Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że dla kogoś z ograniczonym budżetem to bardzo trudne pogodzić się z faktem, że poniżej 400/500 zł niemal nie da się kupić porządnych klasycznych butów (pomijając jakieś super okazje na ebayu czy ostatnią parę w sklepie za pół ceny), ale tak jest. Sam przez to przechodziłem - od brogsów z Baty/Zalando (bo przecież wyglądają tak samo, a nie wydam 500 zł na buty) poprzez Nordy (wyglądają znośnie, wytrzymały długo, ale klejone) do konkluzji, że lepiej rzadziej inwestować, ale dobrze. Zresztą, Meermin, G&B, Berwick itp. wytrzymują zazwyczaj dłużej niż wynosi dwukrotność żywotności butów, powiedzmy, galeryjnych.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może, gdzie kupię wieszak do marynarki o mniejszej szerokości niż standardowy sklepowy? Kupiłem marynarkę bez wypełnienia barków, i wszystkie wieszaki które mam wypychają lekko ramiona. Od razu zaznaczam - Hanger Projek to piękne wieszaki, ale narazie nie chcę wydawać 100 zł na jeden, tak więc plastików się nie boję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W,

Jeśli wizytowniki, to tylko  - http://www.wdrugiejskorze.pl/nowe-wizytowniki-i-portfele-cordovan-oraz-bridle/

                                           http://www.wdrugiejskorze.pl/brytyjska-zielen-wyscigowa/ 

                                           http://www.wdrugiejskorze.pl/wiosna-w-niebieskim-odcieniu/

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2017 o 16:16, FONos napisał:

Gdzie kupię taką lub podobną (z podobnymi motywami ;) ) podszewkę? (zdjęcia zapożyczone ze stron Krupa&Rzeszutko)

 

16819265_1305889859489893_8996670994203310517_o.jpg

16826079_1307917342620478_7129608032589156895_o.jpg

W Atelier Zabłotny na Pl. Trzech Krzyży. Należy pytać o katalog "Flash" od jednego z angielskich dostawców.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec jesień-zimy oznacza przygotowania do kolejnej. Będę musiał w tym roku kupić porządną, konserwatywną marynarkę tweedową, takiego trochę "woła roboczego", który mi posłuży do połowy XXI wieku. Gdzie szukać? W grę wchodzą zakupy na Wyspach. Zależy mi w pierwszym rzędzie na jakości tkaniny, krój i detale nie muszą być jakieś wysublimowane, to w końcu tweed. A może od razu cały tweedowy garnitur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spojrzeć na walkerslater.com. Bardzo ładne tweedowe garnitury (mam dwa), ale krój niektórych (np. Edward) bywa odrobinę zeslimowany, żeby trafić w współczesny gust.

Wiem, że to herezja, ale naprawdę fajne tweedowe marynarki w klasycznym kroju można znaleźć na angielskim ebay'u za 50 funtów lub mniej. Jeśli się odważysz, daj mi znać na privie i prześlę namiary na kilka ulubionych ebay'owych sklepów. Kupiłem 4-5 vintage'owych marynarek tweedowych przez ostatnie 2-3 lata i tylko raz się zawiodłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nowoanglik napisał:

Można spojrzeć na walkerslater.com. Bardzo ładne tweedowe garnitury (mam dwa), ale krój niektórych (np. Edward) bywa odrobinę zeslimowany, żeby trafić w współczesny gust.

Wiem, że to herezja, ale naprawdę fajne tweedowe marynarki w klasycznym kroju można znaleźć na angielskim ebay'u za 50 funtów lub mniej. Jeśli się odważysz, daj mi znać na privie i prześlę namiary na kilka ulubionych ebay'owych sklepów. Kupiłem 4-5 vintage'owych marynarek tweedowych przez ostatnie 2-3 lata i tylko raz się zawiodłem. 

Jak najbardziej, właśnie też myślałem "along these lines". Lubię marynarki vintage, mam ich sporo, dobry tweed się praktycznie nie zużywa, a wiem, że w Anglii tego wisi w sklepach na tony, czasem za śmieszne kwoty.

