Skocz do zawartości

Pytania do administratora


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

@R50, to co napisałeś jest nieprawdą. Ostrzeżenie dostałeś za trollowanie, które toleruję zbyt długo w rożnych wątkach, przypomnę tylko kilka: paczka krawatów, krawat forumowy, dyskusja o cenie butów, wielokrotne wpisy w wątku poświęconym firmie Tomasza Milera, który (tak jest słupem ogłoszeniowym) gdyż znajduje się w dziale ogłoszenia. Nie będę tolerował logowania się na forum w celu odreagowania gorszego dnia, czy zwykłego hejtowania. Przypominam również, że aktywność na forum jest dobrowolna i w każdej chwili można z niej zrezygnować.  

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ To jest właśnie to, o czym pisałem.

 

Każda krytyczna uwaga wymierzona w inicjatywę Najjaśniejszego Stowarzyszenia jest zamachem, trollingiem (proponuję sprawdzić znaczenie tego słowa) i aktem wyjątkowego chamstwa.

Nie można napisać, że krawat forumowy się nie podoba.

Nie można napisać, że do paczki z krawatami weszły krawaty drogie, a przyszły tanie.

Nie można podjąć jakiejkolwiek dyskusji, która byłaby niezgodna z interesem "zaprzyjaźnionych" albo poglądem "zasłużonych".

 

Można napisać zdawkowo pochlebstwa, np. "Super!", "Ekstra, podoba mi się!", "Wow".

Natomiast słowa krytyki trzeba uzasadniać elaboratami, stanowiskiem doktryny, popierać badaniami, ankietami i pies wie czym jeszcze. Dodatkowo musi je przepuścić przez filtr trzech cenzorów.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda krytyczna uwaga wymierzona w inicjatywę Najjaśniejszego Stowarzyszenia jest zamachem, trollingiem (proponuję sprawdzić znaczenie tego słowa) i aktem wyjątkowego chamstwa.

Nie można napisać, że krawat forumowy się nie podoba.

Nie można napisać, że do paczki z krawatami weszły krawaty drogie, a przyszły tanie.

Nie można podjąć jakiejkolwiek dyskusji, która byłaby niezgodna z interesem "zaprzyjaźnionych" albo poglądem "zasłużonych".

 

Można napisać zdawkowo pochlebstwa, np. "Super!", "Ekstra, podoba mi się!", "Wow".

Natomiast słowa krytyki trzeba uzasadniać elaboratami, stanowiskiem doktryny, popierać badaniami, ankietami i pies wie czym jeszcze. Dodatkowo musi je przepuścić przez filtr trzech cenzorów.

 

Można podjąć dyskusję, Ty tego nie robisz. Możesz pisać, że coś Ci się nie podoba, ale pisanie, że oferta jest mało atrakcyjna bo ktoś inny sprzedaje taniej jest niepoważne. Tak samo sformułowanie "powoduje lekki niesmak". Więcej wkładu merytorycznego, a mniej niekonstruktywnej krytyki, to będzie ona lżejsza do przełknięcia.

 

Niby tak, jednak rzeczywiście nie sposób nie zauważyć, że takie określenia pojawiają się na tym forum w odniesieniu do niezliczonych marek i produktów. W dodatku z reguły nie budzą niczyjego niezdrowego podniecenia (o ingerencji moderatora nawet nie  wspominając), a prowadzą do dyskusji.

 

Wg mnie paradoksalnie tego typu moderacja bardziej szkodzi, niż pomaga. Przecież jakość produktów oferowanych przez Tomka broni się sama. Nie rozumiem co jest złego w tym, że jedna osoba napisze, że krawaty są "tanie", wyglądają "tanio", a kolejnych 5 osób napisze, że się z tym nie zgadza. Również mam przykre wrażenie, że w innych tematach tego typu dyskusja przeszła by bez echa.

 

Uprzejmie proszę o zgłaszanie takich określeń, ułatwi nam to moderację. Jakość oferowanych przez Tomka Milera produktów broniłaby się, gdyby tylko krytycy byli zainteresowani tą jakością. Jedna opinia negatywna osoby, która ocenia np. krawat po zdjęciach, ma dużo silniejsze oddziaływanie niż opinia pozytywna osoby, która jest właścicielem krawata. Merytoryczny i pozytywny wkład R50 w forum każdy może sprawdzić - https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=1345&search_app=forums&userMode=content&sid=f5de540cb7cec265017eec80c03eb410&search_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podjąć dyskusję, Ty tego nie robisz. Możesz pisać, że coś Ci się nie podoba, ale pisanie, że oferta jest mało atrakcyjna bo ktoś inny sprzedaje taniej jest niepoważne. Tak samo sformułowanie "powoduje lekki niesmak". Więcej wkładu merytorycznego, a mniej niekonstruktywnej krytyki, to będzie ona lżejsza do przełknięcia.

