Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Harth napisał:

Panowie,
Chciałbym kupić pleciony pasek. Znalazłem dwa: u Milera i Vistuli. Brać tańszy czy Waszym zdaniem któryś będzie lepszy jakościowo? Ew. szukać gdzie indziej?

Polecam Anderson's , tylko cenowo będzie drożej . Miler / Vistula pewnie jakościowo podobnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Harth napisał:

Panowie,
Chciałbym kupić pleciony pasek. Znalazłem dwa: u Milera i Vistuli. Brać tańszy czy Waszym zdaniem któryś będzie lepszy jakościowo? Ew. szukać gdzie indziej?

Mam materiałową plecionkę od Vistuli oraz niedawno kupioną plecionkę skórzaną od Milera.

Plecionka z Vistuli ma odpowiednią szerokość, jest bardzo elastyczna i dla mnie ma za małą klamrę. W związku z tym nadaje się tylko do krótkich spodenek.

Skórzana plecionka Milera jest jak na razie bardzo sztywna, może z czasem się wyrobi. Mają za to bardzo fajne klasyczne "srebrne" klamry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Harth napisał:

Panowie,
Chciałbym kupić pleciony pasek. Znalazłem dwa: u Milera i Vistuli. Brać tańszy czy Waszym zdaniem któryś będzie lepszy jakościowo? Ew. szukać gdzie indziej?

Dorzucę jeszcze, że SuSu ma bardzo fajne paski. Mam jeden od pół roku i jestem bardzo zadowolony.

Gorsze jakościowo od SuSu, ale też sporo tańsze, można znaleźć w Massimo Dutti. Mają całkiem spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bażant napisał:

Poszukuję granatowej kurtki field jacket/safari, najchętniej z lnu (lub z domieszką), alternatywnie z wełny. Bez podszewki, bez konstrukcji i bez pagonów. Coś w stylu tej z SS:
https://eu.suitsupply.com/pl/coats/niebieski-kurtka-field-jacket/J604.html

Niestety obecnie brak mojego rozmiaru. 

Ta z susu jest słaba, materiał tragiczny. Swoją odesłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Servetch napisał:

Czemu tak uważasz? Oglądałem ją w sklepie stacjonarnym, robiła dobre wrażenie. Niestety była nieco zbyt krótka.

Materiał wyglądał jak brezent, łamiąc się zostawały na nim ślady. Mam kilka ubrań susu 46 które leżą idealnie, a ta w tym rozmiarze była ciasna - może tak tylko trafiłem, ale odpuściłem. W tej cenie jest lepszy wybór niż tyko susu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Servetch napisał:

Czemu tak uważasz? Oglądałem ją w sklepie stacjonarnym, robiła dobre wrażenie. Niestety była nieco zbyt krótka.

Właśnie jej długość też mnie zastanawiała, bo jest znacznie krótsza od marynarek SS. O to też miałem pytać czy to tylko takie wrażenie...

57 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Materiał wyglądał jak brezent, łamiąc się zostawały na nim ślady. Mam kilka ubrań susu 46 które leżą idealnie, a ta w tym rozmiarze była ciasna - może tak tylko trafiłem, ale odpuściłem. W tej cenie jest lepszy wybór niż tyko susu

Mało opinii o niej jest, ale na Styleforum jedna z osób która ją kupiła twierdziła, że jest mocno "overpriced". Ja jednak nie dostrzegam alternatywy. W zasadzie miałem zaryzykować ten rozmiar 52 bo taki będę nosić ponownie za kilka kg ;) ale skoro jest mniejsza niż reszta produktów w tym rozmiarze to nie ma opcji bym się zmieścił, szczególnie zakładając ją na marynarkę. No i Twoja opinia o tkaninie ostatecznie mnie do niej zniechęciła.

Szukam więc dalej, a szkoda bo zarówno kolor jak i uproszczony krój bardzo mi się podoba. Bawełnianą też biorę pod uwagę, bo lnianych RTW to nie widzę zbyt wielu, nie licząc np. Drake's:
https://www.drakes.com/apparel/coats/khaki-linen-d-43-field-jacket

Ale ona z kolei ma pagony i jednak wolałbym zwykłą stójkę jak w SS. Kolor nawet mi odpowiada.

No to trochę zmieniam wymagania, bo do zimy nic nie znajdę. Szukam po prostu lekkiej field jacket - z bawełny, lnu lub mieszanki. Bez podszewki i pagonów i najlepiej z krytymi napami na kieszeniach. Albo ciemna oliwka albo granatowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Ta z susu jest słaba, materiał tragiczny. Swoją odesłałem

18 godzin temu, Servetch napisał:

Czemu tak uważasz? Oglądałem ją w sklepie stacjonarnym, robiła dobre wrażenie. Niestety była nieco zbyt krótka.

