Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mówimy o tym samym. Typowy otwarty splot to: http://4.bp.blogspot.com/-KvJF4XEKWrc/T_nxzGSDybI/AAAAAAAAAV8/2CzEqGq_Tk8/s1600/depositphotos_5539408-Linen-fabric.jpg
Jak widzisz, nawet, gdyby tkanina była gładka (każda osnowa i wątek takiej samej grubości i równości), to nadal nie nadaje się ona na uroczystości formalne. 

 

Teoretycznie rzecz biorąc, im bardziej uroczysta okazja (a ślub jest jakby na to nie patrzeć chyba najbardziej uroczysta okazją, pod kątem wymogów prezencji własnej, w życiu), tym bardziej wskazana jest wyższa liczba S. Przekłada się to na teoretycznie wyższą ekskluzywność i widoczną "wyjątkowość" ubrania. Tyle teoria. moim zdaniem optymalny wybór to wełna ~120's. Ma lekki połysk a równoczesnie bez problemu można ją użyć do innych  Te z próbnika NFW są jak najbardziej odpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te z probnika NFW raczej nie maja wcale polysku, gdy widzialem je na zywo, sprawialy wrazenie calkiem matowych (stad moje pytanie o porowanie stopnia formalnosci z czesciej spotyknymi tkaninami super s ze splotem twill, ktore posiadaja subtelny polysk, sa bardziej gladkie w dotyku).

Opis tkaniny od producenta:

"This classic collection of plain weave suiting, in pure new wool is ideal for wear through spring, summer and autumn.

It offers the wearer comfort through its open construction, which allows air to move through the garment. Enhanced performance comes from a slight 'uptwist' to the yarn.

A suit in this fabric will shed creases more readily and retain its shape over longer periods"

Przede wszytkim "plain weave" - czyli wg.polskiej wikipedii "splot plocienny". 

Garnitur z welny o splocie otwartym jako letni garnitur na slub polecal w jednym ze swoich wpisow Szarmant:

http://www.szarmant.pl/jak-sie-ubrac-na-slub-szarmanckie-pogotowie-1

Ogladalem dzis na zywo tkaniny Fresco, i jak dla mnie, zupelnie nie nadaja sie one na garnitur "wyjsciowy". Zdecydowanie tkanina z wyrazna strutura, widoczna rowniez z wiekszej odleglosci. Do tego szorstka i mocno przeswitujaca. Piersze skojarzenie z workiem jutowym albo tkanina lniana.

Niestety NFW nie mam dostepnych pod reka, na zywo widzialem je tylko przez chwile jakis czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chciałbym poprosić o poradę w związku z wyborem stroju na swój ślub.

 

Jeżeli chodzi o garnitur to zamówiłem model Napoli w rozmiarze 54 i niestety pojawił się problem ze zbyt szerokimi ramionami - marynarka byłaby idealna gdyby w ramionach miała około 3-4 cm mniej. Bardzo żałuję, ponieważ bardzo spodobał mi się ten garnitur. Początkowo postanowiłem dokonać wymiany na rozmiar 52, jednak stwierdziłem, że różnica pomiędzy 54 a 52 jest zbyt mała, a zwężanie u krawca ryzykowne. W związku z tym wytypowałem jeszcze dwa modele:

1) York - obawiam się tutaj mocniejszego wypełnienia w ramionach.

2) Sienna - zastanawiam się czy kieszonka biletowa i skośne kieszenie nie dyskwalifikują tego garnituru?

 

Jako alternatywę dla SS rozważam MTM w E Bergu, chyba, że macie inne propozycje w cenie do 2,5 tys. zł?

 

Jeżeli chodzi o buty myślałem o shoepassion do tego biała koszula, biała poszetka (lniana?) i mucha (granatowa? tu też prosiłbym o poradę).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Vistula MTM (cen nie znam) lub szycie na miarę w SuSu? Jeśli chcesz standardowy granatowy garnitur (dwa guziki, klapy otwarte) to ich semi-mtm od 399 EUR (ok. 1730 PLN) za dwuczęściowy i 488 EUR (ok. 2100 PLN) za trzyczęściowy. tylko z podróżami się to wiąże. Ew. szukać w Royal Collection, Peek&Cloppenburg, bądź outletach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyklady, jak tkaniny Dugdale z probnika NFW prezentuja sie na zywo (z bliska):

http://www.styleforum.net/t/304965/luxire-custom-clothing-official-affiliate-thread/14670#post_7591834

http://cranebrothersno10.tumblr.com/post/74372464495/made-to-measure-dugdale-new-fine-worsted-range

 

 

Co o tym myslicie? Nadaje sie to na slub i pierwszy garnitur, czy lepiej zostawic to na ktorys kolejny?  Ewentualnie jakiego rodzaju welne polecacie do takiego zastosowania (wesele na wiosne, pozniej jako wyjsciowy garnitur caloroczny)? Welna typu super 1xxs, z gladkim splotem (tylko twill, czy cos innego tez?), jaka przy tym gramatura? Wiekszosc na ktore patrzylem miala 270-310g.

