Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Madmx napisał:

Cześć. Czy dało by radę takie przetarcie na czubku czymś naprawić?

Cześć, na wiele sposobów. Najprościej i najszybciej to odtłuścić, wyrównać powierzchnię, i zastosować np. Renovating Cream lub Juvacuir w kolorze skóry.

 

Można bawić się też farbami akrylowymi, ale to trochę dłuższy proces, więcej produktów i zabawy. Myślę, że opcja 1 spełni Twoje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam problem ze sneakersami. Na zdjęciu widać odbarwienie, które powstało w wyniki przecierania na mokro szczoteczką w celu usunięcia kreski powstałej w wyniku użytkowania. Nie wiem jaki tego był powód ale proszę o pomoc. Muszę jeszcze dodać, że po całej akcji wpadłem na pomysł aby wyczyścić cały zamsz odplamiaczem do zamszu z saphira i dalej to samo.

8ACA3F60-489C-425F-8E07-8C4EA59E1E12.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni wątek. Niedawno zauważyłem, że w moich Berwickach 4170 i 3637 na podeszwie Dainite zaczęły przedzierać się szwy. W 4170 szwy na czubkach zostały już całkowicie zniszczone. Czy jest się czymś martwić? Jakie kroki warto podjąć?

Z góry dziękuję za pomoc :)

IMG_20210810_065930.jpg

IMG_20210810_065946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mily napisał:

Cześć,

mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni wątek. Niedawno zauważyłem, że w moich Berwickach 4170 i 3637 na podeszwie Dainite zaczęły przedzierać się szwy. W 4170 szwy na czubkach zostały już całkowicie zniszczone. Czy jest się czymś martwić? Jakie kroki warto podjąć?

Z góry dziękuję za pomoc :)

IMG_20210810_065930.jpg

IMG_20210810_065946.jpg

Groźnie wygląda, ale można to olać, serio. Szew będzie trzymał - poza tym to nie przetarcie szwu GYW, tylko tego łączącego rant z podeszwą. Przetarcie musi być BARDZO głębokie, żeby buty się rozpadły, poza tym, każde są jeszcze dodatkowo klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam pytanie dotyczące żeglarskich mokasynów timberland 2-eye classic; po 6 latach pękła mi podeszwa, a mówiąc ściślej zelówka, która jest przyklejona do podeszwy. Czy można ją wymienić, czy pozostaje jej klejenie? Zdjęcie w załączniku. Dzięki za pomoc. 

20210812_110223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 11:04, rymec napisał:

Cześć, 

Mam pytanie dotyczące żeglarskich mokasynów timberland 2-eye classic; po 6 latach pękła mi podeszwa, a mówiąc ściślej zelówka, która jest przyklejona do podeszwy. Czy można ją wymienić, czy pozostaje jej klejenie? Zdjęcie w załączniku. Dzięki za pomoc. 

 

 

Ja spróbowałbym oddać do zaufanego szewca, myślę, że może coś poradzić. Nowa podeszwa, nawet jeśli wytrzymałaby niedługo to zawsze można sprobować. WIem jak trudno wyrzucić jest świetnie dopasowane buty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Gdyby była taka możliwość to pewnie tak bym zrobił,natomiast jest to niemożliwe z kilku powodów. Więc sprecyzuję pytanie, czy zwykły Kowalski jest w stanie to naprawić w domowych warunkach przy użyciu jakichś specyfików? Saphir creme pommadier o odpowiednim odcieniu przykryje to po kilku warstwach czy nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć,

po niecałych dwóch latach użytkowania odkleiła mi się zelówka przyklejona 2020-04-30. Niestety odklejając się wyszły nici łączące podeszwę z butem. Wydaje mi się, że wynika to z błędnego wykonania usługi. Będę wdzięczny jeżeli potwierdzicie lub zanegujecie moje przypuszczenia. Niestety na stronie szewca nie znalazłem żadnych informacji odnośnie gwarancji na usługę. Fakturę za usługę posiadam.

Dziękuję.

IMG20220109111456.jpg

IMG20220109111508.jpg

IMG20220109111549.jpg

IMG20220109111601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów mogło być wiele, a po prawie dwóch latach to nie ma co robić rabanu tylko zapłacić za nową zelówkę. 

Poza tym z tego zdjęcia wynika że ta nić wyszła bo była na samym obrzeżu pasa, gdzie nie było skóry od frontu która by ją trzymała, co sugeruje nieprawidłowe wykonanie buta, chyba że zjechałeś idealnie 2mm frontu buta, co wydaje się mało prawdopodobne. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.