Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Wiem,że nie pasują i nie posiadam szarych spodni.Jestem w patowej sytuacji.Chyba,że udało by mi się uciułać na spodnie z sieciówki co jest już możliwe.

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na kupno garnituru, to nie możesz i idź w tym co masz :) Przecież nie będziesz brać na ubrania kredytu. Ale równocześnie nie oczekuj od nas potwierdzenia, że nieodpowiedni na wesele strój jest odpowiedni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukola,

ciemnoszary w białe kropki Wólczanki będzie najlepszy jeśli chodzi o wzór. Inna sprawa, że statystycznie 4 na 5 krawatów Wólczanki mimo 100% jedwabiu są naprawdę średnie jakościowo (jeśli chodzi o materiał i wypełnienie), co odbija się na wiązaniu.

Republic of Ties jest na pewno lepszy jakościowo, ale żaden z tych wzorów nie pasuje na świadka ślubnego. Może te jednolite, ale dla mnie one są bez uroczystego wyrazu. Jednak szare i srebrne krawaty są najbardziej dostojne. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lebowski32 napisał:

lukola,

ciemnoszary w białe kropki Wólczanki będzie najlepszy jeśli chodzi o wzór. Inna sprawa, że statystycznie 4 na 5 krawatów Wólczanki mimo 100% jedwabiu są naprawdę średnie jakościowo (jeśli chodzi o materiał i wypełnienie), co odbija się na wiązaniu.

Republic of Ties jest na pewno lepszy jakościowo, ale żaden z tych wzorów nie pasuje na świadka ślubnego. Może te jednolite, ale dla mnie one są bez uroczystego wyrazu. Jednak szare i srebrne krawaty są najbardziej dostojne. 

Z Republic of Ties podoba mi sie ten zielony ale tak wlasnie myslalem, ze dla swiadka nie bedzie odpowiedni. No nic, poszukam jeszcze a we wtorek wybiore sie do TK i Royal Collection. Jesli nic bedzie wezme ten z wolczanki. Dziekuje za odpowiedzi.

Edit. 

Okazalo sie jeszcze ze ten szary jest juz niedostepny... peszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomiW01 napisał:

Mhm, a co to są za "polskie warunki" ?

Takie, w których dwuczęściowy jednorzędowy garnitur, bywa uważany w społeczeństwie za szczyt elegancji :) Może powinienem napisać "współczesne warunki" ;) aczkolwiek mam wrażenie, że np. w Anglii, USA, czy we Włoszech jednorzędowy dwuczęściowy jest uważany za zbyt mało.

lukola - nie będzie faux pas, aczkolwiek warto się trochę wyróżnić na tle gości. Aczkolwiek takim wyróżnikiem może tez być kwiat w butonierce (o ile planuje go również pan młody). W takiej sytuacji nie krępowałbym się z tym zielonym krawatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Zaznaczam że kompletnie nie znam się na modzie związanej ze strojem oficjalnym. Muszę kupić garnitur, wraz z butami, koszulą - dosłownie wszystko, ponieważ zbliża mi się pare wesel. Ostatnio przechadzałem się po sklepach z garniturami i zauwazyłem, że znaczna część z nich posiada marynarkę z cienkiego materiału, ktora po zalozeniu na siebie daje duży komfort ruchu. Dotychczas chodzilem w stadnardowych, które krępują nieco ruchy. Tak więc pytanie, czy takie marynarki nadają się na wesele?

Ubzdurałem sobie, że taką cienką granatową marynarkę, połączę z czarnymi spodniami (nie garniturowymi, lecz jeansopodobnymi zwężanymi) + czarne buty. Pozostaje tylko kwestia koszuli i krawatu/muszki (nie mam zielonego pojecia co tutaj moze pasować). Czy tak ubranym teraz chodzi się na slub/wesele/imprezy tego typu? Dodam ze mam 24 lata.

Pozdrawiam i sorry za lekki chaos w treści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - taki strój nie nadaje się na wesele. Dominują tam garnitury i w proponowanym komplecie - mocno sportowym - będziesz się wyróżniał i to nie w ten dobry sposób.

Sam proponowany zestaw może być ok jeśli lubisz takie połączenie kolorów, ale zdecydowanie nie nadaje się na taką okazję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przed ślubem zamierzam oddać garnitur RTW do poprawek krawieckich. Zamierzam skrócić spodnie i rękawy marynarki (najchętniej od góry). Proszę o ewentualne inne porady, co przydałoby się poprawić? Mile widziane również adresy sprawdzonych krawców warszawskich. Myślałem o Panu Mazurze na Chmielnej.

 

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kappa  - rękawy wyglądają tylko na ciut za długie, 1,5-2cm, co tanio skrócisz dołem, no chyba że tam niewiele zapasu do pierwszej dziurki, to estetyczniej górą.

Co do szerokości ramion, to na forum panuje w tym temacie delikatna obsesja wąskości, tak jakby ten parametr nie podlegał pewnym wahaniom względem preferencji (np. wąska osoba może chcieć w formalnym garniturze mieć mocniejszą, poszerzającą optycznie konstrukcję). Tak czy siak zwężenie ramion to nie jest problem dla dobrego krawca, u Pana Mazura robiłem to kilka razy, tak w marynarce z mocną konstrukcją, jak i takich bez konstrukcji. Pan Józef to ma zdaje się inne stawki dla każdego klienta ;-) ode mnie za skrócenie  górą bierze 200 zł, jeśli potrzebne jeszcze zwężenie to jest to już w tej cenie - warto tylko mieć na uwadze, że wszywa on rękawy z lekkim wybrzuszeniem (a la włoskie Con Rollino) co nie każdemu musi pasować, choć mi się akurat podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko Pan Mazur, z którym na razie rozmawiałem przez telefon, powiedział, że nie będzie problemu z poprawkami. A wycenę przedstawi dopiero, jak zobaczy garnitur, więc pewnie jest jak mówisz ;) Jeszcze nie zdecydowałem się, czy poprawki wykonać na Chmielnej czy w Piaseczenie.

Odnośnie do ramion - obecna szerokość w marynarce mi nie przeszkadza, ale nie podobają mi się fałdy materiału pod ramionami i skręcony rękaw. Liczę na to, że zwężenie ramion i skrócenie rękawów pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ciągle słyszę, że się 'zakleszczam' w klasyce albo mam 'delikatną obsesję'... :roll:

...nie zmienia to faktu, że marynarka w tym momencie jest ewidentnie za szeroka w ramionach i nie jest to to samo co 'poszerzająca optycznie konstrukcja', czego dowodem są załamania, które pozwoliłem sobie zaznaczyć! 

02.jpg.a2e2570d046acd51169b0f8ff3b4fe33.jpg 

Tak dla jasności - nie twierdzę, że nie da się tego poprawić! 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tutaj ramiona nie są jakoś straszliwie odstające od normy - zwężenie ramion, szczególnie z tyłu (bo z przodu jest w granicach normy) nie jest jakoś tragicznie trudną przeróbką w tak małym zakresie - szczególnie na jednolitym materiale. Co innego kiedy to jest z 5 cm. Trzeba tylko pamiętać, że wtedy rękawy pójdą lekko do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "szerokość" ramion w marynarce uznaje się zwykle odległości między potrójnymi szwami naramiennymi (seam to seam) jak zaznaczone niżej, choć szkoła poznańska ostatnio własną definicję wprowadza ;-)

armwidth.JPG

To, co zaznaczyłeś to za duża marynarka na tylnym panelu w klatce, co często jest związane z za szerokimi  ramionami, ale nie musi być. Mam marynarkę z superwąskimi ramionami (42cm) w której ten efekt występował i przymierzałem taką  z ramionami 44cm, gdzie go nie było. Rzecz jest do skorygowania bez konieczności zwężania ramion per se (czyli patrząc od przodu nic się w linii ramion nie zmieni) - przetestowane. Inna sprawa, że podobny efekt prawie zawsze towarzyszy np. koszulom w kroju regularnym, nawet jeśli ramiona mają dobrej szerokości i pomimo pewnej ułomności estetycznej, ma też zaletę praktyczną, że zwiększa swobodę ruchu - poniekąd będąc substytutem zakładek.kontrfałdy w marynarkach myśliwskich itp. Swoją drogą, czytałem gdzieś, że w zależności od stylu, dla tej samej osoby poprawnie skrojone marynarki mogą różnić się szerokością w ramionach nawet o dwa cale (5cm) :-)

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie głosy. Jestem na poniedziałek umówiony z Panem Mazurem, @xkoziol przekonałeś mnie, żeby nie ryzykować z niesprawdzonymi krawcami :)

Wszyscy skupili się na tym, jak leży marynarka. A czy możecie coś powiedzieć o spodniach? Skrócenie czy jeszcze inne poprawki są wskazane?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panie i Panowie za miesiąc mam impreze rodzinną, rocznica śrubu teściów. Na przyjęciu w restauracji będzie najbliższa rodzina i przyjaciele. Prosze o pomoc w skorygowaniu i dobraniu dodatków do garnitoru na zdjeciu.

Myslalem Zeby dobrać do niego bialą lub niebieską poszetkę i czy ten krawat zamienić na inny. Jakie polecacie spinki do białej koszuli.

Co przerobić w tym garniturze?

Czy cos wpiąć do butonierki czy bedzie juz za dużo.

Czy ten scieg wzdłuz klapy marynarki usunąc czy zostawić bo wg mnie wyglada troche kiepsko?

 

zakupy będę robił w tych sklepach:

http://savilerowco.com

http://www.poszetka.com

http://www.marksandspencer.com

 

Kolor garnitoru jest bardzo ciemny granat.

Zdjecia troche kiepskie ale nie mam pod ręką dobrego aparatu.

 

pozdrowienia

 

 

 

IMG_20160911_151614.jpg

IMG_20160911_151715.jpg

IMG_20160911_152315.jpg

IMG_20160911_152443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.