Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Nie chcę zakładać nowego wątku, myślę, że ten będzie odpowiedni.

Mam kilka pytań gdzie co kupować, ale chciałbym uzyskać waszej pomocy.

Pomogliście już w wielu kwestiach, dzięki wam i temu, że przeczytałem wasze tematy to aktualnie:

1. Garnitur szyje u Pana Dawida Kuklińskiego,

2. Koszule szyje u E. Berga w systemie MTM.

Garderobę chcę zmieniać dalej więc przyszła pora na dalszą inwestycje w kolejne ubrania i dodatki i po przeczytaniu tematów chciałbym się upewnić i dopytać:

1. Spodnie chino - Benevento czy Dockers czy jeszcze inna firma?

2. Krawaty - w polsce rozumiem, że EoE najlepiej?

3. Poszetki - poszetka.com czy gdzieś indziej?

4. Szelki - AT czy może inne?

5. Gdzie dobre kardigany?

6. Gdzie dobre swetry golf?

7. Eleganckie buty i mokasyny - klasycznebuty? Jestem z trójmiasta więc chyba najlepiej na miejscu?

8. Espadryle - espadre, espadrilles store, ciężko znaleźć te prawdziwe chyba?

9. Portfel - prosty, skórzany, trwały?

 

Dzięki bardzo za pomoc, wsparcie i porady.

Dużo już tematów przeczytałem, ale chyba potrzebuje jeszcze lekkiego utwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmichal warto byłoby pewnie, gdybyś jeszcze określił szacunkowy budżet co do każdej z kategorii. Chociażby w kwestii butów czy krawatów nawet na polskim rynku opcji jest cała masa i większość firm, które będziemy polecać, będzie dobra "w swojej kategorii cenowej". Właściwie wszystkie marki, o których wspomniałeś w swoim poście są bardzo ok, od siebie dołożę na start: luxire.com (spodnie, koszule), Macaroni Tomato, Zack Roman, Miler (właściwie pełen zakres), patine.pl (buty). A wymieniona przez Ciebie poszetka.com wbrew pozorom jest mocna nie tylko w kategorii poszetek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, pmichal napisał:

1. Spodnie chino - Benevento czy Dockers czy jeszcze inna firma?

5. Gdzie dobre kardigany?

6. Gdzie dobre swetry golf?

7. Eleganckie buty i mokasyny - klasycznebuty? Jestem z trójmiasta więc chyba najlepiej na miejscu?

8. Espadryle - espadre, espadrilles store, ciężko znaleźć te prawdziwe chyba?

1. Ja mimo chęci kupowania polskich sklepach odpuściłem sobie Benevento. Na spodnie ze strony, bez żadnych modyfikacji, czekałem dłużej niż na garnitur bespoke. Kolory ze strony nie muszą się zgadzać z tym, co będzie w pudełku (to akurat nie musi być wina firmy, ale regulacji monitora). Jak nie będą pasowały to trzeba odesłać, poprawić... spodnie możesz mieć po 3 miesiącach, a tym czasie sezon się zmieni. Mnie łatwiej buty kupić on-line, niż spodnie.

5. SuitSupply ma fajne. Więkość firm robi bardzo obszerne swetry w części poniżej ramion, w SuSu jest inaczej (jak masz brzuszek to możesz nie być zadowolony).

6. Partrz wyżej (choć teraz nie sezon na golfy).

7. Patine jest ok (dobra, szybka obługa), w tikeju ostatnio Loake pojawiają się tanio. Najbardziej polecam jednak C&J - najwygodniejsze buty jakie mam. U E. Berga można przymierzyć kilka modeli, a najlepiej zamówić na ich stronie. Lada dzień pojawią się pewnie spore przeceny na mokasyny Tod's (można je znaleźć na internatowej stronie sklepu, który mieści się przy Placu Trzech Krzyży 3/4w Warszawie).

8. https://espadrij.com/herren/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

Z racji zmiany garderoby dużą uwagę zwracam na jakość teraz, żeby nie inwestować w ubrania, które szybko stracą swoje właściwości. 

