Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

1. "Wyświetl nową zawartość" nie wyświetla mi całej nowej zawartości, tj. nie wyświetla nowych wątków, a tylko stare wątki, w których pojawiły się nowe posty. To ja coś zepsułem, czy to Wy?;-)

2. Mamy ponad 7K użytkowników i się tym szczycimy, ale z tej liczby ponad dwie trzecie to jednopostowcy; osoby z dwoma i więcej postami zajmują niecałe sto spośród 352 stron użytkowników uszeregowanych według liczby postów. Prawdopodobnie wśród tych 7K są osoby, które już od wielu miesięcy nas nie odwiedzają. Czy nie warto byłoby zweryfikować, kto rzeczywiście jest na forum, np. wysłać osobom, które nie logowały się od 6 miesięcy maila z prośbą o kliknięcie linka, w przeciwnym razie konto zostanie usunięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o działanie pod Safari, to zauważyłem, że problem - przynajmniej u mnie - pojawia się tylko jak klikam (o ile to odpowiednie słowo w przypadku ekranu dotykowego) na link stanowiący tytuł danego wątku. Problem nie pojawia się, kiedy klikam na konkretną stronę w wątku (co w praktyce robię zdecydowanie najczęściej). Może będzie to pomocne użytkownikom, jak też administratorowi przy diagnozowaniu problemu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o działanie pod Safari, to zauważyłem, że problem - przynajmniej u mnie - pojawia się tylko jak klikam (o ile to odpowiednie słowo w przypadku ekranu dotykowego) na link stanowiący tytuł danego wątku. [...]

 

Nie tylko w przypadku klikania na temat. Według moich obserwacji, problem pojawia się w momencie chęci przejścia do starszych zawartości forum. Np. Wchodzę na temat pielęgnacji butów (ponad 20 stron) i chcąc wejść na pierwszą stronę muszę przechodzić od najnowszych odpowiedzi (ostatniej strony) mniej więcej co dwie strony. Oczywiście klikanie na temat przenosi nas na pierwszą stronę wątku, dlatego w tym przypadku pojawia się problem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Mamy ponad 7K użytkowników i się tym szczycimy, ale z tej liczby ponad dwie trzecie to jednopostowcy; osoby z dwoma i więcej postami zajmują niecałe sto spośród 352 stron użytkowników uszeregowanych według liczby postów. Prawdopodobnie wśród tych 7K są osoby, które już od wielu miesięcy nas nie odwiedzają. Czy nie warto byłoby zweryfikować, kto rzeczywiście jest na forum, np. wysłać osobom, które nie logowały się od 6 miesięcy maila z prośbą o kliknięcie linka, w przeciwnym razie konto zostanie usunięte?

 

Przypomnienie może iść z automatu i moim zdaniem to dobre/proste rozwiązanie.

 

Dodatek wysyła przypomnienie po 3 miesiącach od nieaktywności użytkownika

https://community.invisionpower.com/files/file/6122-sd-remind-after-3-months/

 

Kasowanie opuszczonych kont pewnie też może załatwić automat, ale z doświadczenia przyznam, że takich drobiazgów jest cała masa i zawsze jest coś do zrobienia, poprawienia, zaktualizowania ... Można obsadzić kilka etatów ...  ;)

W mojej ocenie to i tak jedno z lepiej funkcjonujących forum pod względem zaangażowania Moderatorów i Adminów oraz samych Użytkowników - Respect!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie to i tak jedno z lepiej funkcjonujących forum pod względem zaangażowania Moderatorów i Adminów oraz samych Użytkowników - Respect!

Bez wątpienia jest to miejsce wyjątkowe, ale właśnie dlatego że statystyczny Użytkownik (w każdym razie ten, który rzeczywiście jest użytkownikiem) poświęca bezcenne dwie minuty każdego ranka by odpowiednio ułożyć ozdobną chusteczkę w kieszonce marynarki, a wcześniej godziny i tysiące by odpowiednio wybrać i chusteczkę i samą marynarkę, wypadałoby trzymać poziom na całej linii - coś w rodzaju noblesse oblige. Tacy już jesteśmy z definicji wymagający i up...orczywi:-) Dlatego, choć generalnie nie mam pretensji do Administracji, Moderacji ani Stowarzyszenia, podpisuję się również pod głosami o naprawę działania forum pod Safari, bądź wyjaśnienie, dlaczego jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam kilka małych spostrzeżeń, pomysłów.

 

1. Może warto byłoby oznaczyć w jakiś widoczny sposób tematykę forum w formularzu rejestracyjnym? Na przykład w formie czerwonego komunikatu, ostrzeżenia. Jak widać stosunkowo często rejestrują się tutaj osoby nieświadome ukierunkowania tematyki i pytają o adidasy :) But w nazwie i logotypie może faktycznie być mylący - szczególnie, jeśli ktoś nie lubi czytać...

