Skocz do zawartości

Ślub studniówka chrzciny i inne - dyskusja i porady


PrzemoC

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o pomoc w zakresie znalezienia stroju na ślub (własny).

Aktualnie skłaniam się ku dość popularnemu w ostatnim czasie zestawieniu, w postaci granatowego jednorzędowego garnituru z szarą dwurzędową kamizelką. Co do garnituru, podoba mi się granatowy Gatsby dostępny w ofercie Szarmanta. Niemniej jednak, nie miałem jeszcze okazji zmierzyć i obawiam się, jak będzie z dopasowaniem. Dlatego chciałbym zapytać:

1. Czy ktoś kojarzy podobny garnitur rtw (z podobnej lub niższej półki cenowej)?

2. Gdzie w cenie 3-4 tys zł byłaby możliwość uszycia analogicznego garnituru w ramach mtm? Nie mam do tej pory żadnego doświadczenia z mtm ani bespoke, dlatego interesowałoby mnie miejsce z maksymalnie najbardziej profesjonalną obsługą zbierającą wymiary, tak aby zminimalizować ryzyko wpadki. Czy budżet 3-4 tys to nie za mało na sensowne mtm? Mieszkam w Krakowie, ale mam świadomość że wizyta w Warszawie raczej mnie nie ominie.

3. Poszukuję także butów (klasyczne, czarne oksfordy). Czy moglibyście polecić coś z półki 1-1.5 tys (ew. do 2 tys), innego niż Yanko? Yanko bardzo mi się podoba, ale chciałbym zastanowić się także nad innymi opcjami. Podobają mi się dynamiczne kopyta i mam raczej szczupłe stopy.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olin napisał:

Uprzejmie proszę o pomoc w zakresie znalezienia stroju na ślub (własny).

Aktualnie skłaniam się ku dość popularnemu w ostatnim czasie zestawieniu, w postaci granatowego jednorzędowego garnituru z szarą dwurzędową kamizelką. Co do garnituru, podoba mi się granatowy Gatsby dostępny w ofercie Szarmanta. Niemniej jednak, nie miałem jeszcze okazji zmierzyć i obawiam się, jak będzie z dopasowaniem. Dlatego chciałbym zapytać:

1. Czy ktoś kojarzy podobny garnitur rtw (z podobnej lub niższej półki cenowej)?

2. Gdzie w cenie 3-4 tys zł byłaby możliwość uszycia analogicznego garnituru w ramach mtm? Nie mam do tej pory żadnego doświadczenia z mtm ani bespoke, dlatego interesowałoby mnie miejsce z maksymalnie najbardziej profesjonalną obsługą zbierającą wymiary, tak aby zminimalizować ryzyko wpadki. Czy budżet 3-4 tys to nie za mało na sensowne mtm? Mieszkam w Krakowie, ale mam świadomość że wizyta w Warszawie raczej mnie nie ominie.

3. Poszukuję także butów (klasyczne, czarne oksfordy). Czy moglibyście polecić coś z półki 1-1.5 tys (ew. do 2 tys), innego niż Yanko? Yanko bardzo mi się podoba, ale chciałbym zastanowić się także nad innymi opcjami. Podobają mi się dynamiczne kopyta i mam raczej szczupłe stopy.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

1. Miler miał wcześniej granatowego "Onyksa", który kosztował w regularnej cenie 2500,00 zł. Był to garnitur podobny do tego od Szarmanta (z tym że to trochę niższa półka). Może ma go jeszcze na stanie w sklepie stacjonarnym.  Macaroni Tomato ma w ofercie ładny garnitur RTW w cenie 2300,00 zł, tyle że z otwartymi klapami.

2. Zaremba ma MTM od 4300 zł, a Macaroni Tomato od 3300 zł. 

3. W cenie do 1500 zł masz Carlos Santos (np. w klasycznebuty.pl; www.skoaktiebolaget.se), do 2000 zł masz Carminę (np. u Milera, w www.skoaktiebolaget.se), a lekko ponad 2000 zł masz Crockett&Jones w Emanuel Berg. 

