Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2022 o 23:01, kanapa napisał:

Tak z ciekawości - jest jakaś szansa uratowania takiego czegoś?
Nie mam pojęcia co to, skąd i dlaczego.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Wygląda na zacieki z soli i być może zahaczone noskiem o coś lub do czegoś kopnąłeś. Na sól z domowych sposobów to woda + ocet, z profesjonalnych Saphir lub Tarrago Desalter. Po tych zabiegach krem, wosk na otarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam pytanie dotyczące używania produktów typu dubbin na zamszu/nubuku. Czy ktoś z was już to robił? Czy warto potraktować tak buty zimowe robocze? Niby jest to odradzane, nawet przez samego producenta, ale jak przeglądam internet, to jedyny powód (oprócz zmiany wyglądu), to możliwa dezintegracja szwów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Szydlowsky napisał:

@JDC to są nowe nie noszone buty 🙂

A to ja nie wiedział :) w takim rozwiązanie jest inne: zwrócić lub wymienić. Chyba, że to jakieś Seconds i cena była atrakcyjna, ale zgaduję, że w tej sytuacji kupujący wiedział o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja nie wiedział  w takim rozwiązanie jest inne: zwrócić lub wymienić. Chyba, że to jakieś Seconds i cena była atrakcyjna, ale zgaduję, że w tej sytuacji kupujący wiedział o tym.

Kupujący nie wiedział i dostał taką niespodziankę w pełnej cenie :(.
Wymienione zostały na pozbawione wady ale jestem ciekawy skąd w nowych butach coś takiego.
Stawiam na „próbę uszycia” przez szewca z jakiś resztek - nic innego mi nie przychodzi do głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval to takie sneakersy używane tylko do pracy na dworze, więc tylko żeby je jakoś przed wodą, błotem i solą zabezpieczyć. Raczej nie są klasyczne, ale to takie buty na codzień

@Fermiol i @pablocito dziękuję bardzo za zachętę i odpowiedź. Musiałem sam spróbować

Buty potraktowane dubbinem od terrago. Z wyglądu dość pociemniały, na żywo wyglądają jakby były woskowane. Jeszcze nie wiem, czy jest to dobra metoda na zabezpieczenie butów, ale materiał testowy już jest 

20220204_091623.thumb.jpg.ebb0863831ce5d0ad01ff41fa30ff223.jpg

Wcześniejsze sznurówki były kompletnie rozwalone i tak buty wyglądały podczas drugiego mycia, na czas schnięcia pierwszy raz dostały prawidła i tak wyglądają teraz:

20220204_091556.thumb.jpg.6c9461d21c779acfc9b417beb085974e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
30 minut temu, Jakub.B napisał:

Poprzednia zima dość mocno potraktowała moje paroletnie brogsy od patine, buty nie dość że były brudne to jeszcze weszło w nie trochę soli. Na szczęście zdążyłem z odnową na obecny sezon 😀 . Jest to moja pierwsza tak kompleksowa realizacja. Efekt w jaki chciałem celować to była praca @arsen która prezentuje się tak:

Pomimo rozminięcia się z celem i lekkim potknięciem z przyciemnieniem renowację uznaję za dość udaną 😃

Także uważam, że efekt bardzo dobry. Co tu dużo mówić, napracowałeś się i odratowałeś buty, które z powodzeniem posłużą jeszcze :)

Odnośnie malowania/patynowania butów to właśnie z poprzednich realizacji z forum  można wywnioskować, że bardzo łatwo przeholować z kolorem i z reguły wychodzą ciemniejsze niż w założeniu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czym spowodowany jest niebieski nalot na skórzanych butach? Powstały przy pastowaniu. Jak się tego ustrzec w przyszłości? Renomat sobie z tym poradzi? Buty pastuje Saphirem, zimną wodą i ścierka. Pierwszy raz mam taką sytuację a czarne buty pastowalem nie raz