 

Nie wydaje mi się, żeby to było niepoważne.

 

Jeśli ktoś na publicznym forum publikuje zdjęcia swoich produktów i do tego ich ceny, to niestety musi liczyć się z tym, że jakiś ananas przyjdzie i napisze: "A w firmie X mają taniej i lepiej" - tym bardziej, że mówimy tu o porównywalnych, uznanych firmach, które szyją ręcznie w Polsce, pozyskują materiały z Włoch, Wielkiej Brytanii itp. Powinien być przygotowany na taką sytuację i starać się przekonać mnie i innych, którzy to będą czytać, że u niego jednak jest lepiej. Tak to działa w nowoczesnych krajach. Tymczasem tutejsze moderatorstwo nawet nie dało się zainteresowanemu wypowiedzieć, coby go przypadkiem nie uraziła słowna krytyka.

 

Co do "lekkiego niesmaku" to właśnie takie miałem odczucia, gdy zauważyłem oczywistą inspirację krawatami Shibumi.

Rozumiem, że takie chamstwo jest niedopuszczalne, następnym razem napiszę: "Ośmielam się uprzejmie zasugerować, że minimalne zakłopotanie zechciało we mnie wywołać wrażenie, jakoby...".

 

W dalszym ciągu nie rozumiem również, dlaczego nie można oceniać wyglądu krawata po zdjęciach.

W takim razie bezsensu jest ocenianie w CMDNS - każdy powinien się zaprezentować osobiście.

Wygląda mi tanio to piszę, że wygląda tanio, może kosztować 500E i być szyty przez dziewice orleańskie, dla mnie wygląda tanio.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum "Ogłoszenia" zawiera ogłoszenia komercyjne - wątki oddane do dyspozycji producentów i sprzedawców w celu reklamy produktów i ew. kontaktów z zainteresowanymi. Dlatego niekonstruktywna krytyka jest tutaj wycinana. W wątku firmy X nie można napisać "wasze buty są do chrzanu, do tego zbyt drogie". Ale można to napisać w forum Buty, np. tworząc wątek dedykowany firmie X i zamieszczając tam swoje opinie. Te zasady były wiele razy wyjaśniane.

 

Jeśli chodzi o krawat forumowy - jest to inicjatywa dla osób zainteresowanych, więc nie wiem, co ma wnieść krytyka typu "nie podoba mi się". Ja, osobiście, nie jestem zainteresowany (nie noszę krawatów w paski), zatem wątek ignoruję (czytam jako moderator, ale się nie udzielam).

 

 

Z wyjątkowym zażenowaniem obserwuję przekształcanie forum w słup ogłoszeniowy zaprzyjaźnionych firm.

 

Myślę, że ta obserwacja może mieć uzasadnienie. Nie da się ukryć, że na forum jest sporo osób, które "stać", co przyciąga producentów i sprzedawców, a nie wątpię, że i "wzmacniaczy" (osoby trudniące się inteligentną reklamą produktów). Czy można tego uniknąć - nie wiem. Warto zauważyć, że większość blogów kolegów z fiorum się również skomercjalizowała - kiedyś kupowali za własne i testowali, teraz dyskutują trendy i przy okazji podpowiadają, że u nich to można kupić. Takie jest życie.

 

Jak się przed tym bronić? Nie wiem. Na przykład - czytać, być sceptycznym itp. Warto pamiętać, że jest wiele źródeł pozyskiwania produktów (sklepy online, serwisy aukcyjne, wyprzedaże). Nie każdy musi mieć krawat najwyżej jakości za 300-450 zł, zwłaszcza, jeśli go na to nie stać. Jednym z moich ulubionych ostatnio krawatów jest prochownick, doskonałej jakości krawat kupiony na Allegro za 3 złote w stanie "jak nowy". Generalnie, przymusu do korzystania z oferty wiodących na forum firm nie ma; warto się nad nią zastanowić, ale są alternatywy. I są o tych alternatywach informacje, tylko trzeba do nich dotrzeć.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba być konsekwentnym i niekonstruktywne pochlebstwa - których jest na tym forum cała masa - również wycinać. W końcu to dział "Ogłoszenia", a nie "Ogłoszenia i opinie".

