Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wszystko jest aż tak proste "Ty mi podaj maksymalną kwotę, a ja Ci podam co najlepszego za nią kupisz" to nie rozumiem dlatego ten wątek ma aż 70 stron ?? 

Moim zdaniem przedstawianie maksymalnego budżetu na dany element jest prostą drogą do zmarnowania masy pieniędzy bo znajdzie się 20 opcji aby ten budżet wypełnić pod limit (np. poszetkami za 300 zł).

Czy nie lepiej zrobić listę przedmiotów a pod nią marki o dobrej-lepszej-najlepszej renomie ? Nikt nie musi biegać po TK Maxx, ale dość trudno będzie mi uzasadnić 3x różnicę w cenie spodni PT01 i Benevento na przykład....

Wiadomo, nie każdy liczy się kasą i może to nie jest najważniejszy czynnik, ale najciekawsze w całym tym forum jest moim zdaniem właśnie znajdowanie kolejnych części układanki i dzielenie się swoimi opiniami. Z podejściem "nie ma co filozofować, trzeba kupić raz a dobrze", bo chyba o to Ci chodziło @Zajac Poziomka się po prostu nie zgadzam, bo jest mega nudne i sprawia wrażenie, że znasz odpowiedź na każde pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest na innym etapie. Ten kto szyje w Mediolanie i skupia się na różnicach między rodzajami butonierek, nie wróci na poziom rozważan, czy lniane koszule z nowej kolekcji Reserved są lepsze czy też gorsze od tych z Mango.

Sam jestem na etapie „najlepsze, ale na przecenie”, ale nie polecam przeskakiwania na ten etap jak w grze Snakes&Ladders, bo można - jak w grze - spaść i się potłuc, albo po prostu nie docenić tej najwyższej półki. Dla kogoś, kto nosił najwyżej Lamberty, koszula T&A jest bardzo fajna, ale ten ktoś nie wie, czy / że jest lepsza od Etona i w czym. Uważam zatem, że najlepsza jest metoda Beenhakkera - little by little:-) Jakiś czas temu wyśmialiśmy w innym wątku Kolegę, który nie wiedział, o co ten cały szum z tymi Vassami, przecież to przeciętne buty. Kiedy kupujesz koszulę przecenioną z 1000 zł na 500 zł, spodziewasz się, że będzie się sama prasowała, zapinała i dostosowywała do ruchów ciała i zmiany wagi - a to przecież tylko zwykła koszula.

Kamil, „piramidy prestiżu” to ciężki temat, chociaż i na tym forum były takie próby.

Odnośnie wyrywania z kontekstu - naoglądałem się za dużo Suits;-)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1987 - nie wiem, czemu upierasz się na porównywanie SRP Pantaloni Torino z Benevento - to nie ma praktycznego sensu. Na Yooxie jest od ręki dostępne ponad tysiąc (!) modeli PT01 z czego kilkaset w cenie wyraźnie poniżej 100 euro, taniej niż Benevento - do tego darmowa dostawa w parę dni i darmowy zwrot. Jeśli chodzi o chinosy, to ani Benevento ani Luxire (tak, tak) nie są na poziomie topowych włoskich marek choćby dlatego, że nie stosują zaawansowanego garment wash/dye.

Ja tam lubię polować (acz dla oszczędności czasu mam wąski "rewir łowiecki" :-) ) natomiast jest faktem, że czasami nie trzeba polować, by okazyjnie kupować - choćby wspomniany T&A ma dwa razy do roku dużą wyprzedaż itd. itp.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dziko napisał:

@Kamil1987 - nie wiem, czemu upierasz się na porównywanie SRP Pantaloni Torino z Benevento - to nie ma praktycznego sensu. 

No właśnie dlatego :) W zależności od czasu, źródła zakupu, własnych upodobań i wielu innych czynników można dokładnie te same spodnie (to tylko przykład) znaleźć przecenione o 70%, co było przytykiem do stwierdzenia, że marka która ma przeceny -20% jest przewartościowania. W takim razie co nie jest ? Ja zajmuję stanowisko, że wszystko jest masakrycznie przewartościowane i kupuję 95% rzeczy na promocjach i to takich konkretnych. Inni powiedzą że szkoda czasu i idą do sklepu - nic mi do tego, po prostu wyraziłem swoje zdanie.

Piramida prestiżu jest ciężkim tematem, ale jeśli 100 użytkowników forum wypełni ankietę "uszereguj 20 marek od 1 do 20" to powstanie coś bardziej istotnego statystycznie. Myślę, że mogłoby to być pomocne w określaniu swojej grupy docelowej, zamiast bazować na opinii mojej czy kogokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule budżetowe: Miler (a teraz bijcie). Zarówno Olga jak i Luxire (nawet z lepszymi materiałami) są gorsze jakościowo. 

