Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje klasycznych sztybletów za stosunkowo niskie pieniądze. Znalazłem Berwicki 376 na klasycznebuty za 750 zł. Czy w tych pieniądzach jest to najlepszy wybór? Nie mam pewności co do rozmiaru - posiadam oksfordy Yanko 558 w rozmiarze 7 UK o tęgości G i nie wiem czy te Berwicki 7 UK o tęgości F/G będą dla mnie właściwe - dysponuje ktoś markami obiema butów i czy rozmiary się pokrywają?

 

za wszelkie alternatywy i za radę odnośnie rozmiaru i tęgości będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle W czarnym kolorze wyglądają bardzo elegancko. Jak z rozmiarówkami? Widzę że podają 7 jako 26 cm, a dopiero 8 jako 27cm - zatem czy 8 rzeczywiście będzie tym samym co 7 Yanko?

 

Kupując na niemieckiej stronie shoepassion nie ma możliwości wybrania innego kraju niż Niemcy w adresie wysyłki... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkk napisał:

@Kyle W czarnym kolorze wyglądają bardzo elegancko. Jak z rozmiarówkami? Widzę że podają 7 jako 26 cm, a dopiero 8 jako 27cm - zatem czy 8 rzeczywiście będzie tym samym co 7 Yanko?

 

Kupując na niemieckiej stronie shoepassion nie ma możliwości wybrania innego kraju niż Niemcy w adresie wysyłki... :(

Na stronie shoepassion możesz sobie wydrukować miarkę, która jest dość wiarygodna (przynajmniej u mnie). Mam jedne Yanko na kopcie G (nie pamiętam już które) w rozmiarze 10, ze Shoepassion mam pięć par, cztery w rozmiarze 10,5 i jedną 10, przy czym trzewiki mam 10,5. Długościami w centymetrach staram się nie operować, bo mogą być różnice w metodologii pomiaru.

Napisz maila do sklepu w kwestii możliwości zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Poszukuję dobrej marki produkującej paski do spodni. Googlowałem ten temat, również na forum, ale znalazłem opinie od pochlebnych dla pasków Milera do sugestii, że lepiej kupić na allegro za 40 zł bo są podobnej jakości. Jakieś sugestie? Naprawdę dobry pasek na lata trzeba wydać 300 zł i nie opłaca się inwestować 150 zł na paski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gerwant_17 napisał:

Cześć! Poszukuję dobrej marki produkującej paski do spodni. Googlowałem ten temat, również na forum, ale znalazłem opinie od pochlebnych dla pasków Milera do sugestii, że lepiej kupić na allegro za 40 zł bo są podobnej jakości. Jakieś sugestie? Naprawdę dobry pasek na lata trzeba wydać 300 zł i nie opłaca się inwestować 150 zł na paski?

Niestety trzeba wydać , chociaż bywa że trafi się coś okazyjnie naprawdę tanio , Btw kupując pasek za 300 zł nie masz gwarancji że będzie dobrej jakości i "na lata" 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu wydać odpowiednio dużo, aby mieć jakościowy produkt. Tak jak wspomniał @Szydlowsky obawiam się wydać dużo za coś, co nie będzie tego warte, a w markach pasków się kompletnie nie znam. Skłaniam się ku faktycznemu zakupienia paska za te 40-50 zł, ale chciałbym też rozejrzeć się za najlepszymi jakościowo markami pasków, więc mile widziane sugestie takich marek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lubo69 napisał:


Rozumiem że uwaga nie dotyczy pasków do zegarka?;-)

Dotyczy ;) mam dojścia do hurtowych cen horido i Hirsch które całkowicie spełniają moje oczekiwania. Teraz dopiero będę zamawiał coś innego, ale nie ze skóry 😛

4 minuty temu, gerwant_17 napisał:

Nie mam problemu wydać odpowiednio dużo, aby mieć jakościowy produkt. Tak jak wspomniał @Szydlowsky obawiam się wydać dużo za coś, co nie będzie tego warte, a w markach pasków się kompletnie nie znam. Skłaniam się ku faktycznemu zakupienia paska za te 40-50 zł, ale chciałbym też rozejrzeć się za najlepszymi jakościowo markami pasków, więc mile widziane sugestie takich marek :)

Czytasz forum i wiesz, że dobre buty kosztują sporo, a zastanowasz się nad bucikami średniej jakości.z drugiej strony jednak myślisz nad kupnem paska dużo drożej niż dobrej jakości paski. Jakieś rozdwojenie jaźni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Chciałbym kupić garnitur czarny. Rozmiar na wysokiego (ciut powyżej 190) i szczupłego (przynajmniej jeszcze niedawno przed świętami). Więc generalnie powinna być opcja long.

