Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Taki dylemat
Cheaney Tweed na podeszwie Commando (skóra almond grain), czy C&J Islay (skóra dark brown grain)?
Islay są na pewno na żywo lekko lżejszym wizualnie butem. Nie miałem cheaney ale myślę że ciężko przebić wygodę Islay.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
9 godzin temu, Pedant napisał:

 

Jak oceniacie jakość butów Saint Laurent? Skóra, klejenie...

Nie to forum kolego. My kolego zajmujemy się butami szytymi nie klejonymi (po za paroma wyjątkami).

@Takie pieniądze jakie chcesz przeznaczyć na te buty możesz znacznie lepiej zainwestować. Poczytaj wątek o butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o butach na tym forum przeczytałem prawie wszystkie.

Nie wiem, może te SL są szyte krytopasowo - trudno ocenić na podstawie zdjęć.

Również wolę szyte, no może nie po norwesku :), ale krytopasowo.

Czy potrafiłbyś wskazać buty (trzewiki, sztyblety lub jodhpurs) na wąskim kopycie i ładnej dynamicznej linii?

Carlos Santos już takich nie ma, w Yanko, Vassach i podobnych próżno szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje eleganckich trzewików brązowych w cenie do 1500zl i w związku z tym prosiłbym o polecenia ;)

Moje pierwsze podejście było z Yanko, których zamówiłem 2 pary Yanko 525YH ( https://patine.pl/yanko-525y-chesnut-niger.html)i 755Y ( https://patine.pl/yanko-755yh-niger-chesnut-marron.html) i chodź ich styl bardzo mi się podobał to miały pewne elementy przez które musiałem z nich zrezygnować - pierwsze były w tęgości G a przez to zdecydowanie za luzne a do drugich chociaż były super dopasowane nie mogłem się przekonać z powodu połączenia skory licowej i ziarnistej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soooki99 jeżeli nie przeszkadza Ci solidna gumowa podeszwa to możesz przymierzyć CS 8866 

https://www.afinepairofshoes.co.uk/collections/boots-price-asc/products/carlos-santos-jumper-boot-in-algarve-patina lub w https://sklep.klasycznebuty.pl/713,carlos-santos-8866-coimbra.html Ale został tylko rozmiar 44.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pedant

Oficjalnym sklepem Vassa się nie sugeruj, liczba dostępnych tam modeli jest dosyć ograniczona. Proponuję przejrzeć wątek Vassa na Styleforum, który obecnie dobija do 1500 stron. Możesz tam zobaczyć różne cudeńka jakie wychodzą z tej pracowni, a które najczęściej realizowane są w ramach usługi MTO (w tym również sporo smukłych i dynamicznych boots na kopycie U).

Przytoczone przeze mnie zdjęcie pochodzi z instagrama Ascot Shoes

 

Opatrzone jest dwoma interesującymi komentarzami "first ever Vass Chelsea Boots" (w to akurat wierzę) oraz "exclusively through Ascot Shoes" (tu nie wiem czy to nie jest zabieg marketingowy i czy w ramach standardowego MTO z ich pominięciem też można byłoby dostać).

Ascot ma sklep na ebayu i akurat mają ten model w rozmiarze 7 UK, jednak w dosyć mało konkurencyjnej jakby nie patrzeć cenie...

https://www.ebay.pl/itm/VT1236-Vass-Chelsea-Brown-Musuem-Calf-UK-7-E/401383566249?hash=item5d74532ba9:g:ricAAOSw1VRZkC3B

Mimo wszystko są bardzo skłonni do negocjacji więc znaczący rabat nie jest niemożliwy do osiągnięcia ;)

Jako alternatywę mogę też wskazać nasze forumowe grupowe MTO u Vassa, które być może niebawem wystartuje z kolejną edycją i gdzie ceny będą jednak bardziej korzystne. Wtedy też możliwa pełna personalizacja rodzaju i koloru skóry, użytego szycia czy też wykończenia pasa. Jest tylko pewne ryzyko, że sformułowanie "exclusively through Ascot Shoes" okaże się prawdziwe i odmówią realizacji takiego zlecenia, ale o to możesz bez problemu dopytać na mailu sklepowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mds

Dzięki za obszerną odpowiedź.

