Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosiłem się tylko do tego zdania "Po prostu badanie formalności z mikrometrem mnie bawi". Z mojego punktu widzenia te dwa rodzaje materiału różnią się znacząco i nie jest to rozpatrywanie tylko szczegółów, czyli mikrometr nie wystarczy :). Kolega poszukuje garnituru na swój własny ślub :).

Myślę, że możemy zostawić ten wątek z wnioskiem, że zgadzamy się co do zastosowania garnituru niekoniecznie z wełny.

 

 

Zgadzam się co do tego, że na zdjęciach lniane garnitury pięknie wyglądają. Mam marynarkę SuSu z lnu. W użyciu nie wygląda tak jak na zdjęciach, niestety materiał zachowuje się tak, jak po lnie można się spodziewać.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hudson - to warto rozważyć ten: http://eu.suitsupply.com/pl/suits/hudson-granatowy-gładki/P4264.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Trendy-Hudson

 

Mam i sobie chwalę - krój o obniżonej formalności, materiał wełna/bawełna, ale w ciemnym granacie. Raczej nie do codziennego noszenia, bo jednak dodatek bawełny powoduje większą podatność na gniecenie. Chętnie go wybieram, gdy trzeba zaznaczyć wyższą formalność, pozostawiając odrobinę luzu (np. jako gość na uroczystościach, spotkania biznesowe). 

 

Oczywiście każdy musi wypracować swój własny margines.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do tego, że na zdjęciach lniane garnitury pięknie wyglądają. Mam marynarkę SuSu z lnu. W użyciu nie wygląda tak jak na zdjęciach, niestety materiał zachowuje się tak, jak po lnie można się spodziewać.

 

To jest cenna uwaga. Co innego stan idealny na sesji zdjęciowej, a co innego normalne użytkowanie. 

Oczami wyobraźni już widzę Narzeczoną biegającą za mną w dniu ślubu z żelazkiem parowym w ręku i mordem w oczach.. :D

Chyba jednak wełna z domieszką lnu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić tkaniny godne polecenia na wykonanie kamizelki do garnituru ślubnego?

Przeszukuję internety i cokolwiek godnego uwagi znajduję tylko u Szarmanta. Ceny niestety nie na moją kieszeń. Mam do wydania około 200zł na materiał.

 

Jak wiele osób szukam kraty księcia Walii ale jestem też otwarty na inne propozycje.

 

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów

prośba o podpowiedź w sprawie garnituru na własny ślub :) Wydaje mi się, że nie jest najgorzej poza jednym mankamentem...

Mucha czarna założona chwilowo, docelowo granat lub szara w kratę.

Zastanawiałem się, jak wielu w tym wątku, nad szarą kamizelką ale obawiam się przy przy swoim wzroście (dwa metry) oraz wątłej budowie, będę wyglądał po prostu kiepsko..

Proszę kolegów o podpowiedzi/uwagi.

post-4046-0-52671900-1461143412_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeden z lepiej wyglądających garniturów z pytań użytkowników o dopasowanie. Czy to RTW (a jeśli tak, w jakiś sposób przerabiane)?

 

Być może koszula ma mankiet na spinki.

Koszula z mankietem farncuskim - akurat przy zdjęciu zawinął się w listwę z guzikami rękawa marynarki, stąd taki efekt.

Marynarka została bardziej wytaliowana oraz poprawiono fałdkę na plecach/barkach (fałda poznańska?).

 

Ogólnie to była moja pierwsza przygoda z MTM, wrażenia bardzo pozytywne, na pewno na tym się nie skończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak iść to do kontenera... Pewnie nie wszyscy bez wyjątku podzielą moje zdanie, ale czarny garnitur w jasne paski to ponury żart z męskiej elegancji, popularny w filmach osadzonych w czasach amerykańskiej prohibicji oraz na polskich straganach w latach 90 tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,zbliża się pierwsza Komunia Święta moich wnuków.

Wypada iść w czarnym garniturze w delikatne,jasne paski?

Komunia to najczęściej impreza w słońcu, w sporej części na świeżym powietrzu - czarny garnitur bardzo średnio pasuje w takich okolicznościach.

Szczególnie jeśli jest w prążek, kojarzy się raczej biznesowo.

Ja bym postawił na garnitur w innym kolorze, ewentualnie nawet na stonowany zestaw koordynowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jak wielu z piszących w tym wątku również zastanawiam się nad zakupem kontrastowej kamizelki do granatowego garnituru. Mam pytanie bo nie do końca jestem niestety zorientowany w kwestiach finansowych. Obecnie Bytomiu mogę wykonać kamizelkę szytą na miarę z wełny bodajże 130' za 699 zł. Niestety z rozmiar 50 jest za krótki a 52 za szeroki dlatego trzeba będzie wykonać ją na zamówienie. Teraz pytanie: czy warto zapłacić taką cenę w salonie czy być może korzystniej okaże się zakupić tkaninę i udać się do krawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.