 

Ale te z probnika NFW raczej nie maja wcale polysku, gdy widzialem je na zywo, sprawialy wrazenie calkiem matowych (stad moje pytanie o porowanie stopnia formalnosci z czesciej spotyknymi tkaninami super s ze splotem twill, ktore posiadaja subtelny polysk, sa bardziej gladkie w dotyku).

Opis tkaniny od producenta:

"This classic collection of plain weave suiting, in pure new wool is ideal for wear through spring, summer and autumn.

It offers the wearer comfort through its open construction, which allows air to move through the garment. Enhanced performance comes from a slight 'uptwist' to the yarn.

A suit in this fabric will shed creases more readily and retain its shape over longer periods"

Przede wszytkim "plain weave" - czyli wg.polskiej wikipedii "splot plocienny". 

Garnitur z welny o splocie otwartym jako letni garnitur na slub polecal w jednym ze swoich wpisow Szarmant:

http://www.szarmant.pl/jak-sie-ubrac-na-slub-szarmanckie-pogotowie-1

Ogladalem dzis na zywo tkaniny Fresco, i jak dla mnie, zupelnie nie nadaja sie one na garnitur "wyjsciowy". Zdecydowanie tkanina z wyrazna strutura, widoczna rowniez z wiekszej odleglosci. Do tego szorstka i mocno przeswitujaca. Piersze skojarzenie z workiem jutowym albo tkanina lniana.

Niestety NFW nie mam dostepnych pod reka, na zywo widzialem je tylko przez chwile jakis czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gubię się trochę
 

Ogladalem dzis na zywo tkaniny Fresco, i jak dla mnie, zupelnie nie nadaja sie one na garnitur "wyjsciowy". Zdecydowanie tkanina z wyrazna strutura, widoczna rowniez z wiekszej odleglosci. Do tego szorstka i mocno przeswitujaca. Piersze skojarzenie z workiem jutowym albo tkanina lniana.

 
 vs.
 



Jak pisałem wcześniej nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Chyba powinieneś odpocząć bo usiłujesz znaleźć "perfekcyjny tuzin jajek":


 
 
 

Co o tym myslicie? Nadaje sie to na slub i pierwszy garnitur, czy lepiej zostawic to na ktorys kolejny?  Ewentualnie jakiego rodzaju welne polecacie do takiego zastosowania (wesele na wiosne, pozniej jako wyjsciowy garnitur caloroczny)? Welna typu super 1xxs, z gladkim splotem (tylko twill, czy cos innego tez?), jaka przy tym gramatura? Wiekszosc na ktore patrzylem miala 270-310g.


Ja osobiście lubię herringbone. Przykład z Dugdale: http://www.dugdalebros.com/cloth-ranges/formal-wear-bunch-136/nr 8705, jest to cięższa tkanina 400-435 gr lub lżejsza http://www.dugdalebros.com/cloth-ranges/super-100s-bunch-208/  1822 (1828 też mi sie podoba choć to nie jodełka)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fresco są różne. Nie wszystkie mają tak grubą strukturę że przypominają jutowy worek. No i pirat ma rację, strasznie się zafiksowałeś. To tylko tkanina na ślub. Wybierz się do szarmanta powiedz jaki masz budżet, pooglądaj i wybierz coś co Ci się podoba. Jak nie będzie idealnie, to zawsze za kilka lat możesz mieć drugi ślub.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to. Ja miałem zupełnie inne wyobrażenie wielu tkanin, których naoglądałem się w internecie. Wzięcie próbników do ręki w dobrym świetle (tego u Szarmanta na balkonie nie brakuje) otwiera oczy - wybrałem nie tylko inny próbnik, ale i inny odcień :) Nie przypominam sobie, żeby którykolwiek z klasycznych próbników Dugdale przypominał worek jutowy, albo w ogóle jakikolwiek worek :) NFW nie widziałem, ale ich próbnik English & Town Classics powinien być gdzieś niedaleko w stylistyce - a na żywo prezentuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo do Sebastiana Żukowskiego - ma on całkiem spory magazynek różnych próbników. Powiesz o fresco i już będzie wiedział o co chodzi - notabene możesz zobaczyć wiszący tam garnitur wizytowy z fresco (należący do krawca) 

