Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

W północnych prowincjach nosili.... to jest cały osobny dział wiedzy w rekonstrukcji historycznej- skarpetki. Widziałem gdzieś fotki z wykopalisk. Znaleziono gdzieś chyba w Anglii takie dobrze zachowane rzymskie skarpetki legionisty. Bardzo charakterystyczny splot i krój.

Uprzedzając ew. pytania-ekspertem bynajmniej nie jestem i nic więcej na ten temat nie wiem.Ale mogę się dowiedziec kto wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić buty w Otisopse. Zgodnie z postem Immune'a, 2 tygodnie temu zarejestrowałem się i wysłałem do nich pytanie o wysyłkę konkretnego modelu buta do Polski, tego samego dnia dostałem "autorespondera", że wkrótce się odezwą... Do tej pory zero odzewu (sprawdzałem też spam) a w międzyczasie kupiłem inne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Jako,że jestem tu jeszcze bardzo nowy i nie orientuję się zbyt dobrze w gąszczu tematów forum, to nie jestem pewien czy ta informacja trafi w odpowiednie miejsce. Jakby co proszę przenieśc]

Byłem dzisiaj w Clarksie(w Dublinie) i mają już nową kolekcję w tym dośc ciekawą rzecz- zamszowe buty typu Chukka oraz brązowe zamszowe golfy -z membrana gore-texową i na gumowych podeszwach. Krój ładny,aczkolwiek ten zamsz był taki trochę mniej klasyczny... nie wiem jak to powiedziec-taki jakby sztywniejszy w dotyku,zwłaszcza na tych chukka. Ceny +-100euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W północnych prowincjach nosili.... to jest cały osobny dział wiedzy w rekonstrukcji historycznej- skarpetki. Widziałem gdzieś fotki z wykopalisk. Znaleziono gdzieś chyba w Anglii takie dobrze zachowane rzymskie skarpetki legionisty. Bardzo charakterystyczny splot i krój.

Uprzedzając ew. pytania-ekspertem bynajmniej nie jestem i nic więcej na ten temat nie wiem.Ale mogę się dowiedziec kto wie :D

Witom

Rzymianie mogli nosić jedynie sandały, takie było prawo. Dlatego legionistom w zimniejszych regionach imperium nie pozostawało nic innego jak zakładanie skarpet.

Byłem dzisiaj w Clarksie(w Dublinie) i mają już nową kolekcję w tym dośc ciekawą rzecz- zamszowe buty typu Chukka oraz brązowe zamszowe golfy -z membrana gore-texową i na gumowych podeszwach. Krój ładny,aczkolwiek ten zamsz był taki trochę mniej klasyczny... nie wiem jak to powiedziec-taki jakby sztywniejszy w dotyku,zwłaszcza na tych chukka. Ceny +-100euro.

Chodzi ci o Deserty?

post-86-13658921532141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat rzymskich sandałków ciągle powraca, pozwolę sobie zacytować fragment znakomitej książki Stanisława Żygulskiego Jr., która wielokrotnie w czasie studiów skutecznie pozwalała mi unikać nauki w trakcie sesji:)

"(...) Wojskowe buty rzymskie, caliga, używane zarówno przez piechotę jak i kawalerię, odznaczały się doskonałą konstrukcją i stanowiły zarazem ochronę stóp przed urazami, a więc nieodłącznie związane były z uzbrojeniem. Były to sandały znacznie górujące pod względem konstrukcji i użytego materiału nad tymi jakie pojawiły się w innych kręgach cywilizacji, np. w Egipcie czy w Grecji. Skrojone osobno na prawą i lewą stopę, miały podeszwy z kilku warstw skóry o grubości około 2cm nabijane od spodu kilkudziesięcioma żelaznymi ćwiekami o kopulastych główkach. Wyściółka i rzemyki sandała wycięte były z jednego kawałka skóry, obejmujące całą stopę i sięgające powyżej kostki, umocowane rzemykiem-sznurowadłem; palce pozostawały odsłonięte. W zimie sandały ocieplano tkaniną wełnianą lub futrem. W takich sandałach potrafili legnioniści odbywać długie marsze w pełnym obciążeniu, przeciętnie w ciągu pięciu godzin, pokonując dystans 20 rzymskich mil, czyli około 30 km, oczywiście po dobrej drodze."

Poza tym wiele ciekawych opisów i ilustracji narzędzi oraz sprzętu służącego do celów innych niż uprawa roli...

Stanisław Żygulski jun.

BROŃ STAROŻYTNA

Krajowa Agencja Wydawnicza 1998

s.95-96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Deserty?

"Desert Boots" tez były i miały taka dziwna podeszwę z kremowej jakby lekko przezroczystej gumy złozonej z granulek-jak na tym rysunku.

A te gore texowe były z innego materiału. Zamszu,ale jakby gorszej jakości- i podeszwa z normalnej gumy. Niemniej ciekawe jest samo połaczenie zamszu z gore-texem-ja osobiscie wczesniej się z nim nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? Od kiedy to Fratelli Rossetti robi buty dla RL Purple Label? Poza tym wysokość obniżki nie poraża, tym bardziej że we Włoszech można takie buty obecnie dostać za 150 EUR. Same buty fajne, choć raczej nie do tego tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.