Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt ogólnie postawione pytanie. Nie wiadomo co to za buty, co to za skóra, jaka jest skala obrażeń, jak wygląda plama / odbarwienie obecnie ... etc. Odpowiadając na tak zadane pytanie można odpowiedzieć - bywa bardzo różnie i jeżeli zwykłe preparaty nie pomagają to często najlepszą opcją będzie malowanie lub gruntowna renowacja, ale jeżeli w tym temacie brak doświadczenia to zawsze w takich sytuacjach polecam wspomóc się fachowcami, np. @arsen lub @Wielki Shoe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Vassy, skóra licowa walnut museum calf (taka jak tutaj: https://www.shopmehra.com/products/old-english-oxford-walnut-museum-calf-vass-shoes?variant=12534259875895), zdjęcie wrzucam, niestety plamka jest na nim mało widoczna. Zastanawiam się, czy to się po prostu nie zakryje po paru kremowaniach.

IMG_20201221_132638.jpg

IMG_20201221_132621.jpg

IMG_20201221_132640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu skóry bywają bardzo wrażliwe, zwłaszcza kiedy są stosunkowo świeże. Sam napisałeś, że plamka jest mało widoczna i takie odnoszę wrażenie patrząc na zdjęcia makro. Spójrz na te buty z odległości 1,5m i zastanów się czy stanowi to właściwie problem. Jeżeli nie, to spokojnie noś i ciesz się butami kremując je od czasu do czasu. Jest szansa, że to wszystko z czasem się ładnie spatynuje i "sklei".  Tym bardziej, że to museum więc przebarwienia są pewną charakterystyką tych skór, a nie wadą. 

 

Jeżeli jednak nie będzie Ci to dawało spokoju, polecam usługę zlecić fachowcom, gdyż bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia łatwo pogorszyć stan, a miejsce cholewki dość eksponowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie najprawdopodobniej zrobię. Na początku była inna faktura skóry (chropowata), ale po nałożeniu paru warstw jest taka sama no i plamka jest niewidoczna z odległości 1.5m. się z innej beczki, jaki krem byłby polecany do butów o takim kolorze? Póki co próbowałem tabakowym, ale zastanawiam się czy parysky/ciemny brąz nie byłyby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolory to obiecałem się nie wcinać ;) Także jeżeli potrzebna konkretna sugestia to najlepiej wysłać zdjęcie butów w naturalnym oświetleniu do multirenowacji. Tam support codziennie odpowiada na takie pytania i muszę przyznać, że jest to praktyczne doświadczenie, które wielokrotnie przebija już moją wiedzę w tej materii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szukam szukam, ale nie mogę znaleźć wątku. Chodzi o wygładzenie zmarszczek na butach. Kojarzę taki sposób, że po rozgrzaniu buta np. suszarką do włosów od środka i zewnątrz wygładza się powierzchnię zimnym metalowym przedmiotem np łyżką z zamrażalnika. Czy coś pomyliłem czy faktycznie to działa? Jest jakieś ryzyko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koval Też tak myślę, choć jak pokazał lubo - da się :D krótkotrwałe ciepło raczej skóry nie uszkodzi, gorzej jeżeli w butach są zastosowane jakieś syntetyczne wzmocnienia, dlatego bałbym się taką operację na butach przeprowadzać, zwłaszcza jeżeli nigdy wcześniej się tego nie robiło. 

Ale co do "prasowania" skóry, no jest to obecne w "branży" :D 

https://www.instagram.com/p/CEKIwF8pFzs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Jasne, zdaj sobie sprawę, że to nie będzie trwały zabieg, na szczęście tu chodziło głównie, aby przygotować buty do sesji zdjęciowej, żeby nieco lepiej się prezentowały.