Ceny podaje orientacyjne, ale jeżeli będzie potrzeba to nie boję się zwiększyć. 

1. Chino - do 400 złotych za parę. 

Zamiast chino mogą być spodnie z wysokim stanem i zakładkami (również na szelki). 

2. Krawat - od 200 do 300 złotych za sztukę.

3. Poszetki - do 200 złotych za sztukę.

4. Szelki - do 400-500 złotych za parę. 

5. Kardigan - do 500 złotych

6. Golf - do 500 złotych. 

Z kaszmiru na razie nie będę kupować.

7. Klasyczne buty - do 1500 złotych za parę.

8. Espadryle - nie wiem ile kosztują porządne. 

9. Portfel - do 200 złotych. 

 

Przy niektórych rzeczach mogę mieć problem z doborem rozmiaru, dlatego szyje garnitur i koszule. 

Dla przykładu szyje mam rozmiar 40, zaś obwód w klatce 93, wzrost 183. 

 

Dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmichal napisał:

1. Chino - do 400 złotych za parę. 

Online MTM z Luxire jeśli masz z czego zebrać miarę albo chcesz się pobawić najpierw z tańszymi "test fit trial pants" żeby dopasować swój krój. Przy czym ostatnio wydłużyły się trochę terminy :( Niestety nie wiem gdzie poza tym kupić w takiej cenie ciekawsze wzornictwem (wysoki stan i tak dalej) chinosy poza Benevento, ale ja już nie skorzystam z ich oferty.

Godzinę temu, pmichal napisał:

2. Krawat - od 200 do 300 złotych za sztukę.

https://embassyofelegance.com/pl/c/Krawaty/67

Godzinę temu, pmichal napisał:

3. Poszetki - do 200 złotych za sztukę.

Podstawowe, jednokolorowe są ponoć całkiem fajne z Manufaktury Poszetek z Allegro. Poszetka.com ma fajne ciekawsze wzory typu klasyczne obrazy czy bardzo ładna poszetka "zioła" jeśli dobrze pamiętam nazwę. Rampley and co oraz Desa Modern mają ciekawe (IMO - delikatnie mówiąc) wzory, ale ceny ponad budżet - może jakaś jedna wybitnie przypadnie Ci do gustu i się skusisz :) 

Godzinę temu, pmichal napisał:

4. Szelki - do 400-500 złotych za parę. 

Jamniki! Albo inne marki Albert Thurston, ewentualnie po prostu Doleath z Allegro. Nie wiem jaka jest różnica w jakości AT vs. Doleath, więc nie porównam. Podejrzewam ze jakaś jest z uwagi na różnicę cen, ale to podejrzenia.
 

Godzinę temu, pmichal napisał:

5. Kardigan - do 500 złotych

6. Golf - do 500 złotych. 

Ładne golfy miała jakiś czas temu Poszetka.com, zerknij czy jeszcze są - ja jestem zadowolony. Rozszedł się szew na rękawie przy ściągaczu, ale naprawiono w ramach rękojmi. Co prawda musiałem pokryć koszt odesłania produktu, ale już mi się nie chciało kłócić. Poza tym dzianina przyjemna, golf dobrze dopasowany, nie poddusza.

Godzinę temu, pmichal napisał:

7. Klasyczne buty - do 1500 złotych za parę.

Możesz spojrzeć na Yanko z Patine.pl, Sklep Klasyczne Buty ma Carlosy Santosy, ale raczej odradzam ten sklep. Prędzej zajrzyj do A Fine Pair of Shoes - mają CS, miewają secondsy (druga jakość, pewne wady, czasem małe, czasem duże) Alfreda Sargenta - warto jeśli wady nie są za duże. Poza tym spójrz na Skoaktiebolaget - też mają Santosy, ale również markę Lof & Tung, założoną przez jednego z właścicieli Skoak. Nie wiem jak jakościowo się plasują, ale są bardzo ładne jeśli chodzi o wzornictwo i co jakiś czas robią GMTO - na przykład prześwietne Balligatory - półbuty balmorale z górną częścią ze skóry aligatora. Crockett & Jones pewnie na przecenie w E.Bergu będą ponad budżet, ale strzelam. Poza tym co jakiś czas organizowane jest grupowe zamówienie z Vassa, ceny ponad budżet, ale w pakiecie masz prawdziwe handwelted i ciekawe kopyta Vassa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje bardzo za odpowiedzi. 