Edit: poskrobalem to palcem - skóra nie naruszona, widocznie niebieski kolor pochodzi od wosku. To pytanie, co zrobić by sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości? Jeden i drugi but pastowany tak samo

 

IMG_20220925_204050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,
na wstępie wybaczcie, jeśli wybrałem niewłaściwy dział, ale nie byłem pewien czy pytanie lepiej pasuje tu, czy do "Jak dbać o obuwie zamszowe". Kupiłem z drugiej ręki tassel loafersy z Berwicka (8491) - moje pierwsze zamszaki :). Niestety, jako laik wydaje mi się, że w prawym bucie zewnętrzna część palców nieestetycznie wystaje poza ramę buta. W porównaniu do lewego skóra w tej części jest zdecydowanie miększa, jakby rozciągnięta. Co o tym myślicie, bardzo źle to wygląda? Da się coś z tym zrobić - np. utwardzić ją w jakiś sposób? Ponadto, pomimo, że buty są trochę za duże (pomagają wkładki), to prawy buty uciska w duży palec.


Z góry dziękuje za wyrozumiałość i wszelką pomoc, bo szkoda mi je sprzedawać :).

310754330_611974607385176_261527068922301486_n.jpg

310800230_519118076714865_6978964965736717008_n.jpg

310882108_437894148242910_8593918676339844539_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosił je ktoś ze zdecydowanie za szeroką stopą na to kopyto, rozchodził i nieestetycznie rozciągnął do kształtu swojej stopy. Odwrócić już tego nie odwrócisz.

Jeżeli buty ogólnie są za duże a z kolei ciśną cię w duży palec to raczej nie są na twoje nogi. 

Jako laikowi nie polecam kupować loafersów z drugiej ręki. Nie masz opcji wymiany a to rodzaj obuwia który nie wybacza złego dopasowania, muszą bardzo dobrze trzymać piętę i śródstopie z racji braku sznurowadeł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry,

Walczę z solą. Wyglada na to ze niestety chyba zaspałem gruszki w popiele i zostawiłem buty z plamami soli. Teraz potraktowałem je Tarrago De Salter, biały nalot zniknął, ale zostały takie „zgrubienia” na brzegach plam soli. Da się tego jakoś pozbyć?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 21.12.2022 o 15:18, ciasteczkowy napisał:

Dzień dobry,

Walczę z solą. Wyglada na to ze niestety chyba zaspałem gruszki w popiele i zostawiłem buty z plamami soli. Teraz potraktowałem je Tarrago De Salter, biały nalot zniknął, ale zostały takie „zgrubienia” na brzegach plam soli. Da się tego jakoś pozbyć?

Jak długo zostawiłeś sól na butach? Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć Panowie,
niestety aktualna pora roku skutkuje toną soli na chodnikach, która dała się we znaki moim butom. Jednak na wstępie zacznę od innego pytania:
  1. Jaka jest różnica pomiędzy SAPHIR BDC Creme Renovateur a SAPHIR BDC Cleaning Lotion? Posiadam oba i powiem szczerze, że nie widzę jakiś większych różnic. Początkowo kupiłem Renovateur, a później dokupiłem Cleaning Lotion do zmywania lustra (średnio się sprawdza) z obawy o użycie mocnego Renomatu.
  2. Sól dopadła moje Berwicki (zdjęcia) i niestety poza plamami spowodowała wybrzuszenie skóry (jak u kolegi powyżej). Początkowo potraktowałem buty roztworem wody z octem i dwoma kroplami cytryny, a następnie pommadierem – nieznacznie pomogło. Z kolei wspomnianym Cleaning Lotionem nie zdziałałem nic. Czytałem na forum odpowiednie wątki, ale wylałbym dopytać. Czy w tej sytuacji jestem zmuszony dokupić Cleaner’a Tarrago, mydło, Tarrago De Salter oraz Nano Protector, żeby sytuacja się nie powtórzyła? Wolałbym ograniczyć koszty, ale jak mus, to mus. Czy może to pomóc na te wybrzuszenia?
 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.