Instruktaż z YT bardzo pomocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post. Proszę o radę. Butki mojej córki mają pościerane czubki, poza tym nie mają prawie żadnych śladów użycia, są bardzo wygodne i jeszcze dobre na nią. Chcę je zreanimować na uroczystość rodzinną. Czy jestem w stanie to zrobić we własnym zakresie czy tutaj raczej amator bez doświadczenia polegnie? Załączam zdjęcia czubków. Jeden but wydaje się jaśniejszy ale to tylko tak światło padało. Butki są lekko zaróżowione, ale biorę pod uwagę przefarbowanie całych butków na nieco inny odcień w razie potrzeby. Przedostatnie zdjęcie jest z lampą błyskową.

 

IMG_20210516_143659786(1).thumb.jpg.1913e4e255d402fca0dec09885f4f032.jpgIMG_20210516_143640210(1).thumb.jpg.12956865c77e1b9a16aee0fba641fecb.jpgIMG_20210516_143620431(1).thumb.jpg.c3d8bc8e2b1683fa691e096a187244fc.jpg

IMG_20210516_143630982(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda potencjalnie skuteczna próba reanimacji będzie wiązać się z wydatkiem przekraczającym wartość bucików, więc jeśli chodzi o #zerowaste to raczej nie warto, a jeśli o sentyment/hobby itp. to pewnie najpierw to:
https://multirenowacja.pl/tarrago-filling-paste-50ml.html#!
później to:
https://multirenowacja.pl/tarrago-color-dye-single-25ml.html#!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip Dziękuję za odpowiedź. Wcześniej przeglądałam ten temat, ale w większości przypadków wydawało mi się, że w jednych przypadkach gdzie były obtarcia były płytsze od tego, a w innych (tych głębszych) powierzchnia była mała typu rysy.

@lubo69 Nie myślałam tutaj o #zerowaste, uważam, że nie ma czegoś takiego jeśli chce się uzyskać dobry efekt. Córka lubi te buciki bo mają mięciutką skórkę, a ciężko coś znaleźć na jej stopę. Przeglądałam też produkty Saphiry, tylko nie wiedziałam, które w tym przypadku by się sprawdziły. Takie środki zapewne na przyszłość się przydadzą, więc nie sądzę, aby to był zbyt duży wydatek. A czy powinnam wygładzić najpierw papierem ściernym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kloto napisał:

A czy powinnam wygładzić najpierw papierem ściernym?

Chyba lepiej tam już więcej nie trzeć, chociaż z drugiej strony, gdyby powierzchnię ładnie wyrównać, mogłaby wystarczyć sama farbka zamiast szpachli, lub po prostu Renovating Cream, jak sugeruje @eye_lip (tu jednak trzeba właściwie dobrać kolor).

Nie potrafię wiążąco odpowiedzieć; może ktoś jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kloto napisał:

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post. Proszę o radę. Butki mojej córki mają pościerane czubki, poza tym nie mają prawie żadnych śladów użycia, są bardzo wygodne i jeszcze dobre na nią. Chcę je zreanimować na uroczystość rodzinną. Czy jestem w stanie to zrobić we własnym zakresie czy tutaj raczej amator bez doświadczenia polegnie? Załączam zdjęcia czubków. Jeden but wydaje się jaśniejszy ale to tylko tak światło padało. Butki są lekko zaróżowione, ale biorę pod uwagę przefarbowanie całych butków na nieco inny odcień w razie potrzeby. Przedostatnie zdjęcie jest z lampą błyskową.

 

Można na kilka sposobów i nie musi to być trudna robota. Na pewno zacząć należy od papiery ściernego i wyrównania powierzchni. Przedstawione tu sposoby mogą się sprawdzić, ale optymalnie to: wyślij do MULTIRENOWACJI zdjęcia robione bez lampy w naturalnym dziennym oświetleniu, by dobrać jak najbardziej zbliżony kolor, bo to będzie sprawa kluczowa.  

P.S.
Na rozgrzewkę przejrzyj sobie kilka tematów o malowaniu i renowacjach z Bloga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.