Chinosy w kolejnosci jakości: RL, RRL, Oscar Jacobson, Moris (dla facetów ze szczupłymi nogami), CT, Benevento, Dockers, Dickies. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Piszę o poradę ludzi bardziej obytych w temacie. Wkrótce biorę ślub i mam już większość buty, garnitur itp. ale mam problem z koszulą. Niestety jestem bardzo bardzo szczupły :) i ciężko coś znaleźć. Poszukuje koszuli o kołnierzyku 36 lub 37 i super slim z krytą plisą na wzrost 173cm. Jeśli ktoś zna jakieś firmy gdzie mają na prawdę wąskie koszule z krytą plisą i napisałby to byłbym wdzięczny. Sam przeszukałem już mnóstwo sklepów i jak już w niektóry się zdarzają takie koszule to baardzo rzadko i obecnie nie mają. Jestem nastawiony na przeróbki krawieckie jednak wiadomo lepiej z mniejszego przerobić niż z większego.

 

Pozdrawiam!

 

@zapomniałem dodać, celuje w przedział tak do 200zł, jednakże jakby faktycznie byłoby coś co leży lepiej, a z innej firmy o troche droższe to byłbym w stanie dać więcej.

Ślub mam 30 czerwca, czyli już blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem na forum od niedawna to pozwolę sobie na wypowiedź w temacie marek proponowanych na forum na przykładzie krawatów.

Wcześniej kupowałem krawaty Vistuli. Po tym co przeczytałem na forum postanowiłem zainteresować się czymś szerszym. Kupiłem: 2 krawaty w Poszetce, 3 u Milera, 2 EoE i jeden na forum firmy Michelsons. Gdybym miał je uszeregować jeśli chodzi o łatwość wiązania oraz jakość to ranking wyglądałby tak:
1) EoE: grenadyna
2) Poszetka: wełna bez podszewki
3) Miler: wełna
4) Poszetka: grenadyna
5) Michelsons: jedwab
6) Miler: jedwab
7) EoE: jedwab
8) Miler: grenadyna
Zapewne po kilku miesiącach lista będzie zmodyfikowana. Na razie, choć widzę różnice między krawatami, to nie widzę większej różnicy jeśli chodzi o jakość produktów tych firm. Mam wrażanie, że liczy się bardziej wzór niż materiał/ wykonanie. Choć nie miałem jeszcze w ręku krawatów np. Drake's, co mogłoby wpłynąć na moje postrzeganie jakości. Po za tym, za mało wiem o jakości więc to czysto subiektywne oceny. 

Myślę że każdy producent ma do zaoferowania coś dobrego. Najlepiej samemu dotknąć kilku par spodni, krawatów czy koszul. Choć dobrze jest posłuchać starszych i mądrzejszych którzy podpowiedzą gdzie szukać i czego unikać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet 2.0 jest taki sam jak internet 1.0 - są ci pytający i są ci odpowiadający. Każdy doradza według swoich kryteriów, a ostatecznie decyzję podejmuje i tak ten pytający. I to on ma największy problem, bo w końcu musi wyłączyć forum i kupić coś według tej potrawki z tych wymieszanych internetowych porad. 

Ja nie widzę nic złego w przeskakiwaniu niektórych leveli w swojej sartorialnej i prestiżowej drodze. Nie trzeba koniecznie czegoś kupić, żeby kiedyś tam, później, docenić jakość czegoś lepszego, z wyższej półki. Między innymi to forum pomaga przecież w cheatowaniu i przeskakiwaniu tych leveli, które często gęsto nic nie dają. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lubo69 napisał:

Q: Dzień dobry, jestem tu nowy. Chciałbym kupić sobie zegarek. Do tej pory miałem taki na baterię, chyba Timex. Myślałem o Seiko, czy to będzie dobry wybór? A może Orient? Gdzie mogę te zegarki obejrzeć w Warszawie?
A: Teraz uważaj, patrz mi na usta. W Berlinie jest w przyszłą sobotę giełda. Znasz niemiecki? Nie szkodzi, są tam nasi ludzie. Jak wejdziesz, idź do stoiska w lewym rogu. Pytaj o pana Stasia. Powiedz że jesteś z forum. W razie czego powołaj się na mnie. Pan Stasiu ma Zenithy i Omegi, in-housy, automaty z szafirem i rezerwą. Bez pudełek, ale legitki. Poekspozycyjne, mogą mieć małe ryski. Płacisz w euro, wymień najpierw po dobrym kursie, najlepiej w kantorze internetowym. Nawet z paliwem (masz diesla czy gaz?) wyjdzie ci połowę taniej niż w salonie. Jak ci zabraknie kasy, bierz bez bransolety, później coś na bazarku dobierzesz. Będziesz miał zegar na lata i przy okazji bakcyla połkniesz.

Panowie, bez urazy - taki jest internet 2.0 :-)

W sumie do Berka jest blisko, jutro śmigam po Omege. 

Dziękówa. 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo się działo od ostatniego wpisu.

@wimon mnie prosił o podanie mniej więcej budżetu, dlatego też taki się pojawił.

Sam budżet jest jednak bardzo elastyczny, ceny są orientacyjne.

@Wodzu ładnie określił moją zmianę garderoby - nie chcę przechodzić poszczególnych leveli, nie musi być ekspert, ale chcę, aby był dostatecznie dobry.

