Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, lubo69 napisał:

Jeśli można wiedzieć, pytasz z ciekawości rzemieślniczej, czy też chcesz kupić buty w cenie Lobbów aby uzdatnić je do noszenia?

Jeśli ktoś się tego podejmie, będziesz miał warte jakieś 400 zł czarne trzewiki z dwoma rzędami małych dziurek dookoła. Nie mów szewcowi ile kosztowały, bo albo policzy za usługę pięć stów, albo będzie się trząsł ze strachu przy każdym cekinie; w każdym razie będzie miał co opowiadać dzieciom;-)

Tak, chce kupić i wprowadzić rzeczoną modyfikację. Warte z punktu widzenia surowca czy linii? :)

Nie ma wielu opcji o rzeczywiście ładnej dynamice i na wąskim kopycie. Carlos Santos wycofał się z takich modeli, gdyż nie było popytu i było wiele zwrotów i utyskiwań ze strony  "Panów", którzy swe płetwy chcieli wcisnąć w baletki :) Ostatnie słowa to parafraza, niezwykle wierna, słów jednego z mistrzów szewskich.

Jestem pod ścianą, zatem rozważam także nieco poronione zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick każdy może sobie wybrać jaki chce, ale jeśli rzeczywiście jesteś pedantem, to zrezygnuj z tego pomysłu.

Nosiłbym te buty przed modyfikacją (z cekinami) "dla jaj" na festiwal rockowy w zestawie z czarną skórą - gdyby odjąć jedno zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pedant napisał:

Tak, chce kupić i wprowadzić rzeczoną modyfikację. Warte z punktu widzenia surowca czy linii? :)

Nie ma wielu opcji o rzeczywiście ładnej dynamice i na wąskim kopycie. Carlos Santos wycofał się z takich modeli, gdyż nie było popytu i było wiele zwrotów i utyskiwań ze strony  "Panów", którzy swe płetwy chcieli wcisnąć w baletki :) Ostatnie słowa to parafraza, niezwykle wierna, słów jednego z mistrzów szewskich.

Jestem pod ścianą, zatem rozważam także nieco poronione zabiegi.

Przy takim budżecie masz np. te: https://www.edwardgreen.com/shop/shoes/galway-black-utah-black-delapre-black-82-last.html

833CD609-22BB-4AFF-9E47-95AAA8E34A5D.jpeg.d0fe2748f92383dcc44136054febee87.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

 

@Xune - bespoke: czekanie 3 miesiące (w praktyce 4 mieś.) i brak skór odpowiednich na mocne trzewiki, a przy moim zamawianiu indywidualnym - 4,5 mieś.

@Bartek00 - mają fajną kulę piety i są ładnie wykrojone jak na swe proporcje

@Egonax - Twe ze zdjęcia - nie wiem w czym upatrujesz ich urody, ale prima facie to podeszwa jest niewspółmiernie gruba względem wysokości noska, poza tym czy Ty widziałeś jakie one są szerokie - dla szerokopłetwych  :), a ja szukam BARDZO WĄSKICH

pi_senny - rozumiem, że rozklapciane loafersy znajdują się na nieco innym poziomie estetyki i budżetu, ale nie wypowiadaj się ex cathedra i nie nadawaj przaśności waloru prawdy objawionej

@Egonax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42552762_1851853521564235_1583011201686700032_o.jpg.5b9913e92187fd1895d87b63c6bc50f0.jpg
Panowie zakupiłem takie oto koniakowe brogsy model William, Gordon Bros. Rozmiar to 42, sprzedawca pisał iż wkładka ma ok 27 cm . Po założeniu grubej skarpety mam nadal dość spory luz. Nie trafiony rozmiar czy w butach "zimowych" luz powinien być ?

Gdzie można znaleźć takie Gordony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 13:10, Pedant napisał:

Tak, chce kupić i wprowadzić rzeczoną modyfikację. Warte z punktu widzenia surowca czy linii? :)

Nie ma wielu opcji o rzeczywiście ładnej dynamice i na wąskim kopycie. Carlos Santos wycofał się z takich modeli, gdyż nie było popytu i było wiele zwrotów i utyskiwań ze strony  "Panów", którzy swe płetwy chcieli wcisnąć w baletki :) Ostatnie słowa to parafraza, niezwykle wierna, słów jednego z mistrzów szewskich.

Jestem pod ścianą, zatem rozważam także nieco poronione zabiegi.

Modyfikacja tych butów ma taki sam sens jak przeróbka Porsche 911 na gaz LPG., Płacisz cenę premium właśnie za to jak wyglądają z tymi ćwiekami, gdyż ani jakość produktu ani materiały użyte w tych butach nie są adekwatne do ceny.,Cena jest za design i jeżeli do kogoś ten design nie przemawia to jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto.,Tak samo jak nabywca Porsche musi zaakceptować zużycie paliwa tak samo posiadacz tych butów powinien zaakceptować ten design. 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Sigmund

