko moje odczucie, od początku miałem istotne obawy z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, fakty są takie:

- marynarka ma ładny kolor (niezależnie od tego, które zdjęcie najlepiej oddaje odcień)

- marynarka źle leży

Ten drugi fakt związany jest zapewne z bardzo nisko umieszczonym guzikiem (punktem centralnym). Wydaje mi się, na podstawie długości rękawów, że została uszyta jako marynarka krótka na kogoś wyższego, ale nie jestem tutaj ekspertem. Problemem są również opadające ramiona (marynarka pewnie bez żadnego wkładu), ale nieszczęśliwie "wisząca" talia jest tym, co najbardziej rzuca się w oczy (tak na marginesie, sam mam opadające ramiona).

Gratuluję wyhaczenia Loro Piany w SH. Uważam jednak, że lepsza jest marynarka niższej jakości, w której się dobrze wygląda, niż super ciuch, który niedobrze leży. Życzę, aby udało się ją poprawić u krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (jeden dzień przed czasem!) dostałem telefon, że nowy poprawiony smoking już jest gotowy. Odebrałem go wieczorem i spieszę podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami.

Wszystkie poprawki, o których pisałem poprzednio zostały uwzględnione. Mam tylko zastrzeżenia do lekko "odchodzących" od koszuli i lekko łamiących się w połowie długości klap, ale podobno przy tym materiale ma się to ułożyć? Przekonam się, czy tak będzie.

Marynarka wyszła bardzo "barczysta", prawdopodobnie dzięki szerokim klapom - wyglądam w niej prawie jak Strong Man ;-)

Bardzo mnie cieszy, że udało się uzyskać lekkie, eleganckie taliowanie, co przy mojej sylwetce nie jest łatwe.

Niestety nie doszedłem jeszcze do tego jak na forum wstawić zdjęcia smokingu z własnego dysku a nie znalazłem tego w FAQu forum.

Czy możecie mi poradzić jak to zrobić?

Pozdr,

wojvv,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/ -> wybierasz plik z dysku -> upload now -> wklejasz z sekcji Forum Thumbnail kod do posta ( wstawiasz miniaturke na forum i nie zapychasz innym łącza kiedy otwierają temat na forum, a po kliknięciu na nią zainteresowany jest już przenoszony na stronę z pełnowymiarowym zdjęciem )

Jak strasznie chcesz od razu wstawić pełnowymiarowe zdjęcie to dodatkowo klikasz na zdjęcie -> PPM na pełnowymiarowe zdjęcie -> pokaż grafikę w nowym oknie ( lub analogiczny zwrot ) -> kopiujesz link

-> na forum piszesz postac [ img ]http://mojezdjecie.pl [/img]

Poniżej przykład:

[url=http://img689.imageshack.us/i/postcloseup0.jpg/][img]http://img689.imageshack.us/img689/6038/postcloseup0.th.jpg[/img][/url]

Dołączona grafika

Oraz pełnowymiarowe z serwisu powyżej:

[img]http://img689.imageshack.us/img689/6038/postcloseup0.jpg[/img]

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.