 

2. Według mnie warto byłoby również zrewidować zasady dotyczące sprzedaży rzeczy używanych. Wydaje mi się, że jest wiele marek które zasługują na wyjątek. W zeszłym roku miałem używany płaszcz Kiton (20 letni, lecz w doskonałym stanie) i niestety przez bardzo długi czas nie udało mi się go sprzedać na allegro/olx, a myślę, że mógłby cieszyć się nim ktoś z forumowiczów (chciałem go odstąpić w cenie dobrego krawata). Oczywiście nie mam tutaj absolutnie na myśli sprzedaży używanych koszul czy nawet spodni, chodzi głównie o okrycia wierzchnie. Nie mam na to konkretnej wizji, ale wydaje mi się, że mogłoby to przebiegać na zasadzie uznaniowej (wątek byłby widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora - gdy moderator uznałby, że dany przedmiot jest wart uwagi).

 

3. Forumowy czat? Wydaje mi się, że obecna forma shoutboxa jest nieco niepraktyczna - jego położenie jest wyjątkowo niewygodne, a działanie przypomina bardziej wysyłanie postów niż rozmowę w czasie rzeczywistym. Według mnie na takim czacie wieczorami mogłaby być spora frekwencja i toczyłyby się tam ciekawe dyskusje - sprzyjałoby to integracji społeczności.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Według mnie warto byłoby również zrewidować zasady dotyczące sprzedaży rzeczy używanych. Wydaje mi się, że jest wiele marek które zasługują na wyjątek. W zeszłym roku miałem używany płaszcz Kiton (20 letni, lecz w doskonałym stanie) i niestety przez bardzo długi czas nie udało mi się go sprzedać na allegro/olx, a myślę, że mógłby cieszyć się nim ktoś z forumowiczów (chciałem go odstąpić w cenie dobrego krawata). Oczywiście nie mam tutaj absolutnie na myśli sprzedaży używanych koszul czy nawet spodni, chodzi głównie o okrycia wierzchnie. Nie mam na to konkretnej wizji, ale wydaje mi się, że mogłoby to przebiegać na zasadzie uznaniowej (wątek byłby widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora - gdy moderator uznałby, że dany przedmiot jest wart uwagi).

 

 

Nie ma generalnego zakazu sprzedaży rzeczy używanych. Jako moderatorzy, sprawdzając dany temat w dziale kupię sprzedam, poza kwestiami formalnymi, oceniamy zawsze czy, cytując regulamin, "ogłoszenie o sprzedaży odpowiada  celom Stowarzyszenia." Jest to oczywiście w pewnym stopniu uznaniowe. Tematy które nie mają większej szansy na utrzymanie się to:

- sprzedaż rzeczy nijak nie związanych z tematyką forum,

- sprzedaż rzeczy zużytych lub zniszczonych

- sprzedaż używanych butów (nawet jeżeli sprzedający deklaruje że były używane tylko jeden dzień).

To samo byłoby z bielizną ale o ile dobrze pamiętam nie trafił się jeszcze as który próbowałby takich numerów :).

 

Nie powinieneś mieć problemu z wystawieniem np. używanego płaszcza czy kurtki jeżeli te rzeczy są w dobrym stanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zbanowany, albo coś:-)

Przy próbie zmiany stylu w przeglądarce mam komunikat: fatal error: method cookiebar does not exist in shoutbox. Usunięcie danych przeglądarki lub skorzystanie z innej przeglądarki umożliwia mi wejście na stronę, ale po zalogowaniu jest to samo. Mail wysłany do admina wraca odrzucony jako spam. Piszę z Tapatalk, bo tylko tak mogę.

Help.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem zbanowany, albo coś:-)

Przy próbie zmiany stylu w przeglądarce mam komunikat: fatal error: method cookiebar does not exist in shoutbox. Usunięcie danych przeglądarki lub skorzystanie z innej przeglądarki umożliwia mi wejście na stronę, ale po zalogowaniu jest to samo. Mail wysłany do admina wraca odrzucony jako spam. Piszę z Tapatalk, bo tylko tak mogę.

Help.

Miałem kiedyś podobnie ;)

Pokusiła mnie zmiana domyślnej skórki w lewym dolnym rogu i klops. Odciąłem się zupełnie od forum (nie polecam nawet próbować). Mam jedynie poniższy błąd.

Fatal error: Method cookieBar does not exist in shoutboxGlobalJs in /admin/sources/classes/output/publicOutput.php on line 4051

Jeśli wyczyszczę cache przeglądarki to forum działa do momentu zalogowania (pewnie profil szablonu zostaje gdzie zapisany do użytkownika).

Na obecną chwilę z forum mogę korzystać tylko za pomocą TapaTalk...

edit: da się to naprawić uruchamiając forum w wersji mobilnej, później należy przełączyć się na pełną wersję gdzie wczytuje się domyślna skórka forum. Lepiej to jednak naprawić globalnie bo niejedna osoba może w tak prosty sposób się odciąć od forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy regulamin? myślę że ten który obowiązywał od 1 września 2015 do czasu ustanowienia kolejnego, tj 2 września 2015 można dać do archiwum ;)

 

a już serio, w którym punkcie nastąpiły zmiany? może warto by je było wpisać np. tutaj, albo jakimś mailingiem, żeby nie było konieczne wczytywanie się w całość?

 

post-1121-0-09162700-1441290036_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.