W przeciwnym wypadku dochodzi do tego, że mamy całe tematy wypełnione pochlebstwami i samozachwytem kółka wzajemnej adoracji.

 

Z kolei krawat forumowy dotyczy forum, a więc każdego forumowicza i każdy forumowicz ma prawo się o nim wypowiedzieć. Chcę zaznaczyć, że krytykowałem projekt głównie na początkowym etapie, kiedy jeszcze nie było wiadomo, czy zostanie wdrożony.

 

 

O tym, że z forum robi się folwark doskonale przekonałem się w temacie o exoxe.

Moje krytyczne uwagi najpierw zostały wyłączone do oddzielnego tematu, a po kilkudniowej dyskusji ten wyłączony temat został cichaczem usunięty.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku firmy X nie można napisać "wasze buty są do chrzanu, do tego zbyt drogie". Ale można to napisać w forum Buty, np. tworząc wątek dedykowany firmie X i zamieszczając tam swoje opinie. Te zasady były wiele razy wyjaśniane.

 

 

A gdzie były wyjaśniane?

 

Jestem na tym forum od początku istnienia i pierwsze słyszę o zasadzie zakazu krytykowania w wątkach ogłoszeniowych.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że z forum robi się folwark doskonale przekonałem się w temacie o exoxe.

Moje krytyczne uwagi najpierw zostały wyłączone do oddzielnego tematu, a po kilkudniowej dyskusji ten wyłączony temat został cichaczem usunięty.

 

Ciężko mi się ustosunkować - coś faktycznie było, ale dawno, nie znam/nie pamiętam szczegółów.

 

Z jednej strony, sytuacja, w której prezes Stowarzyszenia, podejmujący decyzje o współpracy z firmami jest jednocześnie firmą, nie jest "przejrzysta". Nie znam kulisów wyboru prezesa, może był najlepszym lub jedynym kandydatem, ale na pewno jego zaangażowanie widać. Należy pamiętać, że Polacy mają skłonność do krytyki, a z ciągiem do roboty i poświęcaniem swojego czasu jest gorzej.

 

Z drugiej strony - Exoxe nie jest monopolistą; na forum jest poważna i dość liczna konkurencja. Jeśli dla kogoś to za mało - to są jeszcze firmy "mainstreamowe".

 

A gdzie były wyjaśniane?

 

Jestem na tym forum od początku istnienia i pierwsze słyszę o zasadzie zakazu krytykowania w wątkach ogłoszeniowych.

 

Ja je wyjaśniałem kilka razy, na pewno przy ingerencji.

 

Nie jest to zakaz krytykowania, raczej wycinanie flamu lub krytyki niekonstruktywnej. Inteligentnie sformułowana krytyka może być. Sformułowania typu "zastanawiam się nad wyborem Państwa produktu, jednak nie jestem pewien, co dostanę dopłacając te X złotych w stosunku do konkurencji, która oferuje podobne produkty taniej" nie obrażają oferenta i zmuszają do merytorycznego ustosunkowania się. Natomiast post "za drogo i bez sensu" zostanie wycięty. Tak ja to przynajmniej rozumiem i takie podejście stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowania typu "zastanawiam się nad wyborem Państwa produktu, jednak nie jestem pewien, co dostanę dopłacając te X złotych w stosunku do konkurencji, która oferuje podobne produkty taniej" nie obrażają oferenta i zmuszają do merytorycznego ustosunkowania się.

 

"Jako marny robak, marzący o dołączeniu do grona klientów Waszej wspaniałej firmy, uniżenie ośmielam się zapytać, co mi oferujecie".

 

 

 

Niektórzy chyba zapominają, że mamy XXI. wiek, a to jest forum internetowe, w dodatku czysto rozrywkowe (nie dyskutujemy tutaj o sprawach poważnych, ale wyjątkowo błahych).

 

Dla porządku, mój usunięty post brzmiał mniej więcej tak:

"Oferta jest nieatrakcyjna - krawaty od poszetki i EoE są o jakieś 100-150zł tańsze, a przy tym oferują możliwość pełnej kastomizacji".

Z góry przepraszam za to chamstwo.