Kupiłem je w brytyjskim sklepie internetowym kafka.co.uk. Jeżeli wolisz płacić w euro niż w funtach, to ma je w ofercie np. End Clothing. Co do rozmiarówki  - true to size, ten sam rozmiar co C&J, Loake itp. Niestety nie produkują połówek, dla osób o rozmiarach połówkowych polecałbym chyba zamówienie dwóch rozmiarów i odesłanie nie pasującego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zajac Poziomka Zanim zamówię przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie. W moim przypadku zdarza się, że buty Desert i Chukka źle trzymają piętę - but zsuwa się z pięty w górę i dół podczas stawiania kroku. Miałem tak szczególnie w Desert boots od Clarks. Jak na twoje oko wyglada sytuacja w tych Astorflexach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup ciemnobrązowych zamszowych butów na gumowej podeszwie, przeznaczonych na późną jesień/lekką zimę/wczesną wiosnę. Tak naprawdę zastanawiam się miedzy butami typu chukka a sztybletami. Która opcja będzie bardziej odpowiednia na chłodne dni? Sztyblety wydają się nieco wyższe, natomiast nie wiem, czy gumowa wstawka w ich konstrukcji izoluje tak dobrze, jak jednolity kawałek skóry w butach typu chukka. Z kolei model wiązany umożliwiałby bezproblemowe założenie grubszych/dodatkowych skarpet. Czy moje przypuszczenia są trafne? Która opcja byłaby lepsza pod tym kątem?

Wstępnie przeglądając oferty, moją uwagę zwrócił model Pimlico od Loake. Czy w tym budżecie będzie to dobra opcja (przynajmniej jeśli chodzi o chukka), czy jednak lepiej byłoby wydać nieco więcej, by kupić lepszy produkt? Mam tu na myśli fakt, że Loake często jest uznawane za nisko-średnią półkę. Gdzie jeszcze warto byłoby się rozejrzeć za tego typu sztybletami/butami chukka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakbog, są zwolennicy obu opcji i ja do nich należę, dlatego mam...obie ;) 

Mam koniakowe, zamszowe chukka na dainite (niestety marka amerykańska, więc pewnie Ci nie po drodze) i czarne licowe chelsea też na gumie (i też marka amerykańska). Jeśli chcesz tylko jedną parę to postawiłbym albo na ciemnobrązowe, zamszowe chukka na gumie lub na ciemnobrązowe, licowe chelsea też na gumie/pół-gumie. 

Chukka od Loake chyba są niczego sobie, wydaje mi się, że Herring shoes też mieli bardzo podobny model. Chelsea są fajne od Yanko, a podobają mi się też z Carlos Santos, ale tam jest skórzana podeszwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że w dobrym temacie. Mam pytanie odnośnie wyboru butów na zimę. Właściwie wyboru dokonałem i buty kupione przez internet właśnie do mnie przyszły, ale okazało się, że są nieocieplone. Chodzi o Geox Radalph B (U845HB). Są wykonane z nubuku/zamszu i właściwie to jedyna warstwa chroniąca stopę przed światem zewnętrznym (nie licząc grubej, gumowej podeszwy). Od wewnątrz są wykończone materiałem, ale raczej nie stanowi on dużej, dodatkowej izolacji.

Czy to buty nadające się na jesień, a na zimę wybrać coś z dodatkowym ociepleniem w środku? Myślę o chodzeniu w nich na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubov buty na zimę powinny być 1. wysokie 2. zaopatrzone w grubą, najlepiej gumową podeszwę 3. z lekkim luzem w stopie. Wszystkie trzy elementy poprawiają komfort termiczny. Jeśli nie jesteś zmarzluchem lub nie chodzisz godzinami w temp. -20, to to powinno wystarczyć. Jeśli jest Ci zimno, zakładasz dodatkową skarpetę. W przeciwieństwie do ocieplenia, możesz ją wyjąć i wyprać. A buty ocieplone mogą się okazać zbyt ciepłe w cieplejsze dni.

Wykończenie butów wewnątrz materiałem jest rozwiązaniem tanim i nietrwalym - materiał po jakimś czasie się podrze. Zdecydowanie lepsza jest skóra.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mosze napisał:

@hubov buty na zimę powinny być 1. wysokie 2. zaopatrzone w grubą, najlepiej gumową podeszwę 3. z lekkim luzem w stopie. Wszystkie trzy elementy poprawiają komfort termiczny. Jeśli nie jesteś zmarzluchem lub nie chodzisz godzinami w temp. -20, to to powinno wystarczyć. Jeśli jest Ci zimno, zakładasz dodatkową skarpetę. W przeciwieństwie do ocieplenia, możesz ją wyjąć i wyprać. A buty ocieplone mogą się okazać zbyt ciepłe w cieplejsze dni.

Wykończenie butów wewnątrz materiałem jest rozwiązaniem tanim i nietrwalym - materiał po jakimś czasie się podrze. Zdecydowanie lepsza jest skóra.

zależy kto co potrzebuje, od 3 lat nie używam trzewików bo:

głównie jeżdżę do pracy samochodem, bądź rowerem

nie mam w pracy miejsca na szafkę z butami do wyboru, a siedzenie w wysokich w biurze to byłby dla mnie koszmar termiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - zakładanie butów wysokich na przejazd samochodem nie ma sensu. Bywa jednak, że trzeba pochodzić. Ja trzewiki zakładam rzadko, głównie ze względu na kłopotliwe zakładanie i zdejmowanie. Jednak czukki czy czelsi nie sprawiają problemów.

W trzewikach w pomieszczeniu wytrzymuję kilka godzin bez większego dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.