Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co tutaj widzę, to bardzo dobrze. :) Przydałoby się jednak zdjęcie z większej odległości, żeby zobaczyć zapięcie, itp. Bardzo ładny kolor w każdym razie, krój też niezły. Muszka i poszetka wyglądają bardzo dobrze. Przyczepiłbym się trochę do koszuli, że to nie odczepiany kołnierzyk, za dużo spinek, ale to takie marudzenie. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny zestaw ze smoking jacket? Ok:

- smoking jacket, kolor butelkowozielony, podwójne zapięcie węgierskie.

- spodnie smokingowe, midnight blue.

- pas hiszpański oczywiście czarny.

- koszula z odczepianym kołnierzykiem frakowym, sztywnym przodem, jedna spinka.

- mucha czarna, wiązana, nic specjalnego.

- buty - czółenka, lakierowane.

- skarpetki - prawdopodobnie kasztanowe. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że kiedy się je ze sobą zostawi, można dość łatwo zauważyć różnicę ;) Nie rozumiem tego zamiłowania wielu osób do midnight blue.

Rozumiem, pojawia się stosunkowo rzadko i świadczy o sporej wiedzy w temacie, ale czy naprawdę czyni go to lepszym, bardziej stylowym od czerni?

Niewiele widać z tego zdjęcia, ale wygląda naprawdę obiecująco, kolor jest z pewnością strzałem w dziesiątkę :) Ja należę do skazanego na porażkę lobby opowiadającego się za noszeniem do czarnej muchy koszul z wykładanym kołnierzykiem, ale to szczegół. Brawa za odwagę przede wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram ten wykładany kołnierzyk ;-) Niestety moim koszulom z wykładanym kołnierzykiem pasującym do smokinga resurs się już skończył :-( i musiałem użyć koszuli z kołnierzykiem "amerykańskim".

Jeśli pomyślnie uda mi się zakończyć eksperyment z koszulą z wymiennymi kołnierzykami (udało mi się namówić krawca aby taką uszył) będę miał pełną dowolność co do kołnierzyka w koszuli do smokinga.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kombinacja, Eye_lip! :) To ta wspomniana dwurzędowa marynarka z szerokimi klapami? Wygląda bardzo dobrze. Skarpetki też niezłe, tylko buty jakoś mi nie pasują. Czarne moim zdaniem byłyby chyba lepsze. Mucha self-tie mam nadzieję? Ze zdjęć nie mogę wywnioskować.

Ogólnie bardzo mi się podoba. ;)

Pozdrawiam, Dr

P.S. Gdzie kupiłeś wąsy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i dziękuję za dobre słowo. Marynarka, to ta opisywana przeze mnie kiedyś, potwierdzam. Buty to model Caine, z tym, że inny brąz niż na zdjęciu:

Dołączona grafika

Mucha to niestety nie self-tie, dostałem ją w ostatniej chwili. Wiedz, że mimo niedoskonałości, oraz braku konsekwencji z pierwowzorem, mój ubiór był Twoją zasługą, a dokładnie, fantastycznego wpisu na blogu "Formal Style".

Wąsy są dosyć parszywej jakości, ale za to było 12 par i dzięki temu powstało kilka nowych postaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucha to niestety nie self-tie, dostałem ją w ostatniej chwili.

Nie jest bardzo źle, nawet może być. :) Poznałem ją po prostu po tym charakterystycznym kształcie (który z resztą trudno znaleźć w modelach self-tie :) ).

Wiedz, że mimo niedoskonałości, oraz braku konsekwencji z pierwowzorem, mój ubiór był Twoją zasługą, a dokładnie, fantastycznego wpisu na blogu "Formal Style".

Bardzo dziękuję. :D Wiedz, że mój osobisty styl również jest inspirowany Poirotem. :)

Co do zegarka, Roland, w pierwszym momencie pomyślałem to samo. Jednak po chwili stwierdziłem, że nie wygląda źle. ;) Może model z białą tarczą bądź nawet kieszonkowy byłby lepszy, aczkolwiek ten też nie jest zły. :)

Mimo tego wszystkiego, Twoja kombinacja bardzo mi się spodobała. Używasz jej tylko na bale przebierańców? ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego wszystkiego, Twoja kombinacja bardzo mi się spodobała. Używasz jej tylko na bale przebierańców? ;)

Pozdrawiam, Dr

Cześć. Zwykle nie noszę much, tylko krawaty, ale zamierzam to zmienić. Poza tym drobnym szczegółem kombinacje podobne stosuję na co dzień (no może rzadziej ;), raczej ten zestaw nie jest specjalnie ekstrawagancki w moim odczuciu.

@roland - jakbym miał więcej czasu to bym zdobył kieszonkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozycja kolorystyczna dobra, miła dla oka. Ciekawy pomysł ze spinką węzełkiem. Nie podoba mi się brutalnie gruby węzeł krawata i zegarek na rękawie koszuli. Na to ostatnie to tylko Giovanni Agnelli mógł sobie pozwolić. Ten element sprezzatura jest tak charakterystyczny i przypisany jednej ikonie męskiej elegancji że wręcz nie wypada tego kopiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozycja kolorystyczna dobra, miła dla oka. Ciekawy pomysł ze spinką węzełkiem. Nie podoba mi się brutalnie gruby węzeł krawata i zegarek na rękawie koszuli. Na to ostatnie to tylko Giovanni Agnelli mógł sobie pozwolić. Ten element sprezzatura jest tak charakterystyczny i przypisany jednej ikonie męskiej elegancji że wręcz nie wypada tego kopiować.

Jestem jednak bezczelny i pozwolę sobie nosić zegarek na rękawie koszuli, widziałem na kilku fotografiach ten sposób i fotogramy te nie przedstawiały na pewno Giovanni Agnelli, po za tym trochę chciałem ożywić ten bądź co bądź bardzo formalny zestaw stąd spinka w butonierce, co niestety nie jest moim pomysłem, tylko też ściągniętym z jakieś fotografii.

Wracając do sprawy zegarka to naczelna zasada mówi, że dodatki takie jak zegarek mają być dyskretne i niewidoczne, widoczny zegarek na przegubie ręki jest niesmaczny, jedynym wyjściem jest zakładanie zegarka za mankietem koszuli.

Tak więc nie bójmy się kombinujmy !

Węzeł krawata to pół windsor, może polecisz lepszy to tego zestawu, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.