Mam nadziejeę, że zdajecie sobie sprawę jak bardzo są one dla mnie cenne. 

Pan Dawid pewnie będzie informował jak będzie garnitur już trochę bardziej uszyty, jest bardzo ciekawa tkanina. 

Ja również postaram się pochwalić koszulą oraz ubrania, które zakupie po waszych wskazówkach. 

Przejrzę wszystko dokładnie, jeżeli pojawią się jeszcze jakieś sugestie to na pewno skorzystam. 

 

Jeżeli chodzi o portfel, ubrania, dodatki itd. to nie ma pośpiechu. Chcę zrobić to dobrze, na spokojnie także jeżeli jakość pójdzie w dobrej cenie, ale mimo wszystko z czekaniem kilka tygodni to nie jest to dla mnie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Zastanawiam się, jaki powinien być mój kolejny krok, jeśli chodzi o jakość ciuchów. 
Do tej pory nie wychodziłem poza Vistulę, Bytom, Reserved i inne sieciówki, a chciałbym spróbować nieco lepszych produktów, żeby mieć jakiś punkt odniesienia.
Idąc tropem @pmichal, co polecilibyście w takich budżetach?

1. Koszula formalna do 200-300zł/szt.- do tej pory Bytom/Vistula
2. Polo/koszule nieformalne do 150zł - do tej pory Bytom i polo po 40zł/szt.
3. Spodnie chino do 200zł. - Reserved/C&A
4. Szorty do 200zł. Do tej pory Reserved - mają fajne, klasyczne modele chino shortów w cenie poniżej 100zł.
5. Swetry do 200zł. Mam 3 z C&A i są ok - nie mechacą się i nie tracą koloru.
6. Buty do 500zł. Czy tu odpowiedzią jest "Zbieraj na Yanko? :) "

Ubieram się na codzień nieformanie. Tutaj przykłady: KLIK
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieustannie zadziwia mnie siła marketingu polskich marek na tym forum. Zawsze gdy pojawia się pytanie o to gdzie kupić xxx zawsze pada odpowiedź „Poszetka”, „Miler Menswear”, „Zack Roman”, „Benevento”. Bez urazy, ale wszystkie te marki według mnie są przewartościowane, co zresztą widać po tym z jaką częstością pojawiają się u nich rozmaite preordery oraz promocje.

@pmichal jeżeli chodzi o krawaty, to EoE będzie świetnym wyborem, tylko wybieraj klasyczne wzory. Niestety mają też sporo tkanin o dyskusyjnej urodzie. 

Ponieważ napisałeś że masz czas i nie musisz kupować wszystkiego „na już”, to z resztą zakupów wstrzymaj się aż sklepy rozpoczną letnie przeceny. Poszetki polecam kupić Drake’s, Turnbull & Asser lub Rampley&Co - ceny regularne sporo przekraczają zakładany przez Ciebie budżet, ale w czasie wyprzedaży powinieneś się zmieścić.

Kardigany i golfy polecam z Uniqlo. Są bardzo tanie i naprawdę porządne, może nie rewelacyjne ale stosunek ceny do jakości mają wyśmienity. Golfy mają póki co wyprzedane, ale na pewno na jesieni wrócą do oferty a wcześniej i tak nie będziesz ich potrzebować. Jeśli chcesz coś lepszego i droższego - John Smedley z wełny merino, w cenach wyprzedażowych są około Twojego budżetu.

Jeżeli chodzi o chino, to możesz spróbować poszukać czegoś marek Pantaloni Torino, Incotex. Na wyprzedażach powinieneś coś znaleźć. Całkiem fajne ma też Ralph Lauren i to nawet te z najniższej linii (Polo). Z budżetowych opcji - Charles Tyrwhitt.