Z doświadczenia wiem, że dobranie odpowiedniego numeru wiązałoby się co najmniej z 2-3 odsyłkami, zatem mamy ok. 600-900 zł (4 lub 6 x 150 zł) za samą pocztę.

Ceny na poziomie 3-4 tys. zł za trzewiki, dodając pocztę, dają 4-5 tys. zł. W tej kwocie, myślę, zamknąłbym zamówienie na miarę w Polsce. Nadto, w żadnym z modeli Vassa nie widziałem szycie krytopasowego.

Zdjęcia na ebay są wykonane pod takim kątem, by maksymalnie wysmuklić but.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam w temacie zimowych czołgów do miasta i od czasu do czasu lekkie tereny zamiejskie. Bez marszy po 6 godzin w górach :)
Pierwszy kandydat. Właściwie chyba nie wiem co tu można więcej pisać. Podwójne szycie, Vibram, pełna skóra bez membran, wyglądają na masywne i dobrze wykonane, firma znana i uznana - wszystko czego mogę chcieć. Ale ciekawią mnie też drugie. Głównie jak sprawuje się "kosmiczna" podeszwa ze szkłem, ale obawiam się czy dodatkowe ocieplenie i izolacja nie będą aż za gorące. Z jednej strony w ostatnią zimę nie marzłem, z drugiej nosiłem grubszą wełnę i akurat tak docierałem na przystanek żeby nie czekać za długo...

Ktoś z forumowiczów nosi może Wintery i potrafi podpowiedzieć? :) Głównie z pierwszym, bo to mniej subiektywna ocena.
Fracapy też kuszą, ale rozum jakoś podpowiada że Hanwag będzie praktyczniejszym wyborem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te pierwsze. Pokazywałem już na forum. Zdecydowanie polecam zarówno sklep, jak i buty. Jeśli chcesz obejrzeć i przymierzyć (rozmiar 43), daj znać, nie masz daleko. Męskie buty, mocna rzecz. Na obecne zimy trochę chyba overkill. Z tego powodu skreśliłbym te drugie (Winter) - chociaż znam w naszym mieście chodniki kładzione po wprowadzeniu do organizmów robotników takiej ilości elementu baśniowego, że może rzeczywiście takie ekstra zabezpieczenie przeciwpoślizgowe jest konieczne...

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za element baśniowy dałbym dwa plusy jakbym mógł :D

Skontaktuję się jeszcze ze sklepem, może będa potrafili lepiej doradzić na jakie temperatury przewidziano te ocieplenie. W sumie jakby pozwalały nosić bawełnę z Pedemeii to tym wygodniej jeśli chodzi o zmianę butów w biurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,

Chodzą za mną takie brogsy https://www.cheaney.co.uk/mens-c48/cheaney-tweed-c-wingcap-brogue-country-boot-in-almond-grain-leather-p118. Tylko zastanawiam się czy nie są za ciżkie ze względu na podeszwę commando. W sumie chciałem nosić je do jeansów, może jakiś chino i flanelek. Co sądzicie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć, pytasz z ciekawości rzemieślniczej, czy też chcesz kupić buty w cenie Lobbów aby uzdatnić je do noszenia?

Jeśli ktoś się tego podejmie, będziesz miał warte jakieś 400 zł czarne trzewiki z dwoma rzędami małych dziurek dookoła. Nie mów szewcowi ile kosztowały, bo albo policzy za usługę pięć stów, albo będzie się trząsł ze strachu przy każdym cekinie; w każdym razie będzie miał co opowiadać dzieciom;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.