Jump to content

Recommended Posts

Koledzy, czy z jednej butelki TARRAGO Suede Nubuck Dye 50ml pomaluje niskie nubuckowe sneakersy w jasnym beżu na ciemny brąz tak, aby było to dobrze i estetycznie (pewnie z 3 warstwy) zrobione?

Witam użytkowników tego forum :) Zarejestrowałem się gdyż potrzebuję zasięgnąć rady u najlepszych bo moje zabiegi ratowania estetycznego czarnych butów typu oksford nie przyniosły skutków pozytywnych. Do meritum. Po kilku (około 5) założeniach na nogi owych butów skóra na nich wygląda okropnie. W miejscu zgięcia powstało mnóstwo załamań które na dodatek zmieniły kolor na szary. Zwyczajnie szkoda mi tych butów bo są wygodne i nie miałem z nimi problemów typu obtarcia skóry czy odciski. Zdjęcia dodam jak będę w domu.
Co mogę z nimi podziałać?

Na razie daj zdjęcia.

Dobre buty po 5 założeniach (niezbyt intensywnych, czyli bez wyjść w góry) nadal powinny wyglądać prawie jak nowe.

Polecam prawidła. Niemniej jednak podczas pięciu wyjść bez prawideł w międzyczasie nic nie powinno się stać.

Jeżeli buty po pięciu wyjściach wyglądają jak na zdjęciach, to są dwie możliwości:

- długo nie wracałeś z tych wyjść ("wyszedł po zapałki, wrócił po 30 latach");

- buty tylko udają dobre obuwie, więc trzeba się jak najszybciej z nimi pożegnać i zacząć odkładać na buty z prawdziwego zdarzenia; to nie snobizm czy rozrzutność, tylko życiowa konieczność.

• Like 3
  • Upvote 3

Jest aż tak źle?

- Co do pierwszego. Pisząc całkiem poważnie były to wyjścia na uroczystości trwające kilka do 12 godzin powiedzmy, nie więcej.
- Jeśli te buty udają dobre obuwie to przejechałem się na nich konkretnie. Myślałem kupując je że na takie sporadyczne wyjścia będą jak nowe przez lata a tu taka niespodzianka.

Są to buty Vistula. Może dla niektórych tutaj ta marka jest niskich lotów ale dla mnie było to małe spełnione marzenie. Jestem po prostu w szoku co się z nimi stało po kilku założeniach na nogi. Przecież to nie są buty za 100 czy nawet max 200 zł.

Vistula jako marka odzieżowa jest ok, a linia Lantier jest bardzo dobrej jakości (jak na polski rynek). Natomiast buty Vistula to buty noname - nie wiadomo kto i z czego je wykonał.

10 godzin temu, xkoziol napisał:

Czyżby? 😁

Mam nadzieję, że w piekle jest specjalne miejsce dla producentów "wyjściowego" "obuwia" tego typu. Producent taki musi przez cały czas nosić swoje wyroby (rotując oczywiście, bo po ośmiu wyjściach wyrób jest na podpałkę - ale jest z czego wybierać), a za każdego klienta wmanewrowanego w zakup "najwyższej jakości" "oksfordków" ze "skóry licowej" wyrasta mu jeden bolesny, nieusuwalny odcisk 😈

• Like 3

Co do butów z sieciówek mam czarne oksfordy z Bytoma kupione 3 lata temu. Co prawda ubierane kilka razy w roku na formalne okazje, ale nie wykazują takiego zużycia jak powyższe z Vistuli. Co do producenta, Gino Rossi, taką informację uzyskałem od sprzedawcy.

W moim przypadku buty Vistula były asumptem do zakupu porządniejszych butów, o których piszemy na forum. Zaczęło się to niecałe 4 lata temu. Buty Vistula  zakupiłem na ślub, wtedy wydawało mi się, że jeśli zapłacę 600 zł za buty to będzie "coś" i było, ale "coś" tragicznego. Buty po ślubie założyłem 3 razy do pracy i się  rozkleiły. Oczywiście je zareklamowałem, ale w między czasie kupiłem pierwsze byty szyte goodyear welted, a mianowicie Patine P002. Od tego czasu na Vistulę nawet nie chciałem patrzeć, skok jakościowy ogromny,  a Patine droższe były chyba coś około 50 zł. Nawet pokusa tego, że jak 2 raz zareklamuję Vistulę, to była szansa na zwrot kasy, nie przekonała mnie do tego żeby się nimi męczyć.

Piszecie że to może być nawet mielonka i może tak jest ale... one pachną skórą. To jest dla mnie dziwne. Wyprodukowano je we Włoszech. Co do reklamacji przegapiłem te 2 lata i tu ubolewam niezmiernie nad tym.

Po dwóch latach pachną skórą? To rzeczywiście dziwne. A Włochy to tylko miejsce na mapie.

• Upvote 1

Nie widziały. Mimo wszystko chyba ich stan obecny będzie ciężko poprawić. Jeśli już to jak?
Drugie pytanie. Nie w tym roku pewnie ale czy w okolicy 400 - 450 zł które wydałem na Vistule miałbym alternatywę na czarne oksfordy do garnituru?

W dniu 3.08.2015 o 20:17, Egonax napisał:

post-6485-0-11392200-1438625425_thumb.jp

post-6485-0-37379900-1438625506_thumb.jp

Miałem takie (lub podobne) tylko w brązie. Co prawda moje zaliczyły znacznie więcej wyjść.

Poprawa ich stanu jest możliwa, ale w mojej ocenie nieopłacalna. Doprowadzenie mojej pary do stanu z drugiego zdjęcia wymagało zakupu renomatu, renovatora, kremu i pasty. Wszystkie produkty były od Patine. Pracy własnej nie liczę, była to moja testowa para poddana renowacji. 

Reasumując, wydasz „trochę” kasy na produkty (oczywiście, można kupić tańsze zamienniki) a buty i tak w końcu wylądują w koszu. Moje, jak na pierwszą renowację i ich pierwotny stan, wyglądały całkiem nieźle. Oczywiście po kilku wyjściach skóra traciła na wyglądzie, a buty wracały na warsztat. W końcu trafiły tam, gdzie ich miejsce, czyli do kontenera. Preparaty zostały do kolejnych, ale juź GYW.

24 minuty temu, Ptaszniko napisał:

Nie widziały. Mimo wszystko chyba ich stan obecny będzie ciężko poprawić. Jeśli już to jak?
Drugie pytanie. Nie w tym roku pewnie ale czy w okolicy 400 - 450 zł które wydałem na Vistule miałbym alternatywę na czarne oksfordy do garnituru?

Pierwsze buty, które warto rozważyć to kwota ok. 700zł i Berwicki.

Zajrzyj do sklepu klasycznebuty.pl