Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję lnianych spodni (zastosowanie biurowe lub casual, ale też do marynarki lnianej), najlepiej w jasnych kolorach, RTW. Patrzyłem na Zalando, Answear, HM-y, Mango Outlety, etc. - nie ma. Vistula, Bytom - brak rozmiarówki. Może komuś się rzuciło coś w oczy? Nie ukrywam, że nie chodzi mi o Benevento za 4-4,5 stówki, tylko coś budżetowego. Może coś przeoczyłem z takich sieciówek / sklepów internetowych? :) W moim rzeszowskim TK Maxx nie za bardzo cokolwiek lnianego się pokazuje.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałem lnianych spodni i niestety bardzo trudno jest znaleźć dobrze leżące i w miarę solidnie wykonane spodnie lniane w niższej cenie. 

W zeszłym roku kupiłem beżowe w H&M. Jeśli to ten sam model, a na to wygląda, to spodnie nie muszą być wcale tak luźne jak na modelu. Ładny, naturalny odcień lnu, bardzo wygodne, lecz nie workowate (być może wziąłem rozmiar, dwa mniejsze, dlatego leżą na mnie prawie jak chinosy).

W tym roku kupiłem granatowe spodnie lniane w Top Secret. To sieciówka, do której nigdy nie zaglądałem, bo źle mi się kojarzyła i nadal nie robi na mnie wrażenia, ale te spodnie mnie miło zaskoczyły. Są starannie wykonane, wyglądają trochę jak spodnie garniturowe, a są lekkie i przewiewne, bez poliestrowej podszewki, czy też nawet poliestrowych kieszeni.

Mają też beżowe spodnie z mieszanki lnu z bawełną: Link

Przyjemne i ładne spodnie z lnu ma też benetton, zara i chyba esprit, ale stacjonarnie ciężko zgadnąć, na co się trafi w danym sklepie.

Spory wybór jest na zalando, ale tam pojawiają się ciekawsze spodnie dopiero w pobliżu 200 zł. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też mam z tym ciężkie doświadczenia, żeby znaleźć jakieś sensowne lniane spodnie w cenie do 200 zł powiedzmy.

Top Secret właśnie zamówiłem - te z mieszanki lnu z bawełną (z tego względu, że lnianych spodni w odcieniu od ciemnoniebieskiego po granat mam aż trzy pary, więc już ciężko mi kupować nowe :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem! 

W czym nosicie jedzenie do pracy? Szukam jakiejś torby, ktora nie będzie mocno kontrastowala z garniturem i pomieści pudełko plastikowe 30 cm x 20 cm + trochę owoców + napoj/jogurt. Musi posiadać dno. Najlepiej żeby nie byla droga, żeby można było często zmieniac ze względów higienicznych, albo żeby nadawała się do prania. Idealnie gdyby była zamykana. Można coś takiego dostać? Przeszukałem internet i albo są to zwykle szmaciane torby, albo zbyt damskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update odnośnie spodni lnianych - trochę samemu odpowiadając na swoje pytanie: odebrałem niedawno przesyłkę z Bytomia z tymi spodniami: https://www.bytom.com.pl/spodnie-marino-1 i muszę powiedzieć, że wydają się naprawdę spoko w tej cenie. Dość dobrze dopasowane, ale nie opięte, wygodne, nie jakiś cieniutki len, który zaraz się będzie przecierał - mogą swobodnie być używane do pracy w biurze, jeżeli dress code pozwala.

Jest jeszcze kolor beżowy, ale rozmiarówka dość przebrana - te w kolorze niebieskim są jeszcze dostępne w dużej ilości rozmiarów, może ktoś się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, MarianoItaliano napisał:

Update odnośnie spodni lnianych - trochę samemu odpowiadając na swoje pytanie: odebrałem niedawno przesyłkę z Bytomia z tymi spodniami: https://www.bytom.com.pl/spodnie-marino-1 i muszę powiedzieć, że wydają się naprawdę spoko w tej cenie. Dość dobrze dopasowane, ale nie opięte, wygodne, nie jakiś cieniutki len, który zaraz się będzie przecierał - mogą swobodnie być używane do pracy w biurze, jeżeli dress code pozwala.

Jest jeszcze kolor beżowy, ale rozmiarówka dość przebrana - te w kolorze niebieskim są jeszcze dostępne w dużej ilości rozmiarów, może ktoś się skusi.

Czy jest na spodniach metka od kogo jest tkanina? Czy po prostu len 100%?

Dodatkowe pytanie ode mnie.

Szukam koszuli lnianej do MAX 200zł w kolorze jasnoniebieskim (gładka, prążek). O odpowiedniej długości (możliwość włożenia w spodnie) oraz klasycznym kołnierzyku (mam na myśli lepszej jakości niż te z Bytoma). Niestety małe rozmiary z wyprzedaży w Osovski wykupione, poszetka.com także. Miler brak na dzisiejszej promocji. Nasze sieciówki nie mają nic ciekawego. Lancerto seria MR. Vintage ma fajne wzory, sezon się kończy a ceny wciąż te same i wyprzedaży nie będzie. Może coś z zagranicznych sieciówek na wyprzedażach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michal88 napisał:

Gdzie jest spory wybór kamizelek do garnituru? Poszukuje szarej do granatowego garnituru, w rodzaju jak na zdjęciu.

 

Tego typu kamizelkę powinieneś znaleźć gotową np u Poszetki czy Zack Romana. A uszyjesz właściwie w każdym miejscu gdzie oferują usługę MTM/bespoke, czy nawet u lokalnej Pani Grażynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam koszul z rozmiarem kołnierzyka 34-35, na 170cm. Do tej pory najmniejsze jakie znalazłem to 36 w sklepie online Van Graaf, niestety były na mnie wyraźnie za duże. Chętnie przymierzyłbym w Warszawie ale przeglądając rozmiarówki sklepów widzę że nawet w internecie może być ciężko coś znaleźć. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gwiezdny durszlak napisał:

Szukam czarnego płaszcza do 2k zł, coś takiego : https://eu.suitsupply.com/pl/coats/ciemnoszary-płaszcz/J460LB.html?cgid=Coats

  Z góry dziękuję.

 

 

 

 

 

Popatrz na ebay, tam często są starsze modele z susu, także i czarny płaszcz powinien się znaleźć. W przeciwnym wypadku zostają rodzime marki, które w przypadku płaszczy uwielbiają kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję polo z długim rękawem z wełny - do użytku solo jak i pod marynarkę w miesiącach jesiennych i zimowych. Jeżeli chodzi o półkę cenową, to coś w klimacie H&M Premium / Uniqlo (czyli przedział - w cenach regularnych) 150/200 zł za sztukę. Kojarzycie gdzie jeszcze, oprócz dwóch wymienionych sklepów, znajdę takie coś?

Czy ktoś ma porównanie jakości Uniqlo i H&M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widziałem akcję ze swetrami Morgano, jednak obstawiam - patrząc po tym, co pisaliście o rozmiarówce - że mój rozmiar to byłoby 48. W tym rozmiarze został tylko mało kuszący, czarny bezrękawnik, który sobie podaruję :)

Chyba spróbuję z UNIQLO, chyba, że ktoś podrzuci jakąś inną sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.