Czy koledzy mówią o tej samej kurtce?

Bo są dwie bliźniacze o tej samej nazwie.

Jedna 80% wełny i 20% poliurtan, druga 100% wełny.

J495_2.jpgJ604_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy zamówiłem zwyczajną polową bluzę/kurtkę M43 i zdecydowałem się na MTM (prawdopodobnie Luxire), ale to za kilka kilogramów :) Gdyby ktoś szukał, to znalazłem ciekawe kurtki RTW tego typu. Niestety nie mój kolor, ale wyglądają ciekawie:

https://www.jimmys.it/en/shop-online/jackets-and-vests/equipe-70-field-jacket-taupe/
https://www.jimmys.it/en/shop-online/jackets-and-vests/equipe-70-saharan-jacket-cotton-linen-caramel/

I jeszcze jedna, niestety niedostępna: https://www.jimmys.it/en/shop-online/jackets-and-vests/brian-dales-field-jacket-green/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sklep, gdzie kupię Sperry Top-Sider authentic original w rozmiarze 42,5 (US 9,5 M) za godziwą cenę (czyli poniżej 400 zł powiedzmy)? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć :( W polskiej dystrybucji nie bardzo chyba jest rozmiar 42,5, napisałem nawet do oficjalnego sklepu, ale nie odpisali. Z góry dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarianoItaliano napisał:

Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sklep, gdzie kupię Sperry Top-Sider authentic original w rozmiarze 42,5 (US 9,5 M) za godziwą cenę (czyli poniżej 400 zł powiedzmy)? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć :( W polskiej dystrybucji nie bardzo chyba jest rozmiar 42,5, napisałem nawet do oficjalnego sklepu, ale nie odpisali. Z góry dzięki.

Ja swoje Sperry (pięć par) kupiłem wszystkie na Zalando, żadne za więcej niż 250-270 złotych. W końcu spadają do takiej kwoty, może to zająć pół roku czekania (jak mi), ale spadają.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn, dzięki - jako rozwiązanie długoterminowe oczywiście jest to dobry pomysł i tak zrobię, doposażając się na jesieni lub w zimie, po sezonie. Natomiast póki co trzymają one ceny regularne na Zalando i nie sądzę, żeby w sezonie letnim się to zmieniło, potrzebowałbym natomiast jakiegoś doraźnego źródła. Tak czy inaczej, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Szukam spodni chino. Oczywistym wyborem wydaje się Benevento. Ale dzisiaj dostałem wzory ich tkanin dla spodni chino i w zasadzie żaden materiał nie jest szary. Mam wrażenie, że wszystko to odcienie beżu (np. są szare chinosy, ale jak dostałem próbkę, to jest mniej szara, a bardziej beżowa...). Dostałem też próbkę wełny do szarych spodni garniturowych i ten odcień bardzo mi się podoba. Gdzie jeszcze, Waszym zdaniem, można dostać dobrej jakości spodnie chino w szarości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaloni Torino (PT01) z ebay.it, do dostania w podobnej cenie. Klasa wyżej od Benevento i moim zdaniem nieco lepsze kroje.

Duży wybór jeśli chodzi o szarości, np.:
https://www.ebay.it/itm/240-PANTALONI-TORINO-PT01-COVTK3-RS54-SLIM-FIT/382266331579?hash=item5900d951bb:m:mHkNAk8_eFAQRYCNhJI9vWg

Trzeba jednak pamiętać, że to egzemplarze wyprzedażowe, więc raczej zakup okraszony lekkim ryzykiem :) 

https://www.ebay.it/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=pantaloni+torino&_pgn=2&_skc=48&rt=nc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szarej marynarki casualowej (kieszenie nakładane, guzik na odpowiedniej wysokości) na okres letni. Wymiary których szukam to klatka/pas/długość/rękaw - 98/88/73/63cm.  Widziałem całkiem zgrabne od Spier i Mackay ale nie wysyłają do PL, niestety. Może ktoś jest zadowolony  ze swojej i poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 17:42, zitrex napisał:

Szukam szarej marynarki casualowej (kieszenie nakładane, guzik na odpowiedniej wysokości) na okres letni. Wymiary których szukam to klatka/pas/długość/rękaw - 98/88/73/63cm.  Widziałem całkiem zgrabne od Spier i Mackay ale nie wysyłają do PL, niestety. Może ktoś jest zadowolony  ze swojej i poleci?

Nie mam, ale zamierzam kupić
https://eu.suitsupply.com/pl/pre_order_jackets/havana-szary-gładki/C1225.html?cgid=pre_order_jackets

Rozmiarówka trochę przetrzebiona, ale podobno pod koniec czerwca mają uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.