Skocz do zawartości

Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników tego forum :) Zarejestrowałem się gdyż potrzebuję zasięgnąć rady u najlepszych bo moje zabiegi ratowania estetycznego czarnych butów typu oksford nie przyniosły skutków pozytywnych. Do meritum. Po kilku (około 5) założeniach na nogi owych butów skóra na nich wygląda okropnie. W miejscu zgięcia powstało mnóstwo załamań które na dodatek zmieniły kolor na szary. Zwyczajnie szkoda mi tych butów bo są wygodne i nie miałem z nimi problemów typu obtarcia skóry czy odciski. Zdjęcia dodam jak będę w domu.
Co mogę z nimi podziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli buty po pięciu wyjściach wyglądają jak na zdjęciach, to są dwie możliwości:

- długo nie wracałeś z tych wyjść ("wyszedł po zapałki, wrócił po 30 latach");

- buty tylko udają dobre obuwie, więc trzeba się jak najszybciej z nimi pożegnać i zacząć odkładać na buty z prawdziwego zdarzenia; to nie snobizm czy rozrzutność, tylko życiowa konieczność.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aż tak źle?

- Co do pierwszego. Pisząc całkiem poważnie były to wyjścia na uroczystości trwające kilka do 12 godzin powiedzmy, nie więcej.
- Jeśli te buty udają dobre obuwie to przejechałem się na nich konkretnie. Myślałem kupując je że na takie sporadyczne wyjścia będą jak nowe przez lata a tu taka niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xkoziol napisał:

Czyżby? 😁

Mam nadzieję, że w piekle jest specjalne miejsce dla producentów "wyjściowego" "obuwia" tego typu. Producent taki musi przez cały czas nosić swoje wyroby (rotując oczywiście, bo po ośmiu wyjściach wyrób jest na podpałkę - ale jest z czego wybierać), a za każdego klienta wmanewrowanego w zakup "najwyższej jakości" "oksfordków" ze "skóry licowej" wyrasta mu jeden bolesny, nieusuwalny odcisk 😈

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku buty Vistula były asumptem do zakupu porządniejszych butów, o których piszemy na forum. Zaczęło się to niecałe 4 lata temu. Buty Vistula  zakupiłem na ślub, wtedy wydawało mi się, że jeśli zapłacę 600 zł za buty to będzie "coś" i było, ale "coś" tragicznego. Buty po ślubie założyłem 3 razy do pracy i się  rozkleiły. Oczywiście je zareklamowałem, ale w między czasie kupiłem pierwsze byty szyte goodyear welted, a mianowicie Patine P002. Od tego czasu na Vistulę nawet nie chciałem patrzeć, skok jakościowy ogromny,  a Patine droższe były chyba coś około 50 zł. Nawet pokusa tego, że jak 2 raz zareklamuję Vistulę, to była szansa na zwrot kasy, nie przekonała mnie do tego żeby się nimi męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2015 o 20:17, Egonax napisał:

post-6485-0-11392200-1438625425_thumb.jp

post-6485-0-37379900-1438625506_thumb.jp

Miałem takie (lub podobne) tylko w brązie. Co prawda moje zaliczyły znacznie więcej wyjść.

Poprawa ich stanu jest możliwa, ale w mojej ocenie nieopłacalna. Doprowadzenie mojej pary do stanu z drugiego zdjęcia wymagało zakupu renomatu, renovatora, kremu i pasty. Wszystkie produkty były od Patine. Pracy własnej nie liczę, była to moja testowa para poddana renowacji. 

Reasumując, wydasz „trochę” kasy na produkty (oczywiście, można kupić tańsze zamienniki) a buty i tak w końcu wylądują w koszu. Moje, jak na pierwszą renowację i ich pierwotny stan, wyglądały całkiem nieźle. Oczywiście po kilku wyjściach skóra traciła na wyglądzie, a buty wracały na warsztat. W końcu trafiły tam, gdzie ich miejsce, czyli do kontenera. Preparaty zostały do kolejnych, ale juź GYW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Ptaszniko napisał:

Nie widziały. Mimo wszystko chyba ich stan obecny będzie ciężko poprawić. Jeśli już to jak?
Drugie pytanie. Nie w tym roku pewnie ale czy w okolicy 400 - 450 zł które wydałem na Vistule miałbym alternatywę na czarne oksfordy do garnituru?

Pierwsze buty, które warto rozważyć to kwota ok. 700zł i Berwicki.

Zajrzyj do sklepu klasycznebuty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.