 

Kupowanie tkanin z internetu bez ich dotknięcia to jak kupić w ten sposób samochód. Już parę razy się tak naciąłem (tkaniny, nie fura :) ) i szkoda na to pieniędzy. Plus mi się już nie chce za nimi latać - wolę jak krawiec ma wszystko pod ręka i tylko palcem wskazuje, że z tego ma być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :)

Najprawdopodoobniej w najblizszym czasie wybiore sie jeszcze raz przejrzec tkaniny, ale chce wiedziec na co mam patrzec. Jestem zielony w temacie i nie chce popelnic jakiegos duzego bledu. Nie chce, zeby ktos za mnie decydowal, tylko szukam sugestii na ktore materialy patrzec, a raczej czego powinienem stanowczo unikac.

Te NFW za pierwszym razem ogladajac, odrzucilem, nie przygladjac sie im za wiele - bo brakowalo mi jakiegokolwiek polysku. Potem juz w domu na nowo zaczalem przegladac forum i blogi i gdzies pojawilo sie to NFW z pozytynymi opiniami (a mam je na pewno dostpne w firmie, w ktorej zamowilem garnitur).

Moze sie za bardzo rozdrabniam, ale to pierwszy mmoj garnitur na zamowienie, wiec zalezy mi zeby byc jak najbardziej zadowolonym z efektu koncowego. Ostatecznie zastanawiam sie miedzy:

- jakas welna super 110-130s o splocie twill (lub plain?) i gramaturze 270-310g, np.:

http://www.heilemann-fabrics.com/images/super120/200.420%20Super%20120%20-%20d.-blau.jpg

- Dugdale NFW

- cos innego? widzialem np. welne super o gramaturze ok. 350g (chyba Hardy Minnis Classics II) albo np. Dugdale ma kolekcje Royal Classics gdzie sa welny "nie-super" o gramaturze w granicach 400g. Ale pierwsza kwestia, to nie wiem czy na jakas grubsza welne starczy moj budzet. Druga sprawa, to czy rzeczywiscie taka tkanina bedzie lepsza przy moich zastosowaniach? Czy taka gruba welna sprawdzi sie na samym weselu (tance itd.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chciałbym poprosić o poradę w związku z wyborem stroju na swój ślub.

 

Jeżeli chodzi o garnitur to zamówiłem model Napoli w rozmiarze 54 i niestety pojawił się problem ze zbyt szerokimi ramionami - marynarka byłaby idealna gdyby w ramionach miała około 3-4 cm mniej. Bardzo żałuję, ponieważ bardzo spodobał mi się ten garnitur. Początkowo postanowiłem dokonać wymiany na rozmiar 52, jednak stwierdziłem, że różnica pomiędzy 54 a 52 jest zbyt mała, a zwężanie u krawca ryzykowne. W związku z tym wytypowałem jeszcze dwa modele:

1) York - obawiam się tutaj mocniejszego wypełnienia w ramionach.

2) Sienna - zastanawiam się czy kieszonka biletowa i skośne kieszenie nie dyskwalifikują tego garnituru?

 

Jako alternatywę dla SS rozważam MTM w E Bergu, chyba, że macie inne propozycje w cenie do 2,5 tys. zł?

 

Jeżeli chodzi o buty myślałem o shoepassion do tego biała koszula, biała poszetka (lniana?) i mucha (granatowa? tu też prosiłbym o poradę).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Jeżeli nie odpowiada Ci Napoli i York, to może Lazio http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-navy-plain/P4869.html.

 

Poza tym buty, koszula, biała lniana poszetka, które zaproponowałeś są w porządku. Mucha może być praktycznie każda, byle by była stonowania, nie biała i nie czarna. Przykładowo bordowa, ciemnozielona, fioletowa itp., materiał z fakturą lub w delikatny wzór np. kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :)

Najprawdopodoobniej w najblizszym czasie wybiore sie jeszcze raz przejrzec tkaniny, ale chce wiedziec na co mam patrzec. Jestem zielony w temacie i nie chce popelnic jakiegos duzego bledu. Nie chce, zeby ktos za mnie decydowal, tylko szukam sugestii na ktore materialy patrzec, a raczej czego powinienem stanowczo unikac.

