Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie zdjęć odnoszę wrażenie, że te garnitury z Bytomia wykonane są z jakiegoś grubszego (zimowego) materiału, jeżeli tak, to raczej odpadają. Kolorystycznie obydwa byłyby dobre, osobiście wybrałbym ten jaśniejszy.

Mam spodnie od tego garnituru dokładnie Florence 1, różnią się tylko kolorem. Miałem je wczoraj na sobie bo myślałem, że będzie około 10 stopni a było 0. Zmarzłem jak cholera, więc na pewno nie jest to zimowy materiał, ta wełna jest lekka, przewiewna. Trzeba uważać na ich stan bo gniotą tam gdzie nie powinny, musiałem je oddać krawcowej do poprawki w kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIitam wszystkich, 

 

Jestem w trakcie poszukiwań ślubnego garnituru. I natrafiłem niestety na problem ciężki do przejścia, oczywiście rozmiar...Mam 183 cm wzrostu, 91 cm w pasie i 113 cm w klatce ( mierzone w pachach ). Byłem w Vistuli i niestety aby dobrać dla mnie garnitur w komplecie ze spodniami różnica wynosi prawie 2 rozmiary co powoduje że spodnie nie będą mozliwe do przerobienia. Ta sama sytuacja w próchniku oraz bytomiu, dodatkowo w trzech powyższych garnitury są bardzo słąbo taliowane co powoduje że musiałbym je takżę zwężać. Znalazłem jeden egzemplarz garnituru Roy Robsona - niebieski w royal collection i zastanawiam się czy nie pojechać dzisiaj i go kupić. Czy macie możę jakieś podpowiedzi gdzie mogę pooglądać garnitury, które sa dobrze taliowane i nie ma problemu z doborem spodni do kompletu ? oczywiscie nie boję się przeróbek i nie oczekuję kupna idealnie dopasowanego garnituru lecz jakigoś sensownego punktu wyjscia. Dodatkowo byłem jeszcze w sklepie  Pawo w złotych tarasach, wg. mnie cena nieadekwatna do oferty. Oczywiscie w bytomiu oraz vistuli wchodzi w grę szycie na miarę lecz zapłacenie 3000-3500 za garnitur z vistuli tylko po to aby ze zwykłego garnituru przerobiono go podemnie też jakoś mnie nie zachęca.... 

W vangrafie przymierzyłem kilka garniturów boss lecz też nie było rewelacji, bardzo mały wybór w moim rozmiarze.

 

Mierzone - marynarka 56-54 rozmiar.

 

 

Czy mógłby ktoś polecić dobry sklep z fajnymi rozmiarami, gdzie można dobrać spodnie od innego zestawu? a także marynarki będą dobrze taliowane?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made to measure na tym polega, że dopasowuje się garnitur przymiarkowy do klienta i nanosi stosowne poprawki, daje także pewny zakres personalizacji. Możesz spróbować, jeżeli pasują Tobie kroje, Szycia na zamówienie w Bytomiu (od 1299 zł w górę), ewentualnie mają też garnitur Florence ciemnogranatowy (1199 zł), w którym można osobno wybrać marynarkę i spodnie., nanieść stosowne poprawki u krawca i cieszyć się garniturem. Bądź trochę popodróżować do najbliższego salonu Suit Supply i skorzystać z usługi Blue Line Tailoring, czyli takie semi-mtm. Otrzymasz w tym wypadku dopasowany garnitur z wybranej tkaniny (na poprzedniej stronie w poście dodałem link do wpisu z bloga nt. opcji szycia w SuSu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roy Robson to "Twoja" rozmiarówka - rozbudowane ramiona i mocne taliowanie. O ile dobrze pamiętam dostępne były również osobno spodnie i marynarki (w granacie, niebieski nie jest dobry kolorem na taką okazję).

Dobierane zestawy ma również Oscar Jacobson. Boss rzeczywiście nie zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made to measure na tym polega, że dopasowuje się garnitur przymiarkowy do klienta i nanosi stosowne poprawki, daje także pewny zakres personalizacji. Możesz spróbować, jeżeli pasują Tobie kroje, Szycia na zamówienie w Bytomiu (od 1299 zł w górę), ewentualnie mają też garnitur Florence ciemnogranatowy (1199 zł), w którym można osobno wybrać marynarkę i spodnie., nanieść stosowne poprawki u krawca i cieszyć się garniturem. Bądź trochę popodróżować do najbliższego salonu Suit Supply i skorzystać z usługi Blue Line Tailoring, czyli takie semi-mtm. Otrzymasz w tym wypadku dopasowany garnitur z wybranej tkaniny (na poprzedniej stronie w poście dodałem link do wpisu z bloga nt. opcji szycia w SuSu).

 

 

Warto pamiętać o tym, że "MTM Bytomia" jest strasznie ograniczony, pozwala dostosować ledwie kilka wymiarów, a do tego przy dolnej granicy cenowej garnitur jest klejony i wygląda słabo. W Bytomiu przymierza się garnitur "z wieszaka" i następnie dobiera szerokość spodni, marynarki, długość rękawów, nogawek, można też trochę pomajstrować przy kieszeniach. To już lepiej skorzystać z Blue line Suit Supply, bo tam pobiera się od klienta 10 wymiarów i jakościowo efekt finalny jest lepszy. O pełnym MTM SS to już nawet nie mówię. Dobrze to opisuje u siebie blueloafers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

 Zabieram się powoli do kompletowania ubioru na swój ślub. Mój wybór padł na garnitur z SuSu (jeszcze bez konkretnego modelu) i kamizelkę szytą u krawca(wzór krata księcia Wali). 

Jako że ślub jest w sierpniu to mam dylemat.
Czy kupić najpierw garnitur i z nim pojechać do krawca i uszyć kamizelkę czy najpierw uszyć kamizelkę i kupić do niej garnitur?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie opcja szycia 3 częściowego garnituru, o którym pisałm parę stron temu, prawdopodobnie upadła. Stawiam na garnitur RTW i do tego uszytą kmizelkę dwurzędową szarą z klapami.

 

Co myślicie o poniższym garniturze w kwestii ślubu? Chodzi mi o fakturę, kolor, czy jest wystarczająco elegancki? Na zdjęciu z modelem wygląda zupełnie inaczej, niż na zdjęciu bez modela:) Obawiam się, jak jest w rzeczywistości. To wełna 110's, więc w teorii powinna być w porządku..

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-niebieski-g%C5%82adki/P4123.html?cgid=Suits

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest dostatecznie formalny - za jasny, zbyt uwidoczniona faktura

 

Przeglądam wszystkie garnitury SS i aż dziwne, że przy tak dużym wyborze nie potrafię znaleźć klasycznego, eleganckiego, ciemnogranatowego garnituru. Jeden znalazłem, to nie ma mojego rozmiaru (98 lub 102).

 

Uważasz, że ten ze zdjęcia jest zbyt jasny? Porównując do znanego na forum zdjęcia poniżej, kolor wydaje się podobny (chodzi mi o zdjęcie bez modela, z samym garniturem) http://3.bp.blogspot.com/-AIJQORy1NM4/UZoYbQy-33I/AAAAAAAADu0/UqYUnx13giE/s1600/3U1A7985b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zamówiłem tego Yorka i zobaczymy kolor na żywo. Szczerze mówiąc, na moim monitorze jego kolor wydaje się zbyt ciemny. Myślałem o bardzo nasyconym granacie, ten trochę wpada w czerń. Ale to może tylko monitor, zobaczę na żywo jak przyjdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowy odcień "navy" - właśnie idący w stronę czerni, a nie nasyconego niebieskiego. Chyba najbardziej formalny ze standardowych garniturów w SuSu. Chyba im się dobrze sprzedaje, bo uzupełniają rozmiarówkę co sezon. Warto zwrócić uwagę na krój i wymiary, bo jest to model najmniej wytaliowany z oferowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym modelu (krój, kolor, faktura, materiał) pod kątem garnituru ślubnego?

Cena dość atrakcyjna. Czy Lantier jest godny polecenia?

 

Ktoś się orientuje czy Lantier nie ma tendencji do wąskich klap jak Vistula?

 

Dodam, że ślub w sierpniu więc materiał najlepiej byłby jak najbardziej przewiewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.