Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze chyba chodziło o styl "ażurowania" podobny do RL produkowanych przez Santoni.

Dokładnie tak - trochę źle się wyartykułowałem.

Ja osobiście nie przepadam za tego typu butami i nie posiadam rozeznania w cenach oraz w producentach stosujących ten sposób wykończenia/"ażurowania", a tym bardziej cenach.

Pozwoliłem sobie umieścić powyższy link w odniesieniu do butów RL PL - w końcu są "trochę" tańsze od wspomnianych RL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was posiada te buty?:

http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html

..i co może na ich temat powiedzieć?

Większość butów z W. oceniam średnio. A stosunek ceny do jakości bardzo słabo.

Mam buty szyte wg standardów jak poniżej:

http://www.sklep.wittchen.com/product/3 ... eskie.html

I jestem bardzo zadowolony. Zakupiłem śliczne, jasno brązowe. Niestety firma chyba wycofuje się z takiej jakości (szczególnie dobrze na tle pozostałych z oferty prezentuje się ten but po wewnętrznej stronie, co widać już na zdj.). Po roku użytkowania buty wyglądają na prawie nowe (ocena górnej częsci buta).

Mam drobne zastrzeżenia do materiału, z jakiego zrobiony jest obcas. Dość łatwo się rysuje, ale bez przesady. Miałem szczęscie, że swoje buty zakupiłem za ok. 250 zł.

Podsumowując. W W. nie kupiłbym w cenie regularnej butów gorszych od tych z załącznika. A na promocji też wybierałbym z tych najlepszych. Reszta nie warta uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się w pełni zgadzam. Przed zeszłą zimą kupiłem zamszowe trzewiki, które miały mi służyć raczej jesienią/wiosną. Niestety, pogoda mnie pewnego dnia zaskoczyła - ogromna śnieżyca od południa do nocy, kompletny paraliż miasta (warszawiacy to pewnie pamiętają :? ). Wracałem z pracy na piechotę z Woli na Ochotę. Przyznam, że największym moim zmartwieniem były wówczas nowe buty :lol:. Tymczasem buty sprawdziły się doskonale. W efekcie przechodziłem w nich całą zimę.

Jedyna konserwacja, jaką stosowałem, to bardzo duża ilość impregnatu przed pierwszym użyciem, a potem intensywne czyszczenie szczotką do zamszu po każdym noszeniu + trochę impregnatu.

I kompletnie przestała mi doskwierać główna zimowa bolączka, czyli SÓL na ulicach. Inaczej niż na butach ze skóry licowej, na zaimpregnowanych zamszakach ślady soli w ogóle nie pozostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune na pewno wie co mówi i ma rację jednak ilu z nas potrafi zrobić to "dobrze"? Ja niestety nie i zamszaki po wymuszonym kilkusetmetrowym spacerze w błocie pośniegowym w sobotę wyglądają źle. Może SB to umiesz, szacunek i prośba o instruktaż.

No właśnie Koźle, podobnie jak Ty, ja tez bym dowiedział się co to znaczy dobrze zakonserwowany zamsz :). Bo co można do niego stosować? Chyba tylko psikadła.

Jakoś mi sie nie chce wierzyć, że taki zamszyk zwycięży ze skórą licową zakonserwowana tłuszczowo. Może plamy z soli lepiej schodzą, ale odżywienie jest żadne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mówiący po hiszpańsku mógłby poszukać w sieci jakichś informacji o produkcji obuwia w miejscowości Guadarranque w Andaluzji? Interesuje mnie w szczególności takie hasło:

"Poligono Industrial Guadarranque"

Dzięki i pozdrawiam

(dodam, że uzyskanie informacji może się okazać z pożytkiem nie tylko dla mnie) ;)

post-1-13658921546372_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mówiący po hiszpańsku mógłby poszukać w sieci jakichś informacji o produkcji obuwia w miejscowości Guadarranque w Andaluzji? Interesuje mnie w szczególności takie hasło:

"Poligono Industrial Guadarranque"

Dzięki i pozdrawiam

(dodam, że uzyskanie informacji może się okazać z pożytkiem nie tylko dla mnie) ;)

[attachment=0]DSC736762.JPG[/attachment]

Hiszpanskiego nie zanm ale "Poligono Industrial Guadarranque" wyglada na typowy kompleks petrochemiczny. W tego typu parkach przemyslowych jest zwykle rafineria i mniejsze satelitki innych firm ktore albo dostarczaja produkty do rafinerii albo przetwarzaja dalej to co wyprodukuje rafineria. Moze jakas garbarnia ale nie widzialem jeszcze zeby w tego typu parkach przemyslowych (petrochemicznych) ktos produkowal obuwie. - malo prawdopodobne Tu jest lista:

GRUPO CEPSA, ABELLÓ LINDE, ALSTOM POWER (operación y mantenimiento), ARTENIUS (LA SEDA), CLH, ENAGAS (transporte), ENDESA GENERACIÓN, ENEL VIESGO, GAS NATURAL,GETESA, NGS, OXIGENO ANDALUCÍA (AIR LIQUIDE),REPSOL YPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jako hiszpańskojęzyczny użytkownik się wypowiem - żądane hasło w google nie daje większych rezultatów, wszystko wskazuje na to, że ta strefa to raczej rafinerie i przemysł chemiczny.