Powyższe propozycje co do garniturów nie piszę opierając się na swoich doświadczeniach, ale w oparciu o własne plany co do przyszłych zakupów na taką okazję jak Twoja. Poszukiwania rozpocząłbym od Macaroni Tomato - ze względu na dobre opinie; relatywnie niską cenę za MTM + ładne kamizelki "ślubne" w ofercie RTW. Z tymże, w kwestii butów postawiłbym na T. Januszkiewicza, ew. Kielmana. Raz, że okazja sama w sobie jest doniosła. Dwa, dla osób ubierających czarne wiedenki 10-20 razy w roku to praktycznie może być "inwestycja" na całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Garnitur Macaroni Tomato mierzyłem. Wgląda naprawdę dobrze, ale po pierwsze i przede wszystkim podobają mi się ostre klapy, po drugie wolałbym gdyby był bardziej dopasowany (a rozmiar mniejszy jest ewidentnie za mały). Tym samym traktuje go jako opcję rezerwową. Co do MTM u Macaroniego, to niestety aktualnie nie ma możliwości zamówienia ostrych klap - będzie wkrótce dostępna, ale ja nie mogę już raczej czekać.Natomiast potwierdzam, kamizelki ślubne Macaroniego są bardzo ładne i jestem skłonny tam kupić niezależnie od miejsca zakupu garnituru.

MTM Zaremby to raczej zbyt wysoka półka, bo sądzę że przy odrobinie fantazji i kamizelce skończyłoby się na kwocie sporo ponad 5000 zł. Jakie jest Wasze zdanie o ofercie Cafardini? A może polecacie jeszcze inne MTM w Warszawie?

Czy pomiędzy Carlos Santos / Yanko / Carminą są dostrzegalne różnice w jakości, czy raczej brać pod uwagę tylko kwestię wizualne i dopasowania do stopy? Wydaje mi się, że ceny butów u T. Januszkiewicza zaczynają się od około 3 tys, co przekracza znacząco mój wstępnie założony budżet ;) Niemniej jednak, czy ktoś orientuje się jaki jest obecnie przewidywalny okres oczekiwania na zamówienie u obu wymienionych panów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olin

- Za około 2 tysiące weź Alfred Sargent, lub Crockett & Jones. Ewentualnie jeżeli masz szeroką stopę - Trickers:

http://www.herringshoes.co.uk/herring/charles-ii_oxford/black-calf (AS dla Herring Shoes)

http://www.herringshoes.co.uk/alfred-sargent/armfield_oxford/black-calf

https://www.crockettandjones.com/radstock-black-calf-e/

https://www.crockettandjones.com/hallam-black-calf/

http://www.herringshoes.co.uk/trickers/regent_oxford/black-calf

- Za około 1200 złotych Loake Aldwych albo Yanko:

http://www.herringshoes.co.uk/loake/aldwych_oxford/black-calf

https://patine.pl/yanko-style-433-goodyear-welted.html

https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html

- Poniżej 1000 złotych Meermin na kopycie Hiro (o ile masz wąską stopę):

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=2033

 

Każde z tych butów są dobre, przy czym te droższe są lepsze i jeżeli jesteś w stanie dołożyć, to moim zdaniem warto. Jeżeli nie, to i zwykłe Meerminy będą naprawdę dobre (sam mam podlinkowany model i jestem z niego zadowolony) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, olin napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Garnitur Macaroni Tomato mierzyłem. Wgląda naprawdę dobrze, ale po pierwsze i przede wszystkim podobają mi się ostre klapy, po drugie wolałbym gdyby był bardziej dopasowany (a rozmiar mniejszy jest ewidentnie za mały). Tym samym traktuje go jako opcję rezerwową. Co do MTM u Macaroniego, to niestety aktualnie nie ma możliwości zamówienia ostrych klap - będzie wkrótce dostępna, ale ja nie mogę już raczej czekać.Natomiast potwierdzam, kamizelki ślubne Macaroniego są bardzo ładne i jestem skłonny tam kupić niezależnie od miejsca zakupu garnituru.