Te NFW za pierwszym razem ogladajac, odrzucilem, nie przygladjac sie im za wiele - bo brakowalo mi jakiegokolwiek polysku. Potem juz w domu na nowo zaczalem przegladac forum i blogi i gdzies pojawilo sie to NFW z pozytynymi opiniami (a mam je na pewno dostpne w firmie, w ktorej zamowilem garnitur).

Moze sie za bardzo rozdrabniam, ale to pierwszy mmoj garnitur na zamowienie, wiec zalezy mi zeby byc jak najbardziej zadowolonym z efektu koncowego. Ostatecznie zastanawiam sie miedzy:

- jakas welna super 110-130s o splocie twill (lub plain?) i gramaturze 270-310g, np.:

http://www.heilemann-fabrics.com/images/super120/200.420%20Super%20120%20-%20d.-blau.jpg

- Dugdale NFW

- cos innego? widzialem np. welne super o gramaturze ok. 350g (chyba Hardy Minnis Classics II) albo np. Dugdale ma kolekcje Royal Classics gdzie sa welny "nie-super" o gramaturze w granicach 400g. Ale pierwsza kwestia, to nie wiem czy na jakas grubsza welne starczy moj budzet. Druga sprawa, to czy rzeczywiscie taka tkanina bedzie lepsza przy moich zastosowaniach? Czy taka gruba welna sprawdzi sie na samym weselu (tance itd.)?

 

Idź pod wskazane adresy przejrzeć próbniki. Nikt Cię tam kijem nie zmusi do konkretnej, a prawie na pewno da Ci ogromny wybór zawężając jako podpowiedź dostępne próbniki. Nie kombinuj :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić gdzie w Polsce (lub internecie) znaleźć porządną koszulę. Mianowicie - póki co miałem eleganckie koszule z Willsora i button-down z Próchnika. W Willsorze zawsze przeszkadza mi zbyt krótki rękaw. Przy zgięciu w łokciu rękaw skraca się na tyle, że odsłania mi dużą część nadgarstka. Dodatkowo w koszulach na spinki (a takiej poszukuję) bardzo ciasno obejmuje nadgarstek - nawet gdybym chciał założyć cienki zegarek, to by się nie zmieścił. W koszulach b-d z Próchnika zmieściłbym tam nawet zegarek z dużą kopertą, przez to mankiet przesuwa się nawet poniżej nasady kciuka.
W związku z powyższym interesują mnie dłuższe rękawy i szersze mankiety niż w Willsorowych. Może ktoś miał podobny problem do mojego? Moje wymiary jeśli chodzi o długość kończyn, czy ich obwód należą raczej do standardowych.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie to taki dowcip? Czy przejaw śmierdzącego lenistwa?

Nie jest to dowcip. Nie znam każdej firmy, tym bardziej internetowej, nie pojadę oglądać Berga do Warszawy jeśli ich rękawy są krótkie. Pytam, bo zapewne forumowicze mają jakąś większą wiedzę na ten temat, może ktoś miał podobny problem. W tematach o koszulach piszecie, że Bytom, Wólczanka i inne be, tak więc pytam znawców co mogą doradzić. Tym się kierowałem przy pisaniu powyższego posta. Jeśli jest dowcipny to proszę o przeniesienie do działu humor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za waszymi radami i poczytałem wiele o koszulach, garniturach, kamizelkach, itp., ale wciąż mam wiele pytań, a jako nowicjusz brak mi zarówno samokrytyki, jak i wiedzy, gdzie tego wszystkiego szukać w gąszczu internetu. Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc, choćby nakierować gdzie tych informacji szukać to będę wdzięczny.

Chciałem zapytać was o kilka szczegółów dotyczących ślubnego ubioru. Na chwilę obecną zdecydowałem się na garnitur jednorzędowy, ciemno-granatowy. Wciąż nie zdecydowałem, czy założę kamizelkę, a także nie dokonałem wyboru między krawatem, a muchą. W tym miejscu potrzebuję Waszej pomocy.

1. Jeśli zdecydowałbym się założyć kamizelkę i muszkę, to oczywiście kryta listwa, a do tego kent. Czy mucha w taki mniej więcej wzór jest dopuszczalna, czy raczej gładka granatowa (oczywiście wiązana)? - http://vistula.pl/muchy/mucha-vistula-red,id-71396?gclid=CjwKEAjwq6m3BRCP7IfMq6Oo9gESJACRc0bNGTGsXWIz8uKxS1ZTXsCk-W8pu3TjwqPOJgixvH2jkhoCuDvw_wcB

2. Jeśli zakładam szarą kamizelkę, być może w kratę księcia Walii i krawat, to czy bordowy krawat jest dobrym wyborem?
3. Czy w powyższym zestawie koszula powinna mieć listwę, czy nie?