Hasła "fabryka butów", "produkcja butów", "sklep z butami" dla miasta Guadarranque nie dają większych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mówiący po hiszpańsku mógłby poszukać w sieci jakichś informacji o produkcji obuwia w miejscowości Guadarranque w Andaluzji? Interesuje mnie w szczególności takie hasło:

"Poligono Industrial Guadarranque"

Dzięki i pozdrawiam

(dodam, że uzyskanie informacji może się okazać z pożytkiem nie tylko dla mnie) ;)

[attachment=0]DSC736762.JPG[/attachment]

To skąd masz fotę tych butów? Sam robiłeś czy z Internetu? Jak z internetu to zawsze łatwiej sie dokopać źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mówiący po hiszpańsku mógłby poszukać w sieci jakichś informacji o produkcji obuwia w miejscowości Guadarranque w Andaluzji? Interesuje mnie w szczególności takie hasło:

"Poligono Industrial Guadarranque"

Dzięki i pozdrawiam

(dodam, że uzyskanie informacji może się okazać z pożytkiem nie tylko dla mnie) ;)

[attachment=0]DSC736762.JPG[/attachment]

To skąd masz fotę tych butów? Sam robiłeś czy z Internetu? Jak z internetu to zawsze łatwiej sie dokopać źródła.

Przede wszystkim powiedz, co to za buty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zadałem pytanie ponieważ jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak dobrze podrobionych butów Edward Green i John Lobb. A przynajmniej nie przy użyciu maszyn.

W mieście, o którym mowa jest producent który takie buty wykonuje w formule made to measure dla pewnego nowojorskiego butofila, który następnie sprzedaje je od czasu do czasu poprzez eBay za ok. $500-$600 USD. Z informacji jakie posiadam od znajomego z Hiszpanii wynika, że firma ta (niestety nikt nie wie jak się nazywa) sprzedaje te repliki w cenie ok. $250 przy kosztach własnych kształtujących się wokół 50-60 USD, w zależności od zlecenia. Czas oczekiwania na buty to ok. 20 dni kalendarzowych. Używane skóry są bardzo dobrej jakości, z garbarni którą kiedyś brałem pod uwagę w zamówieniu forumowym pod lotniki. Surowe skóry pochodzą z Polski (ok. 45%), Francji (ok. 35%) oraz Wlk. Brytanii i Włoch (ok. 20%).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś taniego do założenia kilka razy w roku, a jednocześnie znośnego jeśli chodzi o stylistykę.

Co sądzicie o NIK: http://allegro.pl/nik-04-0114-r-44-polbuty-skora-buty-elegance-i2027946177.html?

A może poszukać coś innego, np. Geox?

Co nosisz na stopach poza tymi kilkoma razami? Wrzuć zdjęcie to bedziemy wiedzieli, co może Ci przypasc do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Immune:

Czy któryś z forumowiczów mówiący po hiszpańsku mógłby poszukać w sieci jakichś informacji o produkcji obuwia w miejscowości Guadarranque w Andaluzji? Interesuje mnie w szczególności takie hasło:

"Poligono Industrial Guadarranque"

Według Wikipedii: http://es.wikipedia.org/wiki/Guadarranque

"Guadarranque es una barriada (pedanía) española perteneciente al municipio andaluz de San Roque, en la provincia de Cádiz"

Guadarranque jest dzielnicą San Roque (i liczy 150 mieszkańców...). Szukałbym raczej używając San Roque jako słowa kluczowego (i oczywiście wszelkie dodatkowe informacje byłyby pomocne - może na priva?)

Pozdr,

wojvv

EDIT: poprawa cytowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zadałem pytanie ponieważ jeszcze nigdy w życiu nie widziałem tak dobrze podrobionych butów Edward Green i John Lobb. A przynajmniej nie przy użyciu maszyn.

W mieście, o którym mowa jest producent który takie buty wykonuje w formule made to measure dla pewnego nowojorskiego butofila, który następnie sprzedaje je od czasu do czasu poprzez eBay za ok. $500-$600 USD. Z informacji jakie posiadam od znajomego z Hiszpanii wynika, że firma ta (niestety nikt nie wie jak się nazywa) sprzedaje te repliki w cenie ok. $250 przy kosztach własnych kształtujących się wokół 50-60 USD, w zależności od zlecenia. Czas oczekiwania na buty to ok. 20 dni kalendarzowych. Używane skóry są bardzo dobrej jakości, z garbarni którą kiedyś brałem pod uwagę w zamówieniu forumowym pod lotniki. Surowe skóry pochodzą z Polski (ok. 45%), Francji (ok. 35%) oraz Wlk. Brytanii i Włoch (ok. 20%).

Holy c..p! :shock: Trzeba tam wysłać ekipę silnorękich, żeby nam forumowo podrobił te Lobbsy i Greeny. Mam nadzieję, że siepacze ACTA nas za to nie dopadną! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.