Odważam się bez wahania, odzywam się na PW w wolniejszej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam parę osobiście sprawdzonych przykładów angielskich sprzedawców marynarek tweedowych na ebay'u:

http://www.ebay.co.uk/usr/vforvintage1?_trksid=p2047675.l2559

http://www.ebay.co.uk/sch/daluimp/m.html?ssPageName=&_trksid=p2057872.m2749.l2654

Jest masa innych sprzedawców, ale od nich nie kupowałem. Najlepiej szukać na ebay uk np. "Tweed jacket" potem rozmiar (np. 42R) i rodzaj tkaniny (np. donegal lub brown herringbone lub check lub gun club check itd.)

Nowe marynarki tweedowe można nabyć po dobrej cenie tutaj, jeśli czekasz na przecenę:

http://www.ebay.co.uk/usr/thescotlandkiltcompany?_trksid=p2057872.m2749.l2754

Trzeba oczywiście znać swój rozmiar w systemie angielskim. Zawyczaj to europejski rozmiar minus 10, czyli 54 = 44, ale czasem może być -12 lub -8; po rozmiarze może wystąpić S = short/krótka, np. 42S, R = regular/normalna długość, L = long/długa.

Ja też czasem kupuję w USA. Ceny bywają jeszcze niższe i wybór szerszy. Ale jest też dużo badziewia, koszty wysyłki odpowiednio wyższe, a do tegoj – cło i podatek VAT, bo to nie UE (Anglia po Brexicie też nie, ale mamy jeszcze 2 lata). Często się opłaca sprowadzić towar z USA, ale trzeba dokładnie kalkulować, bo pomyłki dużo więcej kosztują.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie sklepów (lub krawców, u których można uszyć):

1. lnianą koszulę w kratę madras, taką jak ze zdjęcia poniżej (firma, która produkuje model ze zdjęcia nie wysyła do Polski, więc trzeba by doliczyć ~ $35 za forwarding, nie szyje tego modelu w wersji slim fit i w dodatku kołnierz mi się nie podoba),

2. czarną lnianą koszulę bottom-down, może być z jedną kieszenią,

3. białą lnianą koszulę bottom-down, może być z jedną kieszenią. Tu wiem, że MrV ma takie w swojej kolekcji, ale jak na złość 9 centymetrowe pociągłe kołnierze kiepsko pasują do pociągłej twarzy...

 

Wszyscy krawcy chętnie szyją z bawełny, ale przeglądając oferty nigdy nie trafiłem na lniane koszule MTM / bespoke.

koszula.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 i 3.  

https://custom.luxire.com/collections/linen-shirts

Ad. 1. Tam znajdziesz również Madrasy choć odrobinę inne.

Poza tym lny występują (kolejność przypadkowa) np. w MS Fashion (zamawiałem), widziałem też w Studio Szarmant (nie zamawiałem), sklep z lnem na Senatorskiej (zamawiałem, ale nie jestem zadowolony), Piotr Kamiński (zamawiałem, szyta z mojego lnu). 

 

PS. Po co Ci czarny len? Tak z ciekawości pytam.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

PS. Po co Ci czarny len? Tak z ciekawości pytam

 

Z tego co się zdążyłem zorientować to czarne koszule nie są zbyt popularne... ale mnie akurat dobrze pasują do karnacji i koloru włosów. Jedno z moich ulubionych połączeń na letnie upalne dni to czarna lniana koszula i jasne spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wuj napisał:

Gdzie można nabyć dobry kaszkiet na sezon wiosenno - letni? Wystarczy bez wyściółki.

Warto sprawdzić tutaj: www.hut-styler.de bardzo duży wybór, wśród nich rownież kaszkiety. Będąc w ostatnio w Berlinie (szukając Panamy) zauważyłem, że ich wybór w sklepie jest jeszcze większy niż to co oferują na stronie. Warto dopytać o model/kolor/rozmiar bo wiele egzemplarzy występuje w różnych konfiguracjach. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.