Jak szelki to Albert Thurston, a z butami poczekaj do letnich wyprzedaży i wtedy kup Alfred Sargent na A Fine Pair of Shoes lub Herring Shoes.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Nieustannie zadziwia mnie siła marketingu polskich marek na tym forum. Zawsze gdy pojawia się pytanie o to gdzie kupić xxx zawsze pada odpowiedź „Poszetka”, „Miler Menswear”, „Zack Roman”, „Benevento”. Bez urazy, ale wszystkie te marki według mnie są przewartościowane, co zresztą widać po tym z jaką częstością pojawiają się u nich rozmaite preordery oraz promocje.

@pmichal

Bez przesady, preordery nie świadczą o niczym. Promocje nie przekraczają 20%, dziś dostaliśmy tyle samo w patine.pl i nie ma o to pretensji. 

Mam spodnie PT01 warte katalogowo 295$ i Benevento warte 500zł - są moim zdaniem tak samo (perfekcyjnie) wykonane i to Benevento przedstawiają lepszy stosunek cena/jakość.

@pmichal

Odniosę się do kilku innych punktów:

Po do maksować kwoty za poszetki i krawaty skoro można znaleźć fantastyczne produkty za 1/3 tej ceny na eBayu, allegro ? Massimo Dutti ma poszetki made in Italy, rolowane brzegi za 100zł, rozumiem, że płaci się za wzór i markę, ale za 300zl można mieć 3 ładne poszetki. Nie mówiąc o przybytkach typu TKMaxx gdzie poszetki są nawet za 20zł.

Uniqlo - sieciówa o trochę bardziej konsekwentnym i skromnym wzornictwie - nic specjalnego.

Buty - Yanko za <1000zł, TLB za <1200zl, na dzień ojca. Trudno znaleźć lepsze opcje (oprócz Loake w TK za 320 zł ;) )

Chino do 400 zł to pomyłka. Ciemniejsze kolory i tak się spiorą. Wolałbym 2-3 pary w niższej cenie. Polecam Dickies c182, Ben Sherman Slim Stretch, Brooks Brothers.

Koszule - nigdy nie miałem niczego klasy Camiceria Olga, ale mam CT, Uniqlo, Gant, Albione. Warto potestować kilka tańszych opcji zanim pójdziesz w "bespoke".

Jeśli nie zależy Ci na czasie to znajdziesz to czego potrzebujesz w kilka tygodni za 1/4-1/3 zakładanego budżetu a resztę przeznaczysz na kolejne część garderoby.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka, Kolega ubiera się w Reserved, a Ty mu proponujesz Turnbull&Asser? A gdzie droga krzyżowa od Gino Rossi przez Bexley, Loake, Yanko, Vassy do Lobbów made in Czeladź?;-) Gdzie czekanie kwartał na preorder? Od razu skrót od level 1 do level 91?;-)

Po drugie, nie każdy, obudzony w środku nocy, poda różnicę w długości i szerokości swojej lewej i prawej stopy z dokładnością do dziesiątych części milimetra. Niektórzy mają problem z listą zakupów w Tesco sporządzoną przez żonę, a takie Rampley&Co czy inne Smedley jest dla zawodowców. Ja może już stary jestem, ale chyba nawet nie każdy digital native w wieku licealnym śmignie od razu poszetkę Drake’s online na wyprzedaży. Angielski znam i kiedyś kupowałem w sklepie U2 T-shirt „Boy” (U2 ma taką płytę) - przyszedł w rozmiarze chłopięcym, na 10 lat;-) Dla początkującego te przeszacowane polskie marki dają względny komfort językowo-wysyłkowy, cali nie trzeba przeliczać, można podjechać i przymierzyć... dobry przystanek na sartorialnej drodze między levelem 1 a 91.

To powiedziawszy, oczywiście merytorycznie pod każdą z rekomendacji się podpisuję.