 

4. Czy jeśli biorę pod uwagę, że kamizelka może mi się kiedyś przydać jako osobna część garderoby, to czy plecy mogę zrobić z tego samego materiału co front, czy raczej tylko z wiskozy?

5. Wesele będzie w sierpniu, tak więc biorę pod uwagę upały. Czy dopuszczalne jest zdjęcie kamizelki i pozostanie w samej marynarce, oraz czy dopuszczalne jest zdjęcie marynarki i pozostanie w samej kamizelce (wówczas plecy z tkaniny)

 

6. Pozostaje teraz wersja bez kamizelki - czy wówczas można ubrać krawat w kratę księcia Walii? Na forum wspomniano wielokrotnie o wzorze w pepitkę, ale nie wiem do końca jak taki krawat miałby wyglądać - czy dobra dusza mogłaby podrzucić jakikolwiek pomysł, który nie będzie błędem?

 

7. Zdecydowałem, że zamówię SuSu York w dwóch rozmiarach, żeby ocenić jak leży ( http://eu.suitsupply.com/pl/suits/york-niebieski-gładki/P2529Y.html?cgid=Suits&prefn1=styleFit&prefv1=Klasyczne-York ),natomiast dzisiaj byłem w Bytomiu i zdecydowałem, że coś przymierzę. Spodobał mi się ten garnitur http://bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,garnitur-milano-1-124-k-1465-8955-p ). Wyglądałem w nim dobrze, czułem się dobrze, choć miałem wrażenie zbyt długich rękawów. Niestety zorientowałem się potem, że nie zwróciłem uwagi na wysokość guzika. W garniturach SuSu jest on niżej, co bardziej mi się podoba. Z tego co oglądałem na stronach Bytomia i Vistuli nie znalazłem garniturów z takim guzikiem. Wie ktoś może, gdzie mogę szukać takiego kroju oprócz SuSu?

Z góry dziękuję za porady, nawet pojedyncze.
Mam nadzieję, że teraz moje pytania są bardziej konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja na swój założyłem gładką - dziś zrobiłbym dokładnie tak samo. Gładki zawsze jest bardziej "odświętny" jeśli chodzi o muchy.

2. szara krata, granatowy garnitur i bordowy krawat do doskonałe, znane i lubiane połączenie.

3. Koszula z krytą listą jest bardziej formalna od zwykłej, jednakże jeśli będzie w zestawie z krawatem to już więcej zależy od Twoich preferencji, bo i tak i tak jest po chrześcijańsku.

4. jeśli chcesz nosić kamizelkę bez marynarki, to chyba lepiej zrobić całą z tkaniny frontowej.

5. Postaraj się zacisnąć zęby i wytrwać całe wesele w marynarce - nie ma niczego gorszego niż Pan Młody paradujący bez niej. Wtedy będize Ci lepiej, ale zdjęcia i nagrania będa Ci towarzyszyć przez kolejne 40-50 lat - człowiek w samej koszuli zawsze wygląda bardziej niechlujnie niż człowiek w marynarce. 

Z dwojga złego skoczyłbym na zaplecze/gdziekolwiek i zdjąłbym  kamizelkę a został w marynarce.

6. Krawat w kratę na ślub - odpada. 

7. Polskie marki robią się na siłę "młodzieżowe", co im nie do końca wychodzi, ale wszystkie jak jeden mąż mają wysoko guziki. Weź SuSu - nie zawiedziesz się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę także swoją opinię.

1) Wg mnie muszka w groszki jest dobrym pomysłem, aczkolwiek wybrałbym do granatowego garnituru muchę inną niż granatową, najlepiej szarą, burgundową. Z gładkich wybrałbym także te same barwy.

2) Tak.

3) Zależy to od preferencji, nie będzie błędem założenie koszuli z krytą plisą i krawata, plisy i tak nie będzie widać raczej.

4) Najlepiej zrobić kamizelkę w pełni z frontowego materiału.

5) Lepiej zdjąć kamizelkę i paradować "tylko" w marynarce; w samej kamizelce wygląda się, jak kelner - z taką opinią się spotkałem. 

