Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Szybkie pytanie - mam oxfordy Berwick 3010, kolor 'Tan':

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGtpn1FhPnAUeBb6dR7qzwjRH58ej9ANVF0kBFgHUvIk-D4uAy

Jaki kolor Pommadiera Saphir polecacie? Miałem '03 Marron Clair', ale był jak dla mnie zbyt jasny. Wybór brązów jest ogromny:

https://multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

Stąd ciężko mi na oko wskazać odcień o jeden stopień ciemniejszy.

Żorż - te buty też wyglądają na Berwicki 3010;)

EDIT: znalazłem paletę barw Saphir, może się komuś też przyda => klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hippe, ta paleta barw jest bardzo myląca. Kolory przedstawione na niej są o kilka odcieni ciemniejsze niż w rzeczywistości. Jeśli chcesz pójść o odcień wyżej to spróbuj cognac lub havana light. Jednak w tych przypadkach musisz się liczyć z lekkim patynowaniem skóry. Twój pierwszy wybór jest najbezpieczniejszy.

Jeśli chodzi o moje buty to pudło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po użyciu renowatora od saphira wyszły mi takie plamy, coś jakby ciemne przebarwienia. Przy nakładaniu te miejsca są znacznie ciemniejsze niż reszta buta, potem są jaśniejsze ale nie znikają. Od czego mogą powstawać plamy? Jak to odratować? 

Nie jestem pewny czy pisze w dobrym miejscu, więc jeśli nie to prosiłbym o podanie gdzie to przeniosę wątek.

IMG_20190913_235323.jpg

IMG_20190913_235333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ciasteczkowy napisał:

Dobra robota. Aż trudno uwierzyć że to ta sama para. Tak z ciekawości - jaki był cel tego przedsięwzięcia? Zamierzasz nosić te buty, czy po prostu tak dla sportu/wprawy?

W sumie to sam nie wiem ;) Nie potrzebuję 10 pary, ale szkoda mi ich trochę było i wylicytowałem za 44E+wysyłka. Dodatkowo był to sposób, aby wejść w posiadanie linii handgrade i zobaczyć jak jest wykonana + czy kopyto mi odpowiada.

Poprzednia para, z którą tak zrobiłem (AS Herrick) cieszy mojego brata, a ta po podzelowaniu może nawet zostanie.

Skóra wbrew pozorom jest w idealnym stanie, bo to co widać na pierwszym zdjęciu to nie są rysy na skórze, ale około 20 warstw wosku na całej powierzchni popękane itp. Jak się w końcu po kilku godzinach i cyklach aceton/renomat dokopałem do skóry właściwej to nie ma na niej praktycznie śladów użytkowania. Na podeszwach też dopiero zaczynają się przecierać szwy czyli to co mam w swoich AS po +/- 20 wyjściach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 17:24, Żorż Ponimirski napisał:

Skóra wbrew pozorom jest w idealnym stanie, bo to co widać na pierwszym zdjęciu to nie są rysy na skórze, ale około 20 warstw wosku na całej powierzchni popękane itp. Jak się w końcu po kilku godzinach i cyklach aceton/renomat dokopałem do skóry właściwej to nie ma na niej praktycznie śladów użytkowania. 

@Żorż Ponimirski czy jest jakaś znacząca przewaga używania kombinacji aceton + renomat w stosunku do samego acetonu? Dotychczas żyłem w świadomości, że aceton przebija mocą renomat i nie trzeba korzystać z obu.

Pytam, bo sam zmagam się z dość zapuszczoną parą butów i zastanawiam się czy warto wydawać pieniądze na renomat czy wystarczy sam aceton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hippe napisał:

@Żorż Ponimirski czy jest jakaś znacząca przewaga używania kombinacji aceton + renomat w stosunku do samego acetonu? Dotychczas żyłem w świadomości, że aceton przebija mocą renomat i nie trzeba korzystać z obu.

Pytam, bo sam zmagam się z dość zapuszczoną parą butów i zastanawiam się czy warto wydawać pieniądze na renomat czy wystarczy sam aceton.

W moim przypadku renomat w ogóle tego nie chciał ruszyć na początku, bo wosk był bardzo wyschnięty. Użyłem acetonu bardzo szczodrze (tutaj uwaga, przetestuj na niewidocznym kawałku skóry) a później, kiedy widziałem że wosk lekko zmiękł i jestem blisko skóry przetarłem to renomatem. W sumie myślę że poszedł na buty 5x aceton i 3x renomat. Jeszcze raz potwierdza się stara prawda, że im lepszej jakości skóra tym lepiej znosi wszelkie procedury, nawet tak agresywne jak czysty aceton. Kolor odzyskały niemal od razu po nawilżeniu kremem + dwie warstwy wosku saphira. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać to tutaj jest chyba najlepszy filmik z użyciem acetonu:

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diGriz napisał:

Sorry za słabą jakość zdjęć. 

Ale ładny parkiet. 

Przyłączam się do przedmówcy. Nie ratować... ale nosić, tylko nie do pracy, albo do kościoła. Raczej do luźnych spacerów. Niedługo będzie bardzo wcześnie ciemno. 😀

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.