@Kamil1987, nie zapominaj że Ty masz TJMaxx, my tutaj TKMaxx. To spora różnica, bo w „tymkraju” poszetki w TK (jakiekolwiek) bywają raz do roku. Co do chino, jest jak ze wszystkim innym. Zdaje się, że dopiero kupiłeś marynarkę z wełny wysokoskrętnej Loro Piana. Pewnie zakup okazyjny, ale gdyby był w cenie zbliżonej do RRP, też można by argumentować, że wysokoskrętna to nawet Loro Piana długo nie wytrzyma. Idąc tą drogą, warto kupować tylko jeansy 23oz i kurtki skórzane z horsehide;-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1987 Każdy ma prawo do swojego zdania, moim zdaniem twoje propozycje nie są zbyt atrakcyjne. Swoją drogą produkty z oferty Patine również uważam za przewartościowane, praktycznie trudno znaleźć miesiąc żeby nie było promocji na 15-20% zniżki. 

@lubo69

Wychodzę z założenia, że lepiej żeby kolega uczył się na cudzych błędach niż na swoich:) Zresztą po jego wyborze garnituru i koszuli widać że dobrze mu to idzie. Sam wiele polecanych przez innych (i przez siebie) marek „przerobiłem” i polecam tylko to co sam bym chętnie kupił. Skoro kolega ma budżet, który pozwala na kupno dobrych jakościowo rzeczy, to nie ma co się bawić w półśrodki i „okresy przejściowe”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest ten magiczny punkt law of diminishing returns, o czym zresztą napisał Kamil. Poza Uniqlo i CT zarekomendowałeś w zasadzie marki najlepsze, tymczasem można znaleźć 95% tej jakości za 50% tej ceny. Fakt, ten punkt równie trudno znaleźć jak punkt G, bo u każdego będzie leżał gdzie indziej. Jeden powie: Yanko mi wystarczą do końca życia, nie chcę ręcznie malowanej podeszwy od japońskich mistrzów, bo i tak się zaraz zetrze, poza tym to tylko buty i w tych japońskich też można wdepnąć w... Drugi powie: ja niżej Kielmana nie schodzę, natomiast krawat mogę mieć z RoT, bo rzadko noszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka, nie bierz niczego osobiście, bardzo fajnie mi się z Tobą dyskutuje. Nie zgadzam się jednak z dwoma założeniami:

1) Marka, która ma -15, -20% rabatów od czasu do czasu nie jest z definicji przewartościowania (według mnie)

2) Podając budżet typu koszula do 300zl, chino do 400 wychodzi się z założenia, że kupi się raz a dobrze. No chyba że mamy 3-4 takie budżety, bo przecież dni w tygodniu jest 5, koszulę trzeba wyprać, buty odłożyć na prawidła itd. 

@lubo69 dobrze trafił z Law od Diminished returns, ale mi chodziło też o popróbowanie różnych producentów, podanie najdroższej ekstraklasy w danej kategorii jest użyteczne, ale chyba odbiera też "fun" kupowania i polowania okazji. Jasne, popełni się błędy, ale można też zyskać wiele części garderoby za procent pierwotnej ceny.

Co do różnic w TK a TJ, to one na pewno są ale nie aż tak jak się niektórym wydaje. U nas są Bally u Was Loake, u nas Peter Millar z wełny Loro Piana u Was blezery z VBC itd. teraz mamy wysyp poszetek z Massimo Dutti z cenami w chorwackich kunach i szwedzkich koronach - dlaczego nie trafiły do Was to nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma „fun” z polowania na okazje. Niektórzy po prostu chcą mieć dobre jakościowo ubrania i nie tracić mnóstwa czasu żeby dojść do tego metodą prób i błędów. Kolega podał budżet, który chciałby przeznaczyć na zakupy, ja podałem moim zdaniem najkorzystniejsze wybory w podanym budżecie. Nie wydaje mi się celowe prowadzenie przy okazji filozoficznych dysput o tym czy powinien do tego dojść sam, czy nie.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

wstrzymaj się aż sklepy rozpoczną letnie przeceny (...) w czasie wyprzedaży (...) w cenach wyprzedażowych (...) Na wyprzedażach (...) poczekaj do letnich wyprzedaży

 

17 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Nie każdy ma „fun” z polowania na okazje

?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.