Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

na zdjeciu nr dwa widac że nie mam najprostrzego kregoslupa dlatego wolalem wybrac cos troszke mniej opinającego.  A jak lezy w barkach? Reszte moge poprawić. Zastanawiam sie nad dlugościa  (jestem niskiego wzrosu 165cm) marynarki bo rękawy to wiadomo że do skrócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem garnitur po poprawkach Pana Mazura, jestem bardzo zadowolony z efektu. Krawiec zwęził marynarkę w ramionach, skrócił rękawy od góry, zebrał trochę materiału w talii, poza tym skrócił spodnie. Zamieszczam efekt przeróbek, na razie tylko w marynarce. Za kilka dni, gdy będę miał więcej czasu, zamieszczę zdjęcia całego garnituru. Dzięki za wcześniejsze porady.

01.jpg

02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów.

Jako, że mój wielki dzień już za mną postanowiłem podzielić się dwoma zdjęciami na których widać mój zestaw. Po długich dywagacjach zdecydowałem się na granatowy garnitur, kamizelkę jednorzędową z pełnymi plecami, czerwony krawat w drobny wzór i czarne oxfordy.

Garnitur - SS Athletic, skracany na długość o jakiś 1 cm, może 1,5 cm. Rękawy fabryczne. Doszyta pętelka w klapie. Spodnie skracane i dorzucone guziki do szelek. Wszystkie poprawki zrobione w Poszetce w Katowicach w bardzo przystępnej cenie 100 zł.
Kamizelka jednorzędowa - na zamówienie - Lazar Rybnik
Buty Meermin oxford.
Koszula Profuomo z którą to miałem najwięcej problemów. Mankiety okazały się za szerokie i blokowały się na nich rękawy marynarki. Udało się przerobić mankiety, ale na drugi raz wymienię koszulę.
 

Przepraszam za zdjęcia średniej jakości, ale wciąż czekam na materiał naszego fotografa.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za porady i uwagi. Czuję, że nie mogłem wyglądać tego dnia lepiej, a do tego nie będzie przykrych wspomnień po latach. Pozdrawiam.

1.png

2.png

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aszyn napisał:

Witam serdecznie forumowiczów.

Jako, że mój wielki dzień już za mną postanowiłem podzielić się dwoma zdjęciami na których widać mój zestaw. Po długich dywagacjach zdecydowałem się na granatowy garnitur, kamizelkę jednorzędową z pełnymi plecami, czerwony krawat w drobny wzór i czarne oxfordy.

Garnitur - SS Athletic, skracany na długość o jakiś 1 cm, może 1,5 cm. Rękawy fabryczne. Doszyta pętelka w klapie. Spodnie skracane i dorzucone guziki do szelek. Wszystkie poprawki zrobione w Poszetce w Katowicach w bardzo przystępnej cenie 100 zł.
Kamizelka jednorzędowa - na zamówienie - Lazar Rybnik
Buty Meermin oxford.
Koszula Profuomo z którą to miałem najwięcej problemów. Mankiety okazały się za szerokie i blokowały się na nich rękawy marynarki. Udało się przerobić mankiety, ale na drugi raz wymienię koszulę.
 

Przepraszam za zdjęcia średniej jakości, ale wciąż czekam na materiał naszego fotografa.

Dziękuję wszystkim forumowiczom za porady i uwagi. Czuję, że nie mogłem wyglądać tego dnia lepiej, a do tego nie będzie przykrych wspomnień po latach. Pozdrawiam.

1.png

2.png

Widzę, że mieliśmy podobne zestawy :)

Bardzo fajnie wygląda. Mógłbym się poczepiać do detali ale po co.

