Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, MH_fan napisał:

Jakbyś nie dopisał, że to Berwick, to bym napisał, żebyś kupił buty ze skóry naturalnej... :D Ciężko mi ogarnąć, jak to możliwe, że lico zerwało się jak wierzchnia plastikowa warstwa skaju...

Wg mnie pasta i wosk powinny wystarczyć. Plus oczywiście oberwij to, co wisi.

 

Na obronę skóry mogę powiedzieć, że nie od razu zauważyłem kiedy to się stało, więc mogło być tak, że sprawcą był surowy beton... czy to wystarczające tłumaczenie? Sam jestem ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drobne plamy na bucie, nie mam zielonego pojęcia od czego mogły powstać (na szczęście tylko tyle z uszkodzeń). Polerowanie tego miejsca suchą ścierką trochę pomaga ale nadal widać delikatne odbarwienia. Czym to wyczyścić? Posiadam krem, renomat i renowator. Zdjęcie w załączniku, dzięki za pomoc

IMG_20200917_124557.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej doświadczonych niż ja 😉

Chciałem przyciemnic o 1 odcień moje brązowe oxfordy G&B, użyłem Saphir renomat żeby zmyć wszystkie stare warstwy, pozniej poszedl saphir pommadier i wyszlo ładnie. Buty poleżały jeden dzień i chciałem pobawić się z lustrem na nosku, mam saphir wosk średni brąz. Używając go mam wrażenie, że ściera on trochę pommadier i nosek znowu robi sie jaśniejszy, co robię źle? za mocno przyciskam czy pommadier musi wyschnąć kilka dni? czy wosk też mam wcierać czy tylko delikatnie nałożyć i polerować? nie używam wody na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto zainwestować w szczotkę do każdego posiadanego koloru obuwia (bądź z grubsza, do butów ciemnych i jasnych)? Macie jakieś spostrzeżenia? Pytam gdyż do ciemnobrązowych i czarnych butow wystarczyła mi jedna szczotka jednak po nakremowaniu nowych jasnobrązowych butów zauważyłem jasny "nalot" na włosiu. Czy Wy stosujecie różne szczotki do różnych kolorów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, michasacuer napisał:

Czy warto zainwestować w szczotkę do każdego posiadanego koloru obuwia (bądź z grubsza, do butów ciemnych i jasnych)? Macie jakieś spostrzeżenia? Pytam gdyż do ciemnobrązowych i czarnych butow wystarczyła mi jedna szczotka jednak po nakremowaniu nowych jasnobrązowych butów zauważyłem jasny "nalot" na włosiu. Czy Wy stosujecie różne szczotki do różnych kolorów? 

Mam 3 szczotki (do brązów, czerni i osobno do cordovanu, ale w tym ostatnim przypadku, to nie kwestia koloru, tylko rodzaju/braku kosmetyków).

Jeżeli nalot jest tylko na włosiu/szczotce, to nie przejmowałbym się zbytnio. Natomiast muszę zrobić zastrzeżenie, że u mnie wszystkie brązowe buty są raczej ciemne, choć z widocznymi gołym okiem różnicami w jego stopniowalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
19 godzin temu, Manolete napisał:

Panowie, moim monkom Van Gils zdążył się nieszczęśliwy wypadek, jakieś rady, jak zaradzić szkodom? 

Uszkodzenie konkretne i to w eksponowanym miejscu, do materiału sam nie masz zaufania, doświadczenia brak. Do tego nawet jak zalepisz to raczej osiągniesz gładką powierzchnię. Ewentualne odtworzenie tekstury to robota dla profesjonalistów. Podsumowując, będzie bardzo trudno poradzić z tym sobie we własnym zakresie.

Jeżeli już coś walczyć, to np. za pomocą tej szpachli do skór.

Natomiast ja od swojej strony w takich sprawach odsyłam zawsze do @Wielki Shoe 

 

02.jpg

01.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.