Mam nadzieję, że nikt się nie obraził.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już abstrahując od tematu przewodniego, osobiście uważam, że waski jest z moderatorów najbardziej inwazyjny. Nie lubię kierować tego typu uwag bezpośrednio, ale zauważam stałe "wycinki" przez tego użytkownika, jak na zajęciach techniki w podstawówce. Widziałem już kilka tematów, które rokowały na rozwinięcie genialnej dyskusji - bach, ucięte, aż przykro było patrzeć choć teraz nie za bardzo pamiętam czego się tyczyły. Działań pozostałych moderatorów jak wypowiadający się wyżej Mosze czy Erneston nie mogę nic zarzucić, oceniam ich działania jako idealnie "bezszwowe", nie rzucające się w ogóle w oczy. Tak jak mówię, nie oceniam osoby a jej "pracę" (lub "zajęcie", zwał jak zwał). No chyba, że waski tnie jak leci, a reszta moderatorów co najwyżej może popatrzeć ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staramy się synchronizować i ujednolicać sposób moderacji, ale jesteśmy tylko ludźmi; ponadto, nie zawsze jest czas na wymianę poglądów (pożar najlepiej stłumić w zarodku). Po drugie - liczba interwencji zależy od tego, jak często moderator jest obecny na forum i co się dzieje w trakcie jego "dyżurów". Statystycznie, moderator poświęcający najwięcej czasu na moderację będzie uznany za tego "najbardziej złego".

Edytowane przez mosze
Uzupełnienie i ukompletowanie myśli
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już abstrahując od tematu przewodniego, osobiście uważam, że waski jest z moderatorów najbardziej inwazyjny. Nie lubię kierować tego typu uwag bezpośrednio, ale zauważam stałe "wycinki" przez tego użytkownika, jak na zajęciach techniki w podstawówce. Widziałem już kilka tematów, które rokowały na rozwinięcie genialnej dyskusji - bach, ucięte, aż przykro było patrzeć choć teraz nie za bardzo pamiętam czego się tyczyły. Działań pozostałych moderatorów jak wypowiadający się wyżej Mosze czy Erneston nie mogę nic zarzucić, oceniam ich działania jako idealnie "bezszwowe", nie rzucające się w ogóle w oczy. Tak jak mówię, nie oceniam osoby a jej "pracę" (lub "zajęcie", zwał jak zwał). No chyba, że waski tnie jak leci, a reszta moderatorów co najwyżej może popatrzeć ;)

 

Wiesz, że tnę, ale nie pamiętasz co. Cóż ciekawa obserwacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że tnę, ale nie pamiętasz co. Cóż ciekawa obserwacja :)

 

Jakoś się tego typu odpowiedzi nie dziwię ;)

 

 

Mosze m.in. tnie cokolwiek ja napiszę ale już się przyzwyczaiłem ;). Taka alergia i już, na szczęście od czasu do czasu coś przeoczy :)

 

Ty to w ogóle balansujesz na krawędzi. Teczki pewnie już wygrzane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Akurat nie chodziło o ten post.

 

Napisałem, że oferta krawatów Milera jest mało atrakcyjna w porównaniu do poszetki i EoE.

Post został usunięty.

@R50

 

Miler vel 4inHand jest członkiem Stowarzyszenia i   prowadzi niestety na tym forum  intensywne działania marketingowe(by nie rzec nazbyt intensywne)  w ramach których, co najzabawniejsze, stara się w oczach potencjalnych klientów kreować na eksperta w zakresie męskiej elegancji. W imię zle pojmowanej solidarności członków Stowarzyszenia, aktywność użytkownika 4inHand na niniejszym forum, podlega szczególnym prawom. Za krytykę oferty Milera dostałeś ostrzeżenie. Za wykazanie i obnażenie błędów, użytkownika 4inHanda, na poziomie podstawowych  zasad męskiej elegancji, osoba je wykazująca dostała 3 dniową blokadę dostępu do forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzruszające, że dwa trolle lamentują nad swoim ciężkim losem na forum i tym, jak bardzo się tu męczą...

 

blue nie pisz o sobie per "osoba je wykazująca". Dostałeś bana za flame i trollowanie, sugeruję skupić się na merytorycznym i pozytywnym wkładzie w życie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wprowadzić mechanizm który nie będzie pozwalał na dopisywanie w postach "Wysłano z tapatalk z mojego najlepszego na świecie i jedynego słusznego iPhona 5/6/7"? 

posługując się innymi słowami (żeby nie było obrazy), dla mnie to takie "ćwikła przed starciem" 

 

Możesz to sam ustawić w Tapatalku, wyłączając w ustawieniach sygnaturę, lub ją edytując. Innym raczej się tego nie da programowo zabronić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.