W moim pojęciu garnitur powinien być klasyczny: normalne klapy (ok. 9cm), nie wąskie i nie szerokie, długość marynarki - jak pisze Flusser "should cover the curvature of the buttocks". Spodnie generalnie wolałbym dłuższe i szersze na końcu - powiedzmy przynajmniej te 21cm.

Może ktoś potrafi coś podpowiedzieć? Ostatnio chyba jakoś dominują kuse marynarki i spodnie w stylu włoskim.

Ja na SuitSupply widzę 1 możliwy egzemplarz: https://eu.suitsupply.com/pl/suits/sienna-czarny-garnitur/P5560.html?cgid=Suits&prefn1=colorID&prefv1=black (inny zbliżony jest sprzedawany tylko w wersji regularnej). Ta sztuka generalnie ma trochę wysoko kołnierz, wolałbym trochę niżej. Poza tym jeśli dobrze rozumiem, nogawki będą nieco wąskie? (19cm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2018 o 13:22, Krzysiek_W napisał:

od dwóch lat zajeżdżam pasek od stylowepaski.pl (wtedy kosztował 40zł, teraz podrożały o 10zł) - nadal wygląda dobrze, tylko okresowo go woskuję jakimś włoskim ustrojstwem do galanterii skórzanej. Nie widzę sensu wydawać kupę kasy za płat skóry z klamerką, bo to nie to samo co buty

Jednakowoż polemizowałbym - w moim odczuciu to nie jest wszystko jedno jaki to 'płat skóry' jest, a poza tym dodatkową wartością estetyczną i użytkową jest klamra; w tych tanich paskach jest to zazwyczaj prosty i lekki znalowy odlew, ewentualnie cienka stalowa blacha - co mnie osobiście bardzo razi .

A propos - jednym z najbardziej satysfakcjonujących ostatnio nabytków (obiecałem Przemkowi, że wrzucę jakieś zdjęcia, ale nie mogę się zebrać) był pasek od @Pepo z English Bridle z 'personalizowaną' szerokością i mosiężną klamrą, którą sam wybrałem.

Dopóki go nie dostałem do łapek, nie zdawałem sobie sprawy, że taki drobiazg potrafi mnie tak ucieszyć!

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje już 5-6 lat pasek niejakiej marki Zetmark zakupiny na szybko i dopiero widać minimalny ślad zużycia klamry,drobne ztarcie wykończenia przy górnym rogu od wewnątrz.Tam gdzie klamra ma najczęściej kontakt z materiałem.Kupiłem chyba za jakies 100 PLN Ale widzę że w internacie są w okolicy 50 PLN.

Czy ktoś może ocenić zużycie klamry po podobnym czasie w droższych paskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/31/2018 at 9:14 AM, Kyle said:

Na stronie shoepassion możesz sobie wydrukować miarkę, która jest dość wiarygodna (przynajmniej u mnie). Mam jedne Yanko na kopcie G (nie pamiętam już które) w rozmiarze 10, ze Shoepassion mam pięć par, cztery w rozmiarze 10,5 i jedną 10, przy czym trzewiki mam 10,5. Długościami w centymetrach staram się nie operować, bo mogą być różnice w metodologii pomiaru.

Napisz maila do sklepu w kwestii możliwości zakupu.

@Kyle Pisałem i pierwotnie za te buty policzyli sobie 920 zł (159 euro na niemieckiej stronie) gdzie po negocjacjach zgodzili się na 736 zł z wysyłką - czy taka cena jest adekwatna do tych butów? Niby ~50 zł różnicy ale zbliża się to do ceny Berwicków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wkk napisał:

@Kyle Pisałem i pierwotnie za te buty policzyli sobie 920 zł (159 euro na niemieckiej stronie) gdzie po negocjacjach zgodzili się na 736 zł z wysyłką - czy taka cena jest adekwatna do tych butów? Niby ~50 zł różnicy ale zbliża się to do ceny Berwicków :)

Shoepassion jest pół czy ćwierć ;-) półki powyżej Berwicka. Nie mam doświadczeń z "niebieską" linią, ale sądzę, że te 736 zł nie będzie przepłacone. Upewnij się na wszelki wypadek, jakie będą koszty wymiany lub zwrotu, bo to zawsze istotne przy zagranicznych zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.