Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem te swoje trzewiki.

W sumie ok, ale dawno tak wysokich nie miałem. Trochę muszę popracować nad szybkim sznurówaniem tego, bo nieco czasu to wymaga :D

Natomiast, z tego co widzę, skóra się będzie mocno powyżej kostki łamać? Jak chodzę, to mi lekko "pyka" skóra, ot na zewnątrz nóg, jest jakby cholewki nieco w nadmiarze. Bo ja wiem, może mocniej to związać spróbuje, ale chyba niewiele to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2017 o 16:50, eye_lip napisał:

A dlaczego miałby być problem? Na całej skórzanej podeszwie można przechodzić zimę i nic się nie stanie.

To chyba w Australii. Ja nawet na podzelowanych o mało nie wywinąłem orła z potrójnym tulupem na zamarzniętych brukach Poznania. Nie zrozumcie mnie źle, w pełni rozumiem miłość @eye_lip do skór wszelakich, ale trzeba mieć też na względzie praktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te wszystkie babcie, które co roku przewracają się na oblodzonych chodnikach, i przez które drogowcy nie żałują soli, chodzą w butach na skórzanych podeszwach? Interesujące.

Ile razy trzeba jeszcze powtórzyć, że jak jest dobra szklanka to nie ma znaczenia, czy masz skórę, czy Dainite, czy Commando - i tak wywiniesz orła. Musiałbyś mieć łańcuchy (do kupienia w shoepassion.com).

Podeszwa gumowa to dobra rzecz na sezon jesienno-zimowy, ale nie przeceniałbym jej znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zelówki typowo na sezon zimowy i świetnie się sprawdzają. Trzeba tylko chodząc nabrać pewnych nawyków, bo co prawda na śniegu i lodzie sprawdzają się super, ale jak się ich nie oczyści przed wejściem do domu, to można wywinąć orła na płytkach, lub parkiecie :)

42.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, oto jak się sprawa ma. Zamówiłem piękne casualowe trzewiki (jumper boots) za niemały pieniądz, i mogę je mieć zaraz za w wersji bez haczyków albo za czas jakiś w wersji z haczykami. Buty są takie trochę, o (nie takie same, ale podobne), z tym, że mają widoczne na zewnątrz przelotki (oczka). Ja do tej pory nie miałem butów z haczykami. Waszym zdaniem lepiej wygladają i użytkują się takie z, czy takie bz?

carmina_soller_80179_sadl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię haczyki - najlepiej 1-2 pary, aby nie wystawały spod spodni. Ale wtedy koniecznie oczka w pozostałych otworach. Przed zawiązaniem trzewików bez haczyków i tak muszę wyjmować sznurowadła z dwóch ostatnich rzędów otworów. Haczyki skracają nieco żywotność sznurowadeł, ale dla mnie to mniejsza strata niż zysk w związku z szybszym wiązaniem na co dzień.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałbym kupić trzewiki z trochę niższą cholewką. Oczywiście przyszły mi do głowy chukka, ale nie do końca podobają mi się zupełnie gładkie buty, lubię ażurowania i przeszycia. Znalazłem "split toe chukka boots". Ewentualnie mogłyby mieć "zwykłe" szycie podeszwy, bez storm welt/szycia norweskiego, żeby pasowały do cięższych garniturów. Co sądzicie?

split toe chukka.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.