6) Osobiście opcja z krawatem w taką kratę mi odpowiada, sam zapewne taki założyłbym, ewentualnie właśnie w pepitkę, bądź białe grochy. Zdaje mi się, że założenie takiego w pepitkę nie powinno zostać odebrane jako faux pass.

TIC0175RYL_a.jpg

 

7) Wydaje mi się, że Suit Supply jest jedną z najodpowiedniejszych opcji, o ile nie najlepszą w tej półce cenowej. Zawsze możesz poszukać w Peek & Cloppenburg, Royal Collection, Van Graaf, może Albione, ew. spróbować MTM, jeśli masz jakieś specjalne życzenia co do garnituru i więcej środków na ten cel, albo w Bytomiu ten ich Szyty na zamówienie, może zgodziliby się na delikatną ingerencję w wysokość górnego guzika, czy wypełnienie ramion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HEMI

@Bartosz_U

Dziękuję bardzo za porady.
Zgodnie z nimi uszyję całą kamizelkę z tkaniny frontowej, choć czytałem, że mogą być widoczne na plecach linie brzegu kamizelki. Będę chyba musiał najpierw przymierzyć jakiś wzór do garnituru, żeby to dobrze ocenić.

Dzięki za podpowiedź o pepitce, bo nie byłem pewny jaki to ma być dokładnie wzór, wyskakuje ich masa pod tym pojęciem w google. Co do muszki, czy garnituru, to chyba kupię obie wersje i zdecyduję na koniec. W takim wypadku koszula z listwą będzie najbardziej uniwersalna.

W Bytomiu przy tym standardowym szyciu raczej guzika nie obniżą, to idzie wg ich krojów. Pytałem, czy klapy by się dało szersze, albo zamknięte, to gościu powiedział, że wtedy tylko pełne szycie (Bytom raczej nie ma bespoke?) za grubszą kasę - aż tak mi nie zależy, a boję się, że uszyją i będą niedociągnięcia, bo przecież nie znam się na tym dokładnie i byłby to pierwszy szyty garnitur. Wolę popróbować RTW i najwyżej tu zwęzić, tam poszerzyć.

Zgodnie z waszymi radami (wolałem sie upewnić), nie zostanę w samej kamizelce :)

 

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszyn, widzę, że mamy w tej chwili podobne, nazwijmy to, problemy :) też rozważam mucha/krawat i też mam w sierpniu ślub :)

 

Wczoraj zamówiłem w SS granatowego Athletica. Rozmiar 44. Mam nadzieję, że będzie pasował do mojej sylwetki. Teraz rozglądam się za koszulą. Nie znam się na koszulach i ciężko mi ocenić, która będzie miała najlepszą jakość do ceny. Szukam takiej do max. 300zł. Poniżej wklejam linki jakie udało mi się znaleźć. Proszę o poradę, która Waszym zdaniem będzie odpowiednia jakością do ceny. Jestem również otwarty na propozycje spoza listy.

 

1. http://www.massimodutti.com/pl/pl/men/koszule/koszula-false-plain-slim-fit-c680511p6994002.html?colorId=250&categoryNav=1510002

2. http://bytom.com.pl/kolekcja-caloroczna,koszula-london-4-124-k-1338-11587-p

3. http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-wolczanka/koszula-wolczanka,id-72187

4. http://www.wolczanka.pl/koszule-meskie-lambert/koszula-lambert,id-73252

5. http://vistula.pl/koszule/koszula,id-65970

6. http://vistula.pl/koszule/koszula,id-67897

7. http://vistula.pl/koszule/koszula,id-68756

8. http://vistula.pl/koszule/koszula,id-70650

9. http://eleganckipan.com.pl/koszule/1547-elegancka-biala-koszula-meska-do-muchy-mankiety-na-spinki-kryta-listwa.html

10. https://osovski.pl/product-pol-237-Koszula-meska-OSOVSKI-AL0001S-SLIM.html

11. http://sklepmiler.pl/pl/p/Koszula-formalna-do-muchy/659

12. http://sklepmiler.pl/pl/p/Koszula-biala-formalna-na-spinki/657

 

Być może się mylę, jeśli tak - wyprowadźcie mnie z błędu - kołnierz włoski jest dopuszczalny do formalnych strojów? Jestem dość szczupłej budowy, twarz mam pociągłą i nie chcę potęgować efektu wydłużania ciała przez kołnierz kent. Włoski z praktyki wydaje się do mojej budowy dla mnie najodpowiedniejszy.

 

Proszę o opinię co wybrać w kwestii odpowiedniej koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.