MTM Zaremby to raczej zbyt wysoka półka, bo sądzę że przy odrobinie fantazji i kamizelce skończyłoby się na kwocie sporo ponad 5000 zł. Jakie jest Wasze zdanie o ofercie Cafardini? A może polecacie jeszcze inne MTM w Warszawie?

Czy pomiędzy Carlos Santos / Yanko / Carminą są dostrzegalne różnice w jakości, czy raczej brać pod uwagę tylko kwestię wizualne i dopasowania do stopy? Wydaje mi się, że ceny butów u T. Januszkiewicza zaczynają się od około 3 tys, co przekracza znacząco mój wstępnie założony budżet ;) Niemniej jednak, czy ktoś orientuje się jaki jest obecnie przewidywalny okres oczekiwania na zamówienie u obu wymienionych panów?

Jak nie przeszkadza Ci biletówka (mi by przeszkadzała przy tej okazji) to bierz Washingtona z SS, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na Kielmana :D

Pomiędzy Yanko, a Carlos Santos nie widzę różnicy w jakości skóry, jakości wykończenia, użytkowaniu etc. Kopyta to już kwestia gustu. Na Yanko na plus przemawia cena (są tańsze o 100 zł), większy wybór kopyt, modeli, kolorów oraz obsługa patine.pl. Buty w sklepie Carminy jakością wykonania nie zachwycały - dużo niedoróbek, upaćkane klejem etc. IMO kontrolę jakości mają na niższym poziomie niż Yanko. Nie mam ich, więc nie potrafię ocenić jakości skóry, czy walorów użytkowych. Niemniej, to bardzo ładne buty, z dynamicznymi kopytami.

Z tego co ja słyszałem, u T. Januszkiewicza ceny zaczynają się od 2500,00 zł. Co do terminów realizacji u Januszkiewicza nie wiem, Kielman na stronie podaje 4-6 tygodni, ale tutaj bym się nie sugerował odpowiedziami z forum tylko zapytał u źródła, bo dzisiejsze obłożenie zamówieniami u nich może być inne niż np. tydzień temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za wszystkie porady i przesłane linki. Będę musiał jeszcze przemyśleć kwestię butów :)

Pozwolę sobie wrócić do najbardziej meczącego mnie aktualnie tematu - czy ktoś może polecić MTM (inne niż Zaremba), w którym po pierwsze szył coś w ostatnim czasie i pozytywnie ocenia poziom dopasowania, a po drugie dostępny jest krój marynarki z ostrymi klapami? Wspomniałem o Cafardini, ale na forum nie ma wpisów o żadnych aktualnych realizacjach. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Pana Młodego na drugi dzień wypada założyć zestaw koordynowany?

Czy myślicie, że połączenie marynarki z fakturą oraz krawatu knit nie będzie się za bardzo gryzło?

http://republicofties.com/pl/p/Krawat-knit-jednolity-bordowy-2/170

http://vistula.pl/marynarki/marynarki-casual/marynarka-cannes-basic-vistula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi78 napisał:

Oprócz Zaremby , masz jeszcze Macaroni Tomato. Maja w MTM taką opcję , a dopasowanie oceniam bardzo pozytywnie.

 

Dnia 4.04.2017 o 23:19, olin napisał:

Co do MTM u Macaroniego, to niestety aktualnie nie ma możliwości zamówienia ostrych klap - będzie wkrótce dostępna, ale ja nie mogę już raczej czekać.

:?

35 minut temu, gringope24 napisał:

Czy dla Pana Młodego na drugi dzień wypada założyć zestaw koordynowany?