Zestawienie marek, które wskazaliście:

1. Chino - Ralph Lauren, Oscar Robinson, Morris, CT, Benevento, Dockers, Luxire, Dickies c182, Ben Sherman Slim Stretch, Brooks Brothers, Pantaloni Torino, Incotex, PT01.

Tu będzie ciężki wybór co wybrać.

2. Krawaty - Embasy of Elegance, poszetka.com, MD.

3. Poszetki - Drake’s, Turnbull & Asser lub Rampley&Co, Desa Modern, Manufaktura Poszetek.

4. Szelki - Albert Thurston.

5 i 6. Kardigany i Golfy - poszetka.com, suitsupply, uniqlo.

7. Buty - patine.pl, Loake, C&J, A Fine Pair of Shoes, Skoaktiebolaget, TLB.

8. Espadryle - espadre, espadrilles store, espadrij.com

9. Portfele - @Pepo, Miler.

 

Jeszcze raz dziękuję, teraz czas wyborów i poszukiwań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmichal, z własnego doświadczenia dodam jeszcze jedno - nie kupuj za dużo i stawiaj na bezpieczne wzory i kolory. Zajmij się na razie budowaniem "zwykłych", prostych zestawów, a jak odnajdziesz swój styl, to możesz pójść w coś bardziej odważnego i nietypowego. No i nawet jeśli nie od razu docenisz produkty z tej wyższej półki, to po czasie zaczniesz dostrzegać różnice.

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu Dziękuję za radę.

Przeglądam forum od dłuższego czasu, czytając różne tematy na temat interesujących mnie ubrań. Wiele wątków było dawno nie przeglądanych więc uznałem, że najlepiej będzie zapytać tutaj, żeby dostać aktualne informacje.

Co do zakupów to mam listę podstawowych ubrań (bazy), w którą na początek chcę się wyposażyć, aby mieć właśnie "zwykłe", stonowane ubrania, które będą do siebie pasować na wiele sposobów. 

Lista jest przemyślana, pewne kroki poczynione jak garnitur i koszula i teraz od kilku miesięcy przeglądam na razie strony z ubraniami, ich składami i opiniami.

Wasze sugestie są dla mnie na prawdę ważne i znaczące i będę się nimi mocno sugerował przy wyborach ubrań, dlatego naprawdę dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6/16/2018 o 16:54, JakubAnderwald napisał:

Portfel - warto zerknąć na portfele Tomka Milera. Mam poprzedni model Daily Wallet i bardzo się sprawdza, nie wiem jak wypadną nowe:

https://manumi.pl/pl/portfele/daily-wallet

Nie podobają mi się te nowe portfele, wyglądają na zrobione ze znacznie gorszej skóry niż stara wersja. Poprzednie nie były może bardzo wyszukane i finezyjne, ale były trwałe i dobrze spełniały swoją rolę. Te wyglądają "tanio".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję marynarki lnianej, bez podszewki, do 500zł. Zależy mi na tym aby była dosyć stonowana (granatowa, szara) i stanowiła alternatywę dla wełny do casualowych zestawów. Nie spodobała mi się niestety oferta polskich marek (Vistula, Bytom, Lancerto). 
 

Czy moglibyście coś polecić? Ew. rzucić przykładami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gonzoou napisał:

Poszukuję marynarki lnianej, bez podszewki, do 500zł. Zależy mi na tym aby była dosyć stonowana (granatowa, szara) i stanowiła alternatywę dla wełny do casualowych zestawów. Nie spodobała mi się niestety oferta polskich marek (Vistula, Bytom, Lancerto). 
 

Czy moglibyście coś polecić? Ew. rzucić przykładami?

@ciasteczkowy ma fajną z Massimo Dutti, do obejrzenia na dole tego wątku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2018 o 16:42, hordej napisał:

Dzień dobry!

Piszę o poradę ludzi bardziej obytych w temacie. Wkrótce biorę ślub i mam już większość buty, garnitur itp. ale mam problem z koszulą. Niestety jestem bardzo bardzo szczupły :) i ciężko coś znaleźć. Poszukuje koszuli o kołnierzyku 36 lub 37 i super slim z krytą plisą na wzrost 173cm. Jeśli ktoś zna jakieś firmy gdzie mają na prawdę wąskie koszule z krytą plisą i napisałby to byłbym wdzięczny. Sam przeszukałem już mnóstwo sklepów i jak już w niektóry się zdarzają takie koszule to baardzo rzadko i obecnie nie mają. Jestem nastawiony na przeróbki krawieckie jednak wiadomo lepiej z mniejszego przerobić niż z większego.

 

Pozdrawiam!

 

@zapomniałem dodać, celuje w przedział tak do 200zł, jednakże jakby faktycznie byłoby coś co leży lepiej, a z innej firmy o troche droższe to byłbym w stanie dać więcej.

Ślub mam 30 czerwca, czyli już blisko.

Nikt nic? :( Czasu coraz mniej, a ja  problem z znalezniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.