Skocz do zawartości

Loafers - Zdjęcia, Komentarze/Jakie Kupić?


max

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.07.2016 o 09:31, Aszer napisał:

Ja zakupiłem https://www.zalando.pl/brett-sons-panaro-polbuty-wsuwane-bs312c00n-o11.html

Może nie za jasne ale bardzo fajnie wykonane, cena dobra, bardzo wygodne.

Również je kupiłem, miękko i ładnie mi leży pięta, w palcach tylko gorzej, bo są dość smukłe z przodu. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, poprzednio zamówiłem te:
https://www.zalando.pl/hardrige-mokasyny-chocolat-light-blue-h4112c00t-o11.html?wmc=COM48_1881709
ale były za duże, i średnio mi się na żywo podobały, te za to są bardziej eleganckie, ale przy moim stylu bycia do krótkich spodni bez skarpetek też dadzą radę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie odebrałem laofersy Loake z forumowego konkursu*. Tak jak się spodziewałem - o ile lewy leży całkiem nieźle, o tyle prawą stopę mam pół centymetra krótszą. But póki co sam nie spada, ale leży bardzo luźno w pięcie. Obawiam się że po rozchodzeniu zamszu i delikatnym rozbiciu będzie spadał. Co polecacie Panowie na taki problem? Zapiętek? Wkładka całościowa z pelotą? Z powodów zdrowotnych zależałoby mi żeby nie podnosić prawej pięty, a jeśli jest to konieczne to jak najmniej względem lewej.


Poza tym przekonałem się że tassel loafersy na żywo wyglądają dużo ciekawiej niż na zdjęciach. Na stronie sklepowej wyglądały mało hm... "męsko", natomiast na żywo to dużo solidniejszy i ładniejszy but. Chyba stąd też były moje obawy względem loafersów :D

 

*Nie było dostępnego odpowiedniego rozmiaru na stanie, musiała fabryka zrobić. Kontakt z Loake Polska na celujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Zamarzyły mi się loafersy w wydaniu takim bardziej "dynamicznym" - takim żeby nie wyglądały dziadkowo.

Coś w stylu Bexley - gdzie jak na złość nie ma mojego rozmiaru (a może pół rozmiaru większe byłyby dobre - tak tylko myślę):

brione-chataigne_patine.jpeg

Albo Barker - z tym że wolałbym ze skóry licowej:

barker_ledley_in_camel_suede_1_big.jpg

Gdyby były w Polsce to pewnie bym pozamawiał, porównał i poodsyłał a tak to nie chcę połowy budżetu przepić na kurierów. 

W kraju znalazłem tylko Berwicki, które jednak moim zdaniem są zbyt bliskie mrówkojadom (nie żebym był negatywnie nastawiony do tych sympatycznych stworzeń):

163aeb9d11ed32b3d8aa3288de480069.jpg

 

Macie może jakieś inne sugestie/porady/dobre słowo? Budżet plus minus 600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciasteczkowy Miałem tylko jedne buty G&B i to brogsy, nie loafersy, ale nie kupiłbym ich drugi raz w tej cenie. W innej też nie - ciężkie, sztywne, skóra cienka, także sztywna, "papierowa", mocno obcierały (ale tego nie uważam za obiektywną wadę przy RTW), mało przyjemne kopyto. Ogółem - żadna przyjemność z noszenia.

Może jakaś włoszczyzna szyta Blake? Przyznam że nie znam z głowy marek, ale może na forum uda Ci się coś wygrzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie, penny loafers w kolorze brązowym, lepsze niż Yanko, ale do 2K zł. Priorytet: wygoda. Podeszwa skórzana. Kopyto raczej smukłe, coś pomiędzy Włochem z Pitti z przykrótką nogawką, a emerytowanym Niemcem w złotych oprawkach. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Panowie, penny loafers w kolorze brązowym, lepsze niż Yanko, ale do 2K zł. Priorytet: wygoda. Podeszwa skórzana. Kopyto raczej smukłe, coś pomiędzy Włochem z Pitti z przykrótką nogawką, a emerytowanym Niemcem w złotych oprawkach. Jakieś pomysły?

JFP?

 

j-fitzpatrick-footwear-collection-15-feb

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten motylek nie za duży? Przy małym - średnim rozmiarze (7.5) i po złamaniu butów proporcje mogą moim zdaniem wyglądać dziwnie.  Poza tym pewnie kwestia zdjęcia, ale standardowe skóry Yanko wyglądają na zdjęciach dużo lepiej niż ta museum calf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie nosił nigdy butterfly loafers to zdecydowanie warto spróbować przed zakupem. Tego typu buty zupełnie inaczej (gorzej) trzymają stopę niż penny loafers. Trzeba się przyzwyczaić/polubić. 

Mam takie buty, ale nie są moimi ulubionymi pod względem komfortu. I nie chodzi tu o dopasowanie rozmiaru.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lubo69 napisał:

Panowie, penny loafers w kolorze brązowym, lepsze niż Yanko, ale do 2K zł. Priorytet: wygoda. Podeszwa skórzana. Kopyto raczej smukłe, coś pomiędzy Włochem z Pitti z przykrótką nogawką, a emerytowanym Niemcem w złotych oprawkach. Jakieś pomysły?

Löf & Tung - marka własna Skoaktiebolaget, cieszą się dobrą opinią. Mam jedną parę tasseli Alvarez, bardzo ładne i wygodne buty, choć obszerne w podbiciu i długie. Na szczęście nie są szpiczaste, jak kopyto 348 CJ. 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lubo69 napisał:

Panowie, penny loafers w kolorze brązowym, lepsze niż Yanko, ale do 2K zł. Priorytet: wygoda. Podeszwa skórzana. Kopyto raczej smukłe, coś pomiędzy Włochem z Pitti z przykrótką nogawką, a emerytowanym Niemcem w złotych oprawkach. Jakieś pomysły?

C&J Merton - bardziej w stronę Włocha 

C&J Boston/Harvard - bardziej w stronę Niemca

C&J Sydney - coś pomiędzy.

Możesz też zerknąć na ofertę Baudoin & Lange.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lubo69 napisał:

Panowie, penny loafers w kolorze brązowym, lepsze niż Yanko, ale do 2K zł. Priorytet: wygoda. Podeszwa skórzana. Kopyto raczej smukłe, coś pomiędzy Włochem z Pitti z przykrótką nogawką, a emerytowanym Niemcem w złotych oprawkach. Jakieś pomysły?

Za Vassy to będzie w GMTO jakoś tak blisko granicy budżetu (nie powinno zabraknąć ;-)), ale to za "zwykłe" loafersy troszkę drogo (jak na mój poznański oszczędny łeb :)).

Ja sobie chwalę kopyto TLB:

https://patine.pl/martin-545.html

Teoretycznie  spełniają wszystkie Twoje kryteria. Z tym że, jak widać na stronie, dostępne "od ręki" tylko w zamszu. Myślę, że da się u chłopaków zamówić w wybranej skórze w przyzwoitej cenie . Rozważyłbym tą opcję . Chyba, że potrzebujesz "na już".

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.