Czy myślicie, że połączenie marynarki z fakturą oraz krawatu knit nie będzie się za bardzo gryzło?

IMO taka marynarka ani do zestawu koordynowanego, ani na poprawiny dla pana młodego. Poza tym, zestaw koordynowany z knitem to dla mnie brzmi jak oksymoron. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi78 - jeśli mogę zapytać, czy szyłeś u Macaroniego marynarkę z ostrymi klapami? Nie chciałbym nikogo wprowadzić w błąd, ale około 2 tygodnie temu otrzymałem informację "u źródła", że na razie nie jest to możliwe i dopiero trwają prace nad przygotowaniem wzoru takiej marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 23:19, olin napisał:

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Garnitur Macaroni Tomato mierzyłem. Wgląda naprawdę dobrze, ale po pierwsze i przede wszystkim podobają mi się ostre klapy, po drugie wolałbym gdyby był bardziej dopasowany (a rozmiar mniejszy jest ewidentnie za mały). Tym samym traktuje go jako opcję rezerwową. Co do MTM u Macaroniego, to niestety aktualnie nie ma możliwości zamówienia ostrych klap - będzie wkrótce dostępna, ale ja nie mogę już raczej czekać.Natomiast potwierdzam, kamizelki ślubne Macaroniego są bardzo ładne i jestem skłonny tam kupić niezależnie od miejsca zakupu garnituru.

MTM Zaremby to raczej zbyt wysoka półka, bo sądzę że przy odrobinie fantazji i kamizelce skończyłoby się na kwocie sporo ponad 5000 zł. Jakie jest Wasze zdanie o ofercie Cafardini? A może polecacie jeszcze inne MTM w Warszawie?

Czy pomiędzy Carlos Santos / Yanko / Carminą są dostrzegalne różnice w jakości, czy raczej brać pod uwagę tylko kwestię wizualne i dopasowania do stopy? Wydaje mi się, że ceny butów u T. Januszkiewicza zaczynają się od około 3 tys, co przekracza znacząco mój wstępnie założony budżet ;) Niemniej jednak, czy ktoś orientuje się jaki jest obecnie przewidywalny okres oczekiwania na zamówienie u obu wymienionych panów?

Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić Panów z Gestmody przy Ordynackiej 11. Mówili,  że mają od groma Roboty, ale pewnie by Ci nie odmówili. Przy odrobinie szczęścia po I przymiarce odbierasz gotowe zamówienie tak jak w przypadku mojego smokingu i spodni. Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z bespoke na pierwsze zamówienie wybierz kogoś doświadczonego bo garnitur na ślub to nie jakieś spodnie uszyte na próbę. W Twoim budżecie powinieneś się zmieścić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Sprawa dotyczy garnituru ślubnego. Będzie to klasyka, jednorzędowy ciemny granat. Biorę aktualnie pod uwagę najpoważniej dwie opcje.

 

1. Mam możliwość pojechania do salonu SuSu do Wilna. Problem w tym, że do tej pory zazwyczaj z garniturów RTW zawsze potrzebowałem innego rozmiaru marynarki (52) a innego spodni (50), a SuSu w większości modeli nie praktykuje rozparowywania. W grę wchodzi ewentualnie opcja "Design Your Own Siut".

2. MTM w Emanuel Berg - dość korzytstna cenowo opcja - za 2600 szycie na miarę, tkaniny jakie widziałem w ich butiku to głównie VBC lub Guabello. Może się ktoś wypowiedzieć na temat jakości ichniejszego MTM?