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie głosy :) Taki krawat jest świadomym wyborem, nawet jeśli w ten sposób wykraczam poza kanon ślubnej mody męskiej. Zależało mi na nieco mniej formalnym stylu, dlatego kamizelka nie w kratę księcia Walii, tylko szara krata o bardziej surowym wyglądzie i z wełny o nieco większej gramaturze, dlatego też krawat z grenadyny. A zieleń znakomicie pasuje do mojej urody i imho świetnie komponuje się z granatem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grenadyna może jak najbardziej być, ale nie w takiej kolorystyce. Zielona to jest fajna, ale na fotce, gdzie macaroni pozuje w granatowym bawełnianym garniturze, a nie zestawie ślubnym. Zastanówmy się: zestawy formalne, czyli white tie czy black tie bazują w istocie na dwóch kolorach. Zielona czy czerwona mucha do fraka czy smokingu byłaby odebrana fatalnie. Oczywiście garnitur wizytowy to co najmniej stopień niżej, ale przecież - z uwagi na okazję - zmierzamy do tego, żeby jego formalność w jak najwyższym stopniu podnieść. Oczywiste elementy tego zabiegu to biała koszula z mankietem na spinki i - zwłaszcza jeżeli wchodzi w grę mucha - z zakrytymi guzikami, biała lniana poszetka, czarne oxfordy, goździk w butonierce itd. Do tego dochodzi szara na ogół kamizelka, która ma pokazać, że nie jest to ubiór codzienny (bo obecnie raczej na co dzień kamizelki nie są noszone. Dlaczego te zabiegi przełamywać krawatem? Naturalne wydaje się skorzystanie z krawata granatowego (nawiązującego do garnituru) albo szarego (nawiązującego do kamizelki). Takie wybór powoduje, że nie wprowadzamy dodatkowego koloru, co zbliża nas do zestawów najbardziej formalnych. Tymczasem kolory dodatkowe, i to jeszcze na tle spokojnych pozostałych barw (biel, granat, szarość) bardzo przyciągające wzrok (zieleń, czerwień, bordo), zakłócają pewną harmonię, niektóre wręcz powodują "zbiurowienie" całego zestawu. Propozycje na niektórych blogach, aby korzystać z bordo, uważam za całkowicie nietrafnie, tym jednym dodatkiem pan młody może sprawić, że będzie wyglądał mniej uroczyście od niektórych gości. Osobiście uważam, że najlepiej wyglądają w takich zestawach krawaty szare/srebrne w delikatny wzór, są najmniej biurowe, w konsekwencji wyglądają najbardziej uroczyście. Całkowicie nie rozumiem przytoczonego powyżej w jednej z wypowiedzi argumentu, że komuś zależy na zmniejszeniu formalności zestawu. Jeżeli uroczystość odbywa się w tradycyjnej u nas konwencji kościół/urząd i przyjęcie, to nie widzę powodów do zmniejszania formalności (sam garnitur i tak nie jest szczytem formalności przecież).

Powyższy wywód potwierdza pierwsze optyczne wrażanie - jak widać wielu kolegów uważa wybór zielonego krawata za nietrafny. Proszę sobie zestawić ze zdjęciami, gdzie krawat jest srebrny - gdzie wygląda to lepiej.

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej wyrazny splot, tym krawat mniej elegancki. Jesli splot grenadyny jest bardzo delikatny, to moze i sie nadaje, ale ja bym raczej wybral krawat gladki. Uwazalbym tez na kolor 'srebrny', kojarzy mi sie z moda malomiasteczkowa (srebrny i do tego blyszczacy, w komplecie ze srebrna kamizelka w kwiaty). Bezpieczne kolory klawata to granat i szarosc, byc moze z elementami bialymi (np. granat w kolorze zblizonym do garnituru w biale kropki - taka moja pierwsza mysl). Najlepiej przejrzec dobre przyklady i cos wybrac.

Natomiast nigdy w zyciu nie widzialem pana mlodego w zielonym krawacie :)

[przepraszam za brak polskich liter]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za garniturem na ślub i wpadły mi w oko 3:

http://vistula.pl/garnitury/garnitur,id-73103

http://www.bytom.com.pl/garnitury,garnitur-triest-2-342-k-4757-23865-p

i często polecany na forum (Czy on nie jest przypadkiem świecący? Po zdjęciu można tak wnioskować, a takiego nie chcę)

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-gładki/P2529A.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-Athletic

Który z nich według Was byłby najbardziej odpowiedni na ślub? 

Kolejne pytanie czy rzeczywiście jakość garniturów od SS jest tak miażdżąco lepsza, że nie ma nawet czego porównywać z Vistula/Bytom?

Patrząc czysto na opis to ten z Bytomia ma np. wełnę 120s od Lanificio Zignone, a SS 110s od Vitale Barberis Canonico. Pewnie ma oprócz numerka 110/120/130 znaczenie też właśnie producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.