Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za opinie. Camberley też poważnie rozważę, choć - jak przypuszczałem - pewnie skończy się na Tetbury. Rozumiem, że w tym modelu podeszwa nie sprawia wrażenia korków piłkarskich.

@Zajac Poziomka, argument z Bondem oczywiście słuszny; dodatkowo jeśli starszy ode mnie facet utrzymał się w tych butach - momentami na jednej nodze - na dachu pędzącego pociągu, to ja powinienem dać radę na oblodzonym i krzywym łódzkim chodniku;-) Z drugiej strony, skoro sam producent wykorzystuje to na swojej stronie ("Well, if they are good enough for James Bond..."), może to rodzić podejrzenia, że sama "metka Bonda" stanowi pewien procent ceny tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

... choć - jak przypuszczałem - pewnie skończy się na Tetbury. Rozumiem, że w tym modelu podeszwa nie sprawia wrażenia korków piłkarskich....

... Z drugiej strony, skoro sam producent wykorzystuje to na swojej stronie ("Well, if they are good enough for James Bond..."), może to rodzić podejrzenia, że sama "metka Bonda" stanowi pewien procent ceny tego modelu...

Tetbury to świetny wybór! Wygodne i wyjątkowo ładne. Dodatku za marketing raczej się nie obawiam, bo modele noszone przez Bonda nie odbiegają ceną od mniej medialnych butów C&J. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

starszy ode mnie facet

Jednak nie starszy - jest co prawda prawie dwa lata starszy, ale po dachu chodził pięć lat temu;-)

Nieważne; Tetbury it is. Rozumiem, że dostępne w Bergu i można przymierzyć. @Whitesnake, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubo zobacz na to, jedyny makament to taki że nie mają tylko butów dla szerokostopowców,

https://zonkeyboot.com/shop/zerofivefive-ristretto/

można podzelować lub zamówić na gumie tylko nie wiem czy nie wejdziemy już w MTO; jedne ich buty miałem w ręku -co tu dużo mówić czuć klasę, większy wydatek rekompensuje to coś

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tetbury niestety nie są dla każdego (i nie każdemu się podobają 'najbardziej na świecie'... :ph34r:) - mierzyłem je jakiś czas temu i 9 UK były bardzo ciasne, a mały palec wypychał buta - możliwe, że z czasem by się dopasowały, ale na pewno nie wyglądałyby estetycznie; a z kolei 9,5 UK były już przy mierzeniu niekomfortowo luźne...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spiryt napisał:

lubo zobacz na to, jedyny makament to taki że nie mają tylko butów dla szerokostopowców,

https://zonkeyboot.com/shop/zerofivefive-ristretto/

można podzelować lub zamówić na gumie tylko nie wiem czy nie wejdziemy już w MTO; jedne ich buty miałem w ręku -co tu dużo mówić czuć klasę, większy wydatek rekompensuje to coś

Zdaje się, że te buty robi Saint Crispin więc nic dziwnego że "czuć klasę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, spiryt napisał:

lubo zobacz na to, jedyny makament to taki że nie mają tylko butów dla szerokostopowców,

https://zonkeyboot.com/shop/zerofivefive-ristretto/

można podzelować lub zamówić na gumie tylko nie wiem czy nie wejdziemy już w MTO; jedne ich buty miałem w ręku -co tu dużo mówić czuć klasę, większy wydatek rekompensuje to coś

Fajne. Najbardziej podobają mi się takie: https://zonkeyboot.com/shop/onefourseven-charcoal/

 

Zonkey-Boot-hand-welted-Bavarian-Calf-and-elephant-boots-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lubo69 napisał:

Panowie, mam dość konkretne zapotrzebowanie, może ktoś doradzi model. Poszukuję:

Tetbury bardzo fajne, ale... jesteśmy na ostatniej prostej z nowym zamówieniem u Vassa. Wrzuć sobie vass chukka w "guglach". Ja tam bym coś wybrał ;-). Spersonalizować możesz prawie wszystko i w założonym budżecie (z dedykowanymi prawidłami) powinieneś się "na styk" zmieścić :).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do pytania @lubo69. Szukam również czarnych butów za kostkę do gładkich garniturów na spotkania z klientami i okazje bardziej formalne na zewnątrz np. pogrzeb.

Budżet to maksylnie 1400-1500zł. Zastanawiam się nad MTO w Yanko nad czuka na kopycie 915, bądź trzewikami derby na kopycie 915 lub 962. W tej chwili mam czarne sztyblety na 915, ale nie do końca mogę się przekonać do noszenia ich z garniturem.

Czy ktoś może podpowiedzieć, które z tych rozwiązań było by lepsze? Ewentualnie ktoś może zaproponować inne rozwiazanie w tym budżecie? ( buty bez chaczyków ) 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lubo69 napisał:

Taaa, ja też wybrałem... tylko museum calf brown, a chciałem czarne...

Chcesz kupić buty, spytaj na forum - kupisz pięć par;-)

@lubo69 jak ja Ciebie rozumiem.....twardo sobie obiecałem, że nie kupię więcej butów, a po tym co napisał @Tanatos70 wrzuciłem parę haseł w gugula i mnie teraz kusi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lubo69 napisał:

U mnie póki co działa "nie kupię w tym roku butów, za to w przyszłym kupię dwa razy droższe".@Bartek 00, IMO chukka wydają się być najlepszą opcją.

Miałem podobne założenie, ale skusiłem się na bordowe yanki. Nie żałuję, ten kolor jest genialny i niedoceniony na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartek 00 napisał:

Podłącze się do pytania @lubo69. Szukam również czarnych butów za kostkę do gładkich garniturów na spotkania z klientami i okazje bardziej formalne na zewnątrz np. pogrzeb.

Budżet to maksylnie 1400-1500zł. Zastanawiam się nad MTO w Yanko nad czuka na kopycie 915, bądź trzewikami derby na kopycie 915 lub 962. W tej chwili mam czarne sztyblety na 915, ale nie do końca mogę się przekonać do noszenia ich z garniturem.

Czy ktoś może podpowiedzieć, które z tych rozwiązań było by lepsze? Ewentualnie ktoś może zaproponować inne rozwiazanie w tym budżecie? ( buty bez chaczyków ) 

 

Ja zamówiłem takie MTO Yanko, jeden z najlepszych zakupów z perspektywy czasu, robią robotę na oficjalne spotkania w zimę. Trzewikow nie zmieniam w biurze 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime -pamiętam  twoje zamówienie tylko przypomnij na jakim kopycie są te balmorale?

W moim przypadku balmorale odpadają, mierzyłem je na kopycie 915 w r 9,5 ( mój standardowy rozmiar w Yanko w oxfordach) i były minimalnie za długie a już uwierała mnie przyszywa. Więc r 9 byłby pewnie za mały, stąd też mam pomysł na derby, które nie wiem czy będą dobrze wyglądać na 915?  Widziałem już realizację MTO na 962 w cordo i wygląda to całkiem fajnie :)  Chodzą mi po głowie również chukka na 915 bo też ładnie wyglądają.

Muszę z tych trzech opcji wybrać jedną, która będzie najbardziej odpowiednia do garnituru. I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wywołać @szewc24.pl

 

Poszło mi oczko w trzewikach Yanko  (zakleszczyla się sznurowka, starła się trochę, kiepskiej to jakosci). Szewc obejrzał buty i stwierdził, że w ogóle źle są buty w tej kwestii wykonane. Oczka są tylko wciśnięte, a sama obręcz tylko od wewnątrz. Zasugerował by całość wymienić, bo będą wypadac z czasem. Aż tak źle? 

Jak u innych użytkowników to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odnieść się do tej sprawy, bo trzeba by było widzieć buty "na żywo". Bardziej mogą się wypowiedzieć Koledzy, którzy mają takie buty i wtedy na podstawie kilku opinii można by wysnuć jakieś wnioski. Z tego co można przeczytać na forum, z oczkami nie było dotąd problemów, czasem ktoś zwracał uwagę na słabe, wyginające się haczyki.

Tak, czy inaczej, co do wymiany wszystkich oczek podchodziłbym z dużą ostrożnością. Nie wiem, czy znasz dobrze tego szewca, ale musisz mieć świadomość, że ta branża jest bardzo podatna na "naciąganie klienta" i często stosowane są wobec klientów pewnego rodzaju nazwijmy to "nieuczciwe podchody".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

 

Zasadniczo to wygląda to jak na poniższym zdjęciu. Na lewym i środkowym pokazany tylko sposób mocowania. Na prawym zdjęciu samo oczko.

Póki co szewca poprosiłem o próbę wmontowania samego, na próbę, zobaczę jak to się będzie sprawować. Nie widzę najmniejszego powodu, dla którego miałbym wszystkie oczka przerabiać. To już lepiej po inne buty sięgnąć.

Nie ukrywam, że jakbym miał z tego powodu buty reklamować (chociaż, raptem 1 miesiąc mają) to chyba bym przesadził. Jedno oczko i nowe sznurówki (fabryczne są do niczego...) to koszt aż 7 pln. EDIT: wydawało się, że zakupione sznurówki są ok, ale niestety, minimalnie za grube :D

 

20170208_152021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu mocowania oczek, trwałości, itp., to duże znaczenie ma, jakie rozwiązania konstrukcyjne przyjął dany producent, w szczególności, czy i jakie wzmocnienie przewidział w miejscu ich występowania.

Co do zasadności reklamacji, to wg mnie nie ma znaczenia o jakie kwoty chodzi. Bardziej zasadne jest wskazanie problemu jaki wystąpił producentowi/sprzedawcy, gdyż przecież żaden z Was nie zbiednieje o kwotę 7 zł, ani się o nią nie wzbogaci. Złożenie reklamacji pozwala też (gdyby później nastąpiły jakieś inne wady z oczkami), na wcześniejsze zasygnalizowanie tego problemu sprzedawcy, aby później nie okazało się, że może zarzucić klientowi, że wcześniej nie zwracał na to uwagi (co raczej nie ma zastosowania w przypadku @saphir.pl - piszę ogólnie). 

Podsumowując, pewnie należałoby zgłosić problem z oczkiem sprzedawcy i  jak wyrazi zgodę na naprawę oczka - dokonać jej. Jakby się coś działo więcej, to na pewno znajdziecie porozumienie jak rozwiązać problem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

Nie ukrywam, iż chociażby koszty wysyłki mogą przekroczyć koszt operacji, stąd dla uproszczenia sprawy, wolę po prostu zmontować to "na miejscu". Prościej i taniej dla obydwu stron. O ile to wykonalne, bo szewc podszedł mocno sceptycznie. Natomiast, co mnie bawi, to że póki co nie mogę znaleźć sznurówek zamienników (dostatecznie cienkich).

W każdym razie odezwałem się na maila do sklepu, pewnie coś się ustali. ;)

 

Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.