Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

@Zolw, dzięki za namiary. Udało mi się kupić na stronie http://vintageforever.pl/, teraz czekam jeszcze na przesyłkę. Kotwica admiralicji jest dość popularnym motywem w bosmankach, a do takiej kurtki właśnie jej szukałem, ponieważ moja z Surplusa miała guziki z logo producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, chciałbym poprosić o poradę przed zakupem monków. Celuję w wersję stosunkowo budżetową na jesień i lekką zimę - tj. do 1000 zł, kolor brązowy, chętnie na gumie (skórzane podeszwy podzeluję). Rozmiar 7,5 - 8. Zakupu chcę dokonać wkrótce, a tym samym odpada czekanie do zimowych wyprzedaży.

Z przeglądu sklepów internetowych udało mi się ustalić, że:

1. Yanko (niezależnie od cen przekraczających wskazany budżet) na kopycie 915 nie ma w moim rozmiarze w pasującym kolorze. Raczej odpowiada mi 915, także nie chciałbym obszerniejszego. 

2. Monki Patine na kopytach TJ budzą moje wątpliwości co do kształtu - chyba nie jest to czego szukam.

3. Loake Cannon lub Benedict na pewno wziąłbym pod uwagę, ale jednak przekraczają budżet.

4. W Poszetce dostępne są Crownhile, ale - wiem że to detal - nie podobają mi się w nich złote sprzączki, wolałbym srebrne. Ponadto przypuszczalnie kopyto byłoby zbyt obszerne.

5. Zack Roman ma przeceniony interesujący model (aktualnie 800 zł), ale do tej pory nie trafiłem na żadne opinie o butach sprzedawanych pod tą marką - https://zackroman.com/brazowe-monki 

6. Zostają Berwicki w dwóch wersjach - https://sklep.klasycznebuty.pl/689,berwick-3637-country-calf.html i https://sklep.klasycznebuty.pl/1869,berwick-3637-saddle-brown-rs.html Nie wiem dlaczego jedna z wersji jest droższa o 50 zł i co oznacza oznaczenie RS. Nie ukrywam też, że jako posiadacz trzech par Berwicków, mam wątpliwość co zakupu w cenie niepromocyjnej.

Podsumowując, czy coś ominąłem z tej półki cenowej? A jeśli nie, to czy Waszym zdaniem lepsze będą monki Zack Roman czy Berwick? Czy jednak różnica jakościowa Loake uzasadnia dopłacenie tych około 400 zł (przy zaznaczeniu, że będą to buty robocze, używane także w złej pogodzie)? Nie ukrywam, że przeznaczenie, w tym potencjalny kontakt z solą zniechęcają mnie do podniesienia przyjętego budżetu.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W - Meermina nie ująłem na liście, ale sprawdzałem. W interesujących mnie kolorach w moim rozmiarze dostępne są monki tylko na kopycie elton, które sprawia wrażenie zbyt wydłużonego i "czubatego" - może tak nie jest w rzeczywistości.

Ponadto nie mam żadnych butów od Meemina i trochę zniechęca mnie proces ew. odsyłania i wymiany - jak niektórzy wspominali na forum, potrafi być problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.11.2018 o 22:06, style napisał:

Dzień dobry,

 

gdzie mogę dostać materiał w postaci szarej wełny flaneli na spodnie do marynarki klubowej ?

pozdrawiam

W sklepie Merino w Warszawie przy al. Jana Pawła mieli (i pewnie mają, bo zbliża się zima :) duży wybór szarych flaneli. Jak masz blisko to myślę, że coś tam na pewno znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod względem koloru, bo z jakością w Bytomiu słabo, ostatnio nawet czapki nie potrafią zrobić...chociaż w sumie czapka to też nie taka prosta sprawa. Pamiętaj, że te szare spodnie to krój dopasowany, więc węższe od granatowych o kroju wyszczuplonym. Szczególnie w kroku może boleć-;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.