 

Dzięki za spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChristianoCherry W dziale "przewodnik miejski" masz zaprezentowane dwa garnitury E. Berg. Jeden (mój) wyszedł dobrze, drugi który pokazywał kolega @Sekret chyba słabiej. Ale z całą pewnością nie można tego stwierdzić, bo zdjęcia są z koszulą o bardzo szerokich mankietach, na której blokują się rękawy marynarki. W wolnej chwili jak znajdę, wkleję też linka do mojego zdjęcia w CMDNS, gdzie widać całą moją sylwetkę w garniturze. Ogólnie to mi się ten garnitur podoba i nie żałuję zamówienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChristianoCherry Coś nie mogę znaleźć tych postów na forum, więc po prostu do tego tematu wrzucę zdjęcie całej sylwetki w garniturze i zbliżenie na marynarkę. Oczywiście nie jest to dopasowanie ani jakość godna bespoke z wyższej półki, ale według mnie jest naprawdę OK.

post-5706-0-49072700-1442083289_thumb.jpg 

post-5706-0-21562400-1458202296_thumb.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodzixon znam temat ale opiera się on na dwóch opiniach więc trochę ciężko to benchmarkować do innych warszawskich MTM'ów, a dodatkowo ciekaw jestem porównania do SuSu zwłaszcza biorąc pod uwagę różnice w cenie.

@Zajac Poziomka Twój garnitur na tych zdjęciach wygląda naprawdę bardzo fajnie, myślałem o czymś jedynie lekko ciemniejszym ale wykonanie wygląda na więcej niż porządne

Ogólnie ciekawa opcja, co wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ChristianoCherry napisał:

Panowie,

 

Sprawa dotyczy garnituru ślubnego. Będzie to klasyka, jednorzędowy ciemny granat. Biorę aktualnie pod uwagę najpoważniej dwie opcje.

 

1. Mam możliwość pojechania do salonu SuSu do Wilna. Problem w tym, że do tej pory zazwyczaj z garniturów RTW zawsze potrzebowałem innego rozmiaru marynarki (52) a innego spodni (50), a SuSu w większości modeli nie praktykuje rozparowywania. W grę wchodzi ewentualnie opcja "Design Your Own Siut".

2. MTM w Emanuel Berg - dość korzytstna cenowo opcja - za 2600 szycie na miarę, tkaniny jakie widziałem w ich butiku to głównie VBC lub Guabello. Może się ktoś wypowiedzieć na temat jakości ichniejszego MTM?

 

Dzięki za spostrzeżenia.

Może MTM z SuSu w Wilnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich serdecznie. Zostałem odesłany do tego tematu, zatem przedstawiam tutaj moje pytanie. Co sądzicie o tym garniturze? Czy jego tkanina, ciemna krata księcia Walii, jest odpowiednia na mój własny ślub? Zdaję sobie sprawę z tego, że trzymając się zasad powinna to być gładka tkanina, aczkolwiek bardzo mi się spodobał ten model. Czy dużym błędem będzie, jeśli go założę? Dodam, że w rzeczywistości ta krata jest widoczna tylko z bliska, z daleko wygląda jak garnitur w ciemnym granacie. 

IMG_20170426_185315.jpg.d5887e0adaa4758aa1791b67c6e160a5.jpg

IMG_20170426_185319.jpg.1635490a76ad37fab661a097cdb9ba3a.jpg

Edytowane przez Werrtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na żywo ta krata jest tak mało widoczna jak na zdjęciu to IMO nie ma dramatu mimo, że to odstępstwo od zasad. Dużo większym problemem jest to, że masz tu czarną muszkę która jest zarezerwowana dla smokingu więc:

1. Masz na sobie coś co udaje smoking ale nie jest smokingiem

2. Jeżeli za punkt wyjścia przyjąć gładki garnitur z krawatem to decydując się na kratę idziesz w stronę stroju mniej oficjalnego (sorry koledzy, nie cierpię całej tej "formalności" i "nieformalności") a zakładając muszkę idziesz w rejony bardziej oficjalne. Więc w tej chwili się rozjeżdżasz. Powinieneś zdecydować gdzie na skali zupełna swoboda--->ślub księcia Williama chcesz się znaleźć. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.