Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Już od prawie 2 miesięcy szukam materiału w cenie do 150zl za metr i niestety nie jest łatwo znaleźć szarą kratkę.

W Bytomiu mi mówiono że uszycie kamizelki to 400-450zl. Nie wiem skąd kolega ma taką dużą wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od prawie 2 miesięcy szukam materiału w cenie do 150zl za metr i niestety nie jest łatwo znaleźć szarą kratkę.

W Bytomiu mi mówiono że uszycie kamizelki to 400-450zl. Nie wiem skąd kolega ma taką dużą wycenę.

 

Jeżeli chodzi o Bytom to zaproponowano mi taką ofertę:

Kamizelka "z półki" 449 PLN

Kamizelka szyta na miarę 699 PLN (+karta podarunkowa na 200 PLN)

 

Również zacząłem szukać materiału aby uszyć ją gdzieś u krawca. Tak na szybko znalazłem:

http://www.huddersfieldcloth.com/Search?Search=prince+of+wales

https://shop.hfwltd.com/collection

Product: 37836

https://www.yorkshirefabric.com/search?q=prince+of+wales

 

Może ktoś orientuje się czy w Merino w Warszawie znajdę coś podobnego jak na powyższych stronach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zostałem zaproszony na wesele w stylu rustykalnym. Na ślub oczywiście mam zamiar założyć tradycyjnie garnitur. Zastanawiam się jednak czy w takim stroju powinienem pójść na uroczystość wesela. Ma odbyć się w gospodzie, kuchnia polowa, częściowo pod chmurką. Czy powinienem zostać w tradycyjnym ubraniu czy zmienić na coś mniej formalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zaproszony na wesele w stylu rustykalnym. Na ślub oczywiście mam zamiar założyć tradycyjnie garnitur. Zastanawiam się jednak czy w takim stroju powinienem pójść na uroczystość wesela. Ma odbyć się w gospodzie, kuchnia polowa, częściowo pod chmurką. Czy powinienem zostać w tradycyjnym ubraniu czy zmienić na coś mniej formalnego?

Spytaj młodych czy będą się przebierać. Jeśli nie to Ty też tego nie rób. Jeśli tak to możesz dostosować strój do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od prawie 2 miesięcy szukam materiału w cenie do 150zl za metr i niestety nie jest łatwo znaleźć szarą kratkę.

W Bytomiu mi mówiono że uszycie kamizelki to 400-450zl. Nie wiem skąd kolega ma taką dużą wycenę.

 

Dość szeroki wybór mają na tej stronie, przewinęła się ona w temacie "Tańsze materiały do *biednego* bespoke"

https://www.yorkshirefabric.com/collections/suiting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość szeroki wybór mają na tej stronie, przewinęła się ona w temacie "Tańsze materiały do *biednego* bespoke"

https://www.yorkshirefabric.com/collections/suiting

Dzięki, już sobie poradziłem. Tkanina jaka mi się bardzo podobała okazała się być dostępna w Bytomiu w linii na zamówienie. To tylko kamizelka więc zaryzykowałem. 

Ponadto we Wrocławiu okazuje się być duża pustka krawców szyjących na miarę. Poza kilkoma, którzy mają długi okres realizacji ze względu na ilość zamówień nie ma nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na moje oba są poprawne, ale czerwony krawat ładniejszy, w końcu czerwień żywsza, radośniejsza, a chyba na ślub jest jednak radosny. Tym niemniej wiem, że równie wielu, jeśli nie więcej jest purystów, którzy podkreślą powagę i formalność okazji, więc sam musisz zdecydować (chociaż ja tak szepnę, że skoro i tak to nie żakiet ani Stresemann, ba, nawet widzę biletówkę, to i krawat może być żywszy). A, no i goździk głębiej w butonierce, ma wystawać to, co ładne, a nie z całą zieleniną. Trzeba trochę się postarać, ale powinno się dać - albo butonierka jest sklepowo, ledwo co rozcięta, ale to można łatwo naprawić samymi nożyczkami do paznokci, a przynajmniej mi się udało w moim garniturze rozciąć do całej długości, która jest obszyta, bez zniszczenia tegoż obszycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chciałbym się pochwalić moim zestawem ślubnym, który spisał się wzorowo! A wszytko dzięki forum, na które trafiłem i dokształciłem się w kwestii ubioru.

Z racji tego że budżet był ograniczony w moim zestawie pojawił się garnitur RTW od Vistulii (kupiony na promocji dwa za jeden) więc budżetowo baaaaaaardzo fajnie :)

Do tego kamizelka uszyta u krawcowej - również jestem bardzo zadowolony.
Na chwilę obecną posiadam tylko takie zdjęcie, które nadaje się do publikacji (z czasem pojawi się na pewno więcej) ;-)

 

P.S. Tak wiem - jestem mistrzem Painta ;-)

post-8039-0-77057400-1466063914_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Może moje obserwacje bedą pomocne. W przeciągu ostatni 6 miesięcy brałem udział w 7 weselach. Jedno było w stylu znanym z amerykańskich filmów, drugie polsko – francuskie z przewagą gości z Francji, inne – w tradycjnym, polskim stylu. Spośród wszystkich gości zauważyłem tylko jedną osobę ubraną w podobym zestawie koordynowanym.

Większość gości nie zauważy różnicy w tkaninie, kroju, jakości garnituru, ale na pewno rozróżnią garnitur od „nie garnituru”.  Jeśli charakter wesela nie będzie bardzo swobodny, to możesz się wyrózniach w zestawie koordynowanym.

Jak rozumiem aktualna oferta garniturów na wyprzedażach odpada, ale może masz możlwiość dobrania eleganckich spodni, w podobym kolorze, pasujących do marynarki?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Krzysztof G napisał:

Kremowe/beżowe chino z granatową marynarką i czarne oxfordy.

Do beżowych spodni nie pasują czarne buty. Jeśli naprawdę nie masz możliwości kupienia garnituru to załóż zestaw koordynowany, ale z szarymi spodniami.

Cytuj

może masz możlwiość dobrania eleganckich spodni, w podobym kolorze, pasujących do marynarki?

To się nie uda.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysztof G napisał:

Wiem,że nie pasują i nie posiadam szarych spodni.Jestem w patowej sytuacji.Chyba,że udało by mi się uciułać na spodnie z sieciówki co jest już możliwe.

W takim wypadku to kupienie spodni to chyba najlepsza opcja :D. Możesz się rozejrzeć w Bytomiu, ostatnio zauważyłem tam całkiem ładne spodnie, sporo modeli po ~100zł. Najlepiej byłoby znaleźć coś w dość ciemnej szarości i z materiału o połysku/splocie/gramaturze podobnej co Twoja marynarka.

Edit: W TKMaxxach przy marynarkach często wiszą spodnie garniturowe. Z tego co zaobserwowałem, często są przeceniane i